Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да го запросам?

Дискусија во 'Врски' започната од Depressed.sad, 8 декември 2017.

 1. Depressed.sad

  Depressed.sad Активен член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Здраво феминки.Многу одамна имав една врска што ми беше совршена, но заради икс причини раскинавме.Скоро направив лажен фб и разговарав со него, гледам дека уште ме спомнува, но не можам да му признаам дека сум јас, бидејќи кажа дека ако е лажен фб ќе добијам блок.
  Сега се мислам штом ме сака и е слободен да идам кај него дома и да го запросам.Мислам дека е разумно, но дали имате вакво искуство? Совет? Како би реагирале машки од форумов доколку ве запросат?
  И дали девојки би се осудиле на ваков чекор?
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.942
  Допаѓања:
  61.519
  Пол:
  Женски
  Од каде си сигурна дека те сака?
   
  На blackwave, joy1 и Petra777 им се допаѓа ова.
 3. Weird0

  Weird0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  934
  Пол:
  Машки
  ЈАС ЗА ОВА, ЖИВЕАМ, ЖИМИ СЕ! омг
   
  На SexiLy, ku4ence, Alanna и 19 други им се допаѓа ова.
 4. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.382
  Пол:
  Женски
  Запроси го!!!!
  Ќе го изненадиш и ќе прифати...Ќе живеете среќно цел живот како на бајка!

  :l:

  Со среќа.
   
  На Cinderfakinrella, ku4ence, srhsejbsk и 21 други им се допаѓа ова.
 5. capricorn1501

  capricorn1501 Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2017
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  Искрено јас би умрела од срам ако треба да запросам вака, прво не знаеш дали те сака, второ како дома ќе му одиш? А неговите? Трето подобро ако знаеш кај живее помини од таму, некако видете се, ако сака да те поздрави ок, па кафе, па дури после тоа, иако сум за дека машкото треба ова да го направи.Што ако се налути? Не брзај
   
  На BeautyGirl29, Victorian и Feminka22 им се допаѓа ова.
 6. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.971
  Пол:
  Женски
  Дури и ако те спомнува никогаш не можеш да бидеш сигурна дека сака пак да бидете заедно. За една врска не е потребна само љубов, размисли ги тие икс причини за кои сте раскинале. Од кај знаеш дека нема пак да раскинете баш поради тие причини? Пиши му прво, јави му се. Доколку е заинтересиран продолжете со врската, но мислам дека БРАК е нешто премногу големо и избрзано во вашата ситуација.
  Со среќа што и да решиш :)
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.759
  Пол:
  Машки
  Ова е све освен разумно. :D

  Од кај ти идејата да го запросиш, ако воопшто не сте ни заедно? Сериозно, како мислиш дека би реагирал кога ќе му се појавиш после х време од раскинувањето, без никаква претходна комуникација, без ништо и кога ќе го запросиш? :|

  Едит:
  Како Мајкл Даглас у Фатална привлечност. :D
   
  Последна измена: 8 декември 2017
  На Mantub, ku4ence, BeautyGirl29 и 40 други им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.646
  Допаѓања:
  142.447
  Пол:
  Женски
  Врвно е што е лажен профил и што он нема појма и што она го сфатила тоа по тоа што ја спомнувал.
  :rofl:
   
  На ku4ence, Victorian, LUCI 99 и 10 други им се допаѓа ова.
 9. capricorn1501

  capricorn1501 Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2017
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  И јас сакав да го кажам ова, ама ти ме претрка.
  Јас би се шокирала дома да ми дојде некој вака ненајавен.Па дури и сам да живее.
   
  На Victorian, LUCI 99, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.971
  Пол:
  Женски
  Можжеби се надева дека ќе биде како во филм. Се немаат видено со години и после таа иде кај него, му предложува брак и they live happily ever after. Само што, постои еден проблем - реалноста е поинаква :|
   
  На ku4ence, Taa, Victorian и 8 други им се допаѓа ова.
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
   
  На ku4ence, Victorian, cupicupicake и 27 други им се допаѓа ова.
 12. capricorn1501

  capricorn1501 Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2017
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  А ако отвори мајка му? :D
   
  На ku4ence, Victorian, Avokado и 4 други им се допаѓа ова.
 13. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  34.780
  Пол:
  Женски
  Ако имаат една единствена работа мажите- тоа е да запросуваат, препушти го тој потек на мажите, се друго е бламирање
   
  На ku4ence, BeautyGirl29, Luciferovog zlo♧ и 5 други им се допаѓа ова.
 14. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  78.270
  Пол:
  Машки
  Ајде запроси ме срцка :D

   
 15. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.558
  Пол:
  Женски
  Ново тролче? :devil: - тогаш тој на фб ќе стави слика со кажав Да :rofl:
   
  На ku4ence, Плавуша123, realGirl и 18 други им се допаѓа ова.
 16. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Ас сам за.
  Запроси го, а ако те одбие секогаш имаш можност да го затвориш во подрум. :inlove:
   
  На ku4ence, Balint, Taa и 30 други им се допаѓа ова.
 17. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.971
  Пол:
  Женски
  Само немој да клекнеш, погрешно ќе сфати.
  Ок, мала шала. Размисли добро прво, не е мал чекор :)
   
  На ku4ence, drasko, Luna91 и 6 други им се допаѓа ова.
 18. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.319
  Допаѓања:
  61.295
  Пол:
  Женски
  Драга @Depressed.sad

  Те читам и дојдов до заклучок дека вие се сакате. Штом на непозната личност те спомнува, значи се уште те сака. Јас на твое место би го запросила. АКо ти треба помош за тоа како да го запросиш слободно пиши ми порака, ќе ти помогнам. Jaс мојот го запросив и сега во подрум си го чувам. :inlove:
   
  На ku4ence, Victorian, cupicupicake и 29 други им се допаѓа ова.
 19. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.821
  Допаѓања:
  12.760
  Пол:
  Женски
  Аууууу, хаха... не бре, какво запросување. Пробувам да го замислам моментот, и многу негативни завршетоци ми се прикажуваат, само никако хепи енд. Ако го сакаш и сакаш пак да сте заедно покани го на кафе, разговарајте... трчање со прстени по врати, не ми личи дамски некако :)

  Вака некако ќе изгледа, хаха:
   
  На ku4ence и Victorian им се допаѓа ова.
 20. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.513
  Допаѓања:
  133.099
  Пол:
  Женски
  А зошто инаку би те споменувал доколку немал чувства за тебе? Сите зборуваме само за работи кои ги сакаме и за никој друг. Запроси го. Избери и поскап прстен.


  Мајтап. (facepalm)
   
  На Elen4e_sonce и krEM4Eto им се допаѓа ова.