1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да го оставам?

Дискусија во 'Разделби' започната од devilbaby, 20 јануари 2011.

  1. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    сакам да ми помогнете..со дечкото одев цела година се скаравме за глупости сега има друга веке 3 месеци можеби,но со мене не престана да се гледа дали беше причина сексот кој го имавме или пак тоа што тврдеше дека ме сака??? Сега немаме никаков контакт ни на телефон ни на интернет се испокаравме нешто у стил дека јас премногу зборувам и сум досадна мислите ли дека е најдобро да го оставам на мира да почнам да му недостасувам па повторно да се врати кај мене?
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Нема потреба ниту да прашуваш за ова. Да те сакаше ќе бидеше со тебе. Оди барај друга риба во морето и заборави го створењево.
     
  3. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    оф...да ама многу другарки ме тешат дека ке се врати кај мене пак..мислам дека сеуште ме сака а тоа што си крои авантури и бара нови и нови женски за секс е негово мислам дека еден ден коа ке свати ке се врати пак..бидејки со мене го имаше најубавото време поминато..а сега е малку фраер и дигнато копиле оти јас го молев многу и му висев на гуша али мислам дека ке дојде некој ден пак коа ке му притребат моите совети прегратки и идеи...
     
    На grueska.sani му/ѝ се допаѓа ова.
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    И што ти ќе го чекаш додека он се секса со други?
    И што ќе го помине он пола жени во град, и после ќе ти се врати на тебе, таа која го чекала со месеци/години и што среќно ќе си живеете до крајот на животот?

    Ај не заебавај!
    Јас не би го примила назад! Фраер што ми вика да го заборавам, што оди со друга женска и контактира со бившата и има секс со неа т.е. со тебе.

    А ти чекај го ако немаш никаков почит кон самата себе!
    Батали другарките. Тие за себе нека си гледаат. Ти за себе глеј си.
     
  5. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Пробај да се држиш на страна некое време. Очигледно нему му треба да се докажува во сексот, штом велиш дека се некои нови наоѓа. Машките мора да го поминат тој период, ќе се смири по некое време. Знам дека го сакаш, ти недостига и се тоа,ама вака можеш само да се повредиш, додека е тој во таа негова фаза.
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Кој те сака ма?! Што е за тебе сакање?! Ебење со пола град?! Ако, така за вас треба, да си останете таму кај што сте затоа што сте глупави и ве офцаат! :fubar:
     
    На devilbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  7. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Во секој случај би требало да му оставиш малку луфта. Зашто тој изгледа си продолжил со животот и нема потреба да го чекаш. Или пак си станала напорна, и како што рече сама си му висела на врат, па сакал да се одмори од тебе. Во секој случај повлекувањето не очајнички потези нема да ти помогне. Може само повеќе да го оттргне од тебе и дури и да го натера да те замрази(верувај се случува).

    Оддели се малку од него.... И сама размисли, и остави му и нему простор. Ако те сака ќе се врати. Ако не ... тоа е тоа, животот оди понатаму.
     
  8. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    А што, ти ќе го чекаш да се „луфтира“? Остави другарките што ти зборуваат, другарки се, нормално е да ти прават да се чувствуваш подобро, ама дали е тоа правилно? Да те сакаше искрено, верувај дека нема да помислеше на друга воопшто. Како си сакаш, ние овде ти кажувам за твое добро, колку и да е болно.
     
  9. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Дечкото очигледно си продолжил. Ако тоа што мислиш дека не сте ги расчистиле работите пред „раскинувањето“ ќе му даде простор за некогаш да ти се врати, се лажеш. Само немој на себе да си правиш потешко, не го барај.

    И да ти се врати, не биди глупа да му се смириш. Имај малку достоинство, не е единствен.
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Преку таквото ми е веќе од женски што сами себе се деградираат! Поради такви на сите ни лепат етикети дека сме глупави! Дали да го оставела, не! Чувај си го, кога ќе закачиш сифилис од кога ќе ги помине пола град чуди се што те снашло!
     
    На placeboloves, Bokicka, HeidiDiWalt и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Cvet1

    Cvet1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    Штом веќе ти кажал дека си му досадна, тогаш кажано е се од негова страна.
    Второ, мислам дека не е убаво да се понижуваш и да имаш секс со него откако сте раскинале. Обиди се да ги контролираш страстите и да го послушаш разумот во тие моменти.
    Остави го, само клин со клин се вади:)))
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    без навреда ама мн.кратко и јасно
    ако те сакаше ќе беше со тебе разделбите се тешки но животот оди понатаму некого ако се сака не се скарва за глупост туку тоа заедно се надминува но твојот случај не е таков не значи дека ако е веќе со друга девојката дека таа е курва или слично на крај краева таја ништо не е крива треба да се помириме со нештата кои ни се случуваат па така и ти со ова
    мојот бивши дечко последниот месец знам дека се гледаше со друга пред да се разделиме секогаш беше отсутен ладен мислев дека е авантура и дека ќе му помини но не беше така се разделивме тој веќе имаше друга и сеуште е со неа и денес немаше јас повеќе што да го барам и да се понижавам крај е крај
    јас сега имам дечко каков што секогаш сакав :) :* и не жалам по него нема ни за што...
     
    На devilbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  13. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    ти си премногу дрска и не размислуваш пред нешто да кажеш..
    абе девојко не дека ке закачам некоја болест у мегувреме со никоја друга нема односи има само обична тупава и глупава женска лигава и крената..
    само 17 години има сеуште не е зрел и свесен за постапките тоа ми е единствено што ме натера да се одалечам и да очекувам резултати кругот се врти нели?
     
  14. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    ДА!!! Ако те сака нема да се секса со други! Се што имаат тие имаш и ти!! Да не имат они две случајно !! Абе ајде мавни го таму, ма и да те моли не му се враќај..какво чекање какви бакрачи...и не се понижувај самата со тоа што пак имаш секс со него..вредиш повеќе од тоа да му бидеш машина за секс на некој! :hug:
     
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    На 16 години чекаш некој 17 годишен кој иде со некоја "лигла" а се секса со тебе.... американски филм Sweet sixteen.
    Девојко може и таа е подобра од тебе. Има дечко, а ти немаш.
    Тој тебе ти вика дека си досадна, ти му се обесуваш и го замараш.
    Тој се секса со тебе, од кај па знаеш дека не се секса со неа? Им светиш?
    Остај ги на раат.
    Не го чекај.
    Барај си друг.
    И пази со постапките на твои 16 години. Одвај девојчињата на таа возраст одлучуваат за секс, некои и чекаат полнолетство, а ти јавно си кажуваш дека се сексаш и дека чекаш некој лигуш да ги помине сите и тебе да ти се врати.
     
    На 2468 и mime87 им се допаѓа ова.
  16. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    не нема односи со други,јас преку негов другар дознавам од прилика што како се случува моментално дреме дома не излегува со таа неговата "пуфла" времето го поминува со девојки на фб што постојано ги нуди на кафе и за мување за да му мине досада и време..ама никогаш нема со никоја од тие да го има тоа шо го е имал со мене јас мислам дека направив правилна одлука што го оставам оти ако чекав уште малце ке ме замразеше и залудно ке ми беше тоа што ке го чекав и дистанцирав ама сега има сеуште чуства за мене толку време не се заборава брзу..многу спомени многу моменти и сега додека сеуште е време јас го оставив за да почнам да му недостасувам мислам дека направив добро само 16 години имам и ова ми беше прва врска..и доста комплицирана како за прв пат..
     
  17. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Немој да збеснуваш дека сте имале секс да го молиш да се лигушиш да му ја креваш цената на некој недоделкан. Нека не те лажат тоа другарките, те сакал како да не, ако те сакаше тој ке те молеше тебе. И што знае бе машко од 17 години за сакање? Курето му скока на секоја женска што ке помине, и жал ми е што ке те разочарам ама машко во пубертет се заборава одма, не се како нас. Ај уживај и прочитај некоја книга, немој да молиш мифка да изиграваш, мафни го таму. И никогаш во животот немој да го молиш некој пак ако сака и Бред Пит нека биде!!!
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    колку време идевте ако не е тајна?
    Многу некако си ми сигурна за убавите моменти во врската, дека немал да те заборави, нема да има таква врска бла бла.
    А во суштина јасно и гласно ти кажува дека си досадна и да го оставиш .... хмммм размисли малку :?:
     
  19. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Да плачам или да вриштам!? Какви се не љубовни проблеми се изначитав од девојчиња на 15-16 години. Па се е*ете мали и после ќе кукате. Како што разбрав од 3 месеци си има друга девојка, а повремено кога ќе го акнат хормоните у глава те бара тебе. Респект за дечково :bow: си ја наредил работата и не се слагам со тебе дека не е зрел! А ти продолжи да го чекаш и да му бидеш златна резерва.
     
  20. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    премногу искрени одговори што веке и ме расплакаа..ама многу другарки многу случаеви кога машкото се покајува и се врака јас навистина одевме цела година и изминавме низ многу убави работи јас не сум искусила многу од животот..и сакам да го вратам ви се молам многу ми е тешко