1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да го оставам?

Дискусија во 'Разделби' започната од devilbaby, 20 јануари 2011.

  1. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    И ти среќна ќе бидеш кога тој ќе помине мнооогу девојки и на крај пак ќе се врати кај тебе свесен дека ете само ти си со добри совети, идеи и топли прегратки??? Ќе ти биде доволно неговото враќање кај тебе за ти да бидеш задоволна, исполнета со љубов и почитувана? :^)
    Имаш 16 години и мислам дека немаш никаква претстава за самопочитување (извини што сум искрена,ама...) Врската со тоа јако фраерче би требало да ја гледаш како искуство плус во твојот живот кое те уверило дека во животот ќе губиш, ќе добиваш, ќе плачеш, ќе се смееш,но пред се ќе се почитуваш себе си! Го сакаш ама тој не те сака доволно за да се посвети на тебе туку сака добар провод и секс со други девојчиња! Ниту една нормална девојка не би го толерирала тоа затоа немој ни ти!
    Тој те баталил дека си му била досадна, тогаш батали го и ти и забавувај се во животот подалеку од оној кој не те вреднува доволно!
     
  2. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Дали да го оставиш ? Како што разбрав тој веќе одамна те оставил без око да му трепне ... :worried:
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  3. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Е па такви се форумџиките овде сурово искрени. :)
    Верувам дека ти е тешко, сепак имаш 16 години и си имала секс со некој мочко кој те оставил. Сепак земи го тоа како лекција и памет у глави за следниот пат. Ние овде, па и никој друга не може да го натера да ти се врати, а не вреди ти да се нервираш за тоа. Ти кажав животот продолжува сепак имаш 16 години. Си згрешила што си згрешила. Се надевам дека учиш на своите грешки.
     
  4. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Детеее како не сфаќаш дека не треба да го чекаш. Па он и да ти се врати, сигурна сум дека после некое време пак ќе го направи истото, ќе му се присвиѓа некоја друга и ќе те откачи...што, ти пак ќе го чекаш и ќе се надеваш дека Леси сепак секогаш се враќа дома??? Реагирај дури е време, ЌЕ СЕ КАЕШ ПОСЛЕ!
     
  5. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    ме остави да..ама никогаш не си го исполнуваше тоа што кажеше многу пати и додека одевме му истекнуваше да ми каже заборави ме остави ме..и од коа му помине нервозата да се покае за се..па така и овај пат мислам дека ке свати дека погрешил ама мислам дека ке биде касно јас неможам повеке
    дома мајка ми се утепа од зборување и сите другарки и сите пријателки никој неможе да ме утеши секоја вечер пред да си легнам плачам како мало девојче..јесте да сум 16 ама имам и јас чуства луѓе..
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Девојче имаш 16 години. Имаш чувства да, ама оди излегувај со другарки, ова ти е најубавото време. Немој да кукаш по некој кој не заслужува. Подоцна ќе ти е жал што вака си го поминала времето. Немој да се понижуваш и да го чекаш.
     
    На devilbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Девојко, си ја крстила темата -Дали да го оставам?- ама се си мислам дека прашуваш како да биде само твој и како пак да се заинтересира за тебе? |(

    Така е, нели? :geek:
    Бидејќи ние, еве, ти рековме да го оставиш, т.е. ти нема што да оставаш, пардон, тој веќе те оставил.
    Ама дај имај барем малку достоинство и тргни се од него, немој да му бидеш само предмет за секс.

    Не почнувај да тонеш и де не се цениш уште на 16 години, ако сега не се свестиш, после ќе биде многу потешко.
    Верувај, ние овде сме искрени и не ти мислиме ништо лошо, секоја што сака да си потроши дел од нејзиното време ти дава искрен совет, и совет поткрепен од искуство, за разлика од твоите другарки, кои ти даваат лажна надеж и кои не ги обвинувам бидејќи сакаат да те откачат од глава и побрзо да те смират, затоа што сигурно по цел ден им досадуваш со муабети за дечкото и за неговата “пуфла“ :talk: :talk:

    И јас да ти бев другарка и цело време да ми го правеше истиот муабет и како она е лигла а ти си најдобра и како он не знае што сака и сл, и јас ќе ти кажев дека кругот се врти само за да те замолчам.

    А сега ти советувам да си легнеш, и утре да земеш да расчистиш со типот, да престанеш да се нудиш само за секс.
    Подобро оди на саемот на книгата, купи си некои книги, читај- верувај така ќе ти биде 100 пати подобро искористено времето, отколку да се сексаш со тој тип. ;) ;)
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  8. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    значи..не се сексам веке и на тоа ставивме крај јас него 5 дена не сум го побарала а тоа е успех за мене..фала многу за искрените совети макар што јас нема да престанам да се трудам оти едвај се наканив да го пуштам на мира и да не го барам јас по 4 пати у ден го контролирав каде е што и како...мислам дека и да е 7 години дете ке му фали некое убаво поминато време
     
  9. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Баш поради твоите 16 години, пази што правиш и со кого правиш. Од каде знаеш дека дечкото утре нема да отиде и на сите другари да раскаже што сте правеле? Остај ја ти љубовта, ќе се заљубиш во уште 9283 машки, ама ако ги изгубиш гордоста и достоинството уште на овие години, незнам колку машки ќе се заљубат во тебе.
     
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојко сајтот е за таква намера за помош идеи поддршка и.т.н. се разбира деке ќе ти кажеме искрено што мислиме а ти кога веќе бараш совет мора да бидеш спремна дека ќе слушнеш и позитивни и негативни коментари а ако сакаш самата себе да се залажуваш повели
    на крај краева вие сте тинејџери животот е пред вас ако ти рекол да го оставиш оставиго јасно е то
    секој изминат ден е минато и остава некој спомен неможиш да бидеш сигурна дека некој ќе ти се врати само заради убавите моменти сепак тие се само спомени а од тоа не се живее продолжи понатаму секој имал некоја бивша љубов и тоа и останала можеби сто пати подобар таму некаде те чека
    а што ќе биде само времето ќе покажи дај му на времето време...
     
  11. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Значи ние џабе коментираме овде кога ти викаш
    ехееее тек допрва доаѓа твоето време, ќе имаш уште многу убави моменти со некоја асален дечко.
     
  12. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    добро има ли некој да ми даде надеж да продолжам да се борам понатаму и да верувам у тоа што ми го зборува и сопствената мајка?
     
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    devilbaby , што си во заблуда дали ти него да го оставиш, кога он одамна те оставил тебе ?
    Ај таму мувај некого, млада си, ќе поминеш уште поубави моменти со друг дечко, не му се моли на него туку шетај, забавувај се и не си го замарај мозочето со него.
     
  14. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    :) не е толку едноставно не е интересно сега со некој друг
     
  15. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    :rofl: :rofl: :rofl: Ах! Да си ми ќерка така би ти плеснала една! АЛО! Излези од филмот бе! Вчера си престанала да цицаш практично! Сеа треба да си у фаза на држење за рачиња со дечко и да вежбаш со коцка мраз како да се љубиш! Шо ти е тебе!!! Па пази..ВРСКА ОД ГОДИНА ДЕНА!!!! Ќе умрам од смеење.. Плачеш викаш?
    Искрено, изузетно глупи потези правиш, смени си ја околината, друштвото, прекини да гледаш шпански или какви и да гледаш серии, освести се и земи читни некоја книга наместо да се плескаш и да глумиш 20 годишна кога не ти држи гзот. И он е дете и ти. Не те сака, а и да те сака ќе те отсака во најдобар случај за месец дена.
    Животот не е филм девојче, прекини да се понашаш психопатски и да плотуваш планови и да планираш како ќе си му фалела..Смешно е искрено сум згрозена!
    ПРЕКИНИ...озбилно...
    БОГ ДА ЧУВА. Иди вежбај математика!
     
    На Offspring, bones, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
  16. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    али оставам на времето и на многуте случаеви како моите..
     
  17. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Ама не е поентата да ти даваме лажна надеж бе срцка. Кога некој има чувства не може да си оди така лесно. Ете ти зошто го бараш него?? Оти ти треба и го сакаш.Тој тебе не те бара..значи...
     
  18. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.421
    Пол:
    Женски
    Никој нема да ти даде надеж. Откажи се од него, како што се откажал и тој од тебе. Си има тој девојка, била пуфла или не. Па аман со ова - зарем ако тој што го сакате има друга, мора таа да е пуфла, кучка и што ти знам јас друго? Имаш 16 години, ќе дојде подобар, кој ќе те цени. Рано е уште сега да се замараш со вакви проблеми. Е јас на 16 години, со кукли си играв.
     
  19. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    За што да се бориш? не те разбирам. Ако сакаш да одиш со главата во ѕид, оди. Само тебе ке ти е потешко. Мислиш ние не сме биле во ситуација како тебе? Најлошо е сама да се лажеш и да се надеваш. Тој може ке му текне на тебе пак,за еден ден на 7мо небо ке те качи, да помине некоја пак ке те остави. Земи читај девојко, направи нешто од себе, има време за борење. А за тоа дека имало случаи дека се каат, тоа кога ке пораснат, сега ти кажав, на се му игра курето кое каење?? :)
     
  20. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    А мајка ти знае ли дека ти се "сексаш" со него ? Можеби ќе го смени мислењето ако и кажеш. На крај краева, што и да ти пише било кој на форумов, нема да те задоволи се дур не слушнеш "Секако дека ќе се врати кај тебе, нема шанси да остане со онаа смрдлана недоквакана. Кога тогаш ќе се свести дека ти си ЕДНА И ЕДИНСТВЕНА, дека не сака да те изгуби, сака да се земе со тебе, да имате многу дечиња дур да наполните 20 години и да живеете неизживеано до крајот на животот". There you go ;)
     
    На AIT и sesilija им се допаѓа ова.