1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му дадам друга шанса?

Дискусија во 'Разделби' започната од lea, 11 декември 2009.

 1. lea

  lea Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  vo vrska sum skoro 3 godini....vo pocetokot na vrskata imavme mnogu problemi pa so tek na vremeto toa pomina ama toa bese period samo od 3 meseci..... kako i sekoja vrska i nie ponekogas ke se skaravme i pak ke se smirivme.... epten go sakam i prva lubov mi e..ama nonstop toj me izneveruvase i kako i sekogas jas od lubov mu prostiv.. a sega poslednite meseci toj se smenil niti me izneveruva mnogu dobro se odnesuva so mene no sega problemot e kaj mene jas pak go sakam ama nemozam da go podnesuvam veke ne sakam da mi se javuva nit sakam da izleguvam so nego go sakam no ne sakam da go izgubam mnogu agresivna sum so nego mozebi zs mnogu sum se borela za nego ...ponekogas mi se vrti nesto niz glava pa da raskinam so nego ne znam ni sama sto da praam placam nonstop ne mozam da sfatam sto se slucuva so mene ili podobro da raskinam so nego zs koga mi pada na pamet se sto mi narpavil ufff vo toj moment ke poludam
   
 2. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Ти се плашиш да останеш сама или да го изгубиш него? Има разлика.

  Немој да се плашиш да останеш сама - само на тој начин ќе ја имаш слободата да пробаш да бидеш и со други момчиња кои нема да се однесуваат со тебе на тој начин - да те изневеруваат и слично. И нормално е да се чувствуваш уморна од борење за него и од простување.

  Ако се плашиш да не го изгубиш него и ако толку многу го сакаш тогаш најверојатно треба да останеш со него. Се зависи од твоите чувства. Само немој стравот да не останеш сама да надвладее и ти да бидеш со него само поради тој страв и да трпиш секакви понижувања.

  Запомни твојот дечко не е ни прв ни последен на планетата. И да останеш сама тоа ќе биде прашање на време кога ќе си најдиш нов кој можеби ќе го сакаш многу повеќе од овој сега. Поздравче
   
 3. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Разделете се малку,де.Ништо страшно...само така ќе дознаеш дали навистина го сакаш и дали навистина ти недостасува...
   
 4. lea

  lea Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  da ti kazam pravo poveke mi e strav deka ke ostanam bez nego i nemozam da si ja zamislam idninata bez nego...ama i mnogu sum umorena zs mnogu se borev za nego nemam veke snagi za ponatamu zs se i sesto sum napravila za nego i mnogu sum mu pomognala....ama strav mi e dali da mu veruvam ili ne zs sekogas mislam deka toj e pak stariot i nikogas nema da se smeni pak isto ke mi pravi .....puknav zimi se
   
 5. lea

  lea Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  mislam da mu kazam malce da napravime edna pauza pa da se smiram i jas pa posle da vidime dali da prodolzime ili ne ama ne znam kako ke go prifati toa toj da mu recam edna kratka pauza... mn imam strav za se vo zivotot sekogas pred da narpavam nesto imam strav i mislam se loso
   
 6. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  vo ista situacija bev i jas, ne mozev da go podnesam,poveke mi se dopagase da bidam so nekoj drug otkolku so nego iako za nego pretrpev mnogu nesto i se borev tolku. te uveruvam deka toa ke pomine, nemoj da raskines so nego bidejki po nekoe vreme povtorno ke go baras i ke se kaes,mozebi i ke baras da ti prosti...moze ke bide docna :|
  ako ste otvoreni,pobaraj od nego da ne se gledate mnogu cesto dodeka da se smiris. sigurno ke ti pomine, ti treba nekoe vreme, no ako navistina go sakas nikako nemoj da raskines,ke ja napravis najgolemata greska vo zivotot ;) so sreka. pozz
   
 7. lea

  lea Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0


  ne znam zs imam loso mislenje nonstop ama znam deka i toj sega me saka i ne saka da me izgubi i znam deka za mene toj se smenil mnogu i eden den mirece ti ne si taa starata sto te znam ke probam da mu recam utre da se vidime i da razgovarame ama strav mi e sto ke mi rece i dali ke me sfati
   
 8. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Се разбира дека не можеш да си ја замислиш иднината без него, затоа што не си пробала да бидеш без него и да бидеш со некој друг. Тој пробал и други и можеби сфатил дека ти си вистинската за него и затоа повеќе не те изневерува. Но, што правиш ти? Ништо. Пробај да бидеш малку без него и ќе видиш како ќе ти биде, можеби ќе е подобро, можеби ќе најдеш некој кој ќе те гледа како кралица и нема да те изневерува. Ако не ти е подобро секогаш можеш да му се смириш сигурна сум дека тој нема да те одбие. Пробај се и избери го најдоброто за тебе. Еднаш во животот мисли само на тебе, а не на него. Се зависи од тебе, сите сами си ја кроиме судбината и сите сами ги сносиме последиците од нашите одлуки. Се надевам дека ќе ја донесеш вистинската за тебе. Цмок
   
 9. lea

  lea Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  eve na internet e ne znam kako da mu kazam .......i kako da pocnammmmmmmmmmmmmmmmm
   
 10. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Немој да се плашиш Леа оворено да ги изнесеш твоите ставови и мислења.Животот е твој и имаш право да го живееш како што ти сакаш а не како што другите очекуваат од тебе.Мора да разговараш со твојот дечко на начин на кој што нема да го повредиш,но сепак да му покажеш како и ти се чувствуваш...Ете направете една кратка пауза...Така ќе имаш доволно време да си ги средиш мислите и да видиш дали навистина ќе ти недостасува.Значи како прво мора да расчистиш сама со себе дали го сакаш или не.И немој да се секираш како тој ќе го прифати тоа.Секој па и тој мора да ја почитува твојата индивидуа и да ти даде малку слободен простор.Па ако навистина се сакате, животот е пред вас и ќе имате доволно врме да си ја искажувате вашата љубов.А сега малку одмор...Тоа ти е мој совет.Јас така би постапила...А верувај ми јас немав проблеми со дечковците......Тие си имаа со мене... :lol: :lol: :lol:
   
 11. numberone

  numberone Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  I mojata situacija vo momentov e slicna so na lea.so deckoto sum 2 ipol godini prebrodevme se site teskotii i precki koi ni stoea na patot sega koga treba da e se sovrseno jas glumam ludilo.Za edna nedela treba da ideme vo italija otkako resivme da odime nataka i da bideme zaedno nekako pocnav da se plasam kako kje fukncionira i sto kako ke bide i pocnav da se odnesuvam mnogu idiotski kon nego.Se prasuvam kako moze uste da me trpi koga sum vakva.Se plasam da sum daleku od tuka a najmnogu od se se plasam da ne go izgubam zosto toj za mene e edinstvenata ljubov. ;(
   
 12. MarinaR

  MarinaR Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  14
  Јас мислам дека за успешна врска се што е потребно е отворен разговор од двете страни и реално разгледување на сите проблеми што постојат во врската и само тогаш ке имате взаемна љубов и разбирање и се разбира среќен крај крунисан со брак.Само храбро и борете се за својата љубов зашто сите ја заслужуваме, порано или подоцна ке ја најдете вистинската не губете надеж!!! ;) поздрав!!!
   
 13. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Кога сте пребродиле се значи ти си му простила се и тој тебе. Кога веќе сте ги решиле проблемите од минатото немој да дозволуваш тие да те прогонуваат и во сегашноста. Ти ако му го пререкуваш грешките од минатото никогаш нема да ви е убаво. Кога си решила и покрај се да бидеш со него и да не ја изгубиш единствената љубов промени го твоето однесување. Секогаш можеш да бидеш подобар човек од она што си сега само треба да сакаш и да има за кој. Ти веќе ја имааш твојата љубов па бори се за неа и пробај да бидеш подобра. Поздравче

  П.С. како поминавте во Италија? :)
   
 14. disturbia

  disturbia Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  понекогаш имаме конфузија на чуства но малце да се оддалечите нема да биде ништо лошо.Можеби во твојот живот има потреба од забава,другарки,флерт,журки пробај малце да смениш нешто во твојот живот,можеби нема логика со паузата ама можеби тука е тој парадокс кој сепак има важност кај тебе
   
 15. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Ако некој е вистински заљубен во вас ќе биде заљубен и кога би биле на пауза или воопшто не би биле заедно. На секој му е дозволено да има време за себе, за сопствените мисли, и за разбистрување на главата. И јас бев во ситуација кога не знаев што сакам. Му раскинав пред година дена но сеуште повремено се гледаме. Знам дека ме сака и тоа ми го кажува. Отсекогаш ми давал до знаење дека кога и да посакам може да бидеме заедно. Важно е да веруваш во себе и да знаеш дека може да имаш скоро што и да посакаш! А ако некој трет се вмеша (како што мене ми се случи) борете се и ако е вистинска љубов во прашање повторно на крај ќе останете само вие двајца!!! ;)
   
 16. emmina

  emmina Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

  Веројатно проблемо веќе е решен на Леа.но еве + искуство за останатите ко читаат тука а такви ги има многу.И јас си имав врка од која ми дојде преку глава,зш ми беше здосадено од неговите постојано грешки иако беше кротко момченце.И така еден ден пи пукана филмо и ми се скарав,и за чудо се расплакав и го гушнав како никогаш до тогаш,морав да си признаам дека сеуште го сакам. По извесен период од 3-4 месеци се смиривме,бевме заедно на одмор си поминував добро тој се сменил малце пораснал у мозокот :).ама скршената вазна еднаш залепена ја нема истата убавина.И при една поголема караница, пак му се скарав.Овојпат тој плачеше,а јас почуствував олеснување,дучевна слобода ,ах колку е добро тоа :D,баш сум лошка ....
   
 17. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  34
  Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

  Леа верувај дека ова состојба сега што те владее, ќе помине,
  биди малце стрплива.
  истата и мене ми се случи и тоа со маж ми,
  треба малце да се оддалечите еден од друг, или пак
  да разговарате отворено дали да продолжите или не.

  Јас не би те советувала да раскинеш, оти за тоа е лесно, треба да ја чуваш
  твојата врска ако си заинтересирана, ако го сакаш искрено и ако не сакаш да ти ја земе некоја друга!

  Среќа
   
 18. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  34
  Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

  Упс, темава била од одамна,
  сигурно е решена ситуацијава!

  А Леа ја нема да каже што направила!
   
 19. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

  Разделете се на еден месец и ќе видиш дали ке ти е подобро без него.
   
 20. Malabezmorala

  Malabezmorala Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

  Podolg period bef so edno momce koe mn go sakam ..no toj ispadna na kraj so druga :/ i jas se zezav so eden negov blizok drugar na nivniot zaednicki profil no nemav nikakva namera toj procital del od razgovorot razgovor beshe dase vidime no vo razgovor ja se sto pishuvav se salev ..sega toj misli deka jas sum izlegla so negoviot bratuced i ne sme povekje vo kontak lele pomognetemi sto da pravam kakako da dokazam deka ne e taka ??
  [mod-kirilica:2obd68pg][/mod-kirilica:2obd68pg]