1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му дадам друга шанса?

Дискусија во 'Разделби' започната од lea, 11 декември 2009.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

    А што имаш да му докажуваш, кога тој има друга? Што ти е тој на тебе? Бреј, гордост и достоинство да се немало |(
     
  2. liz

    liz Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

    me interesira neso dali nekoj se nasol vo situacija da fati decko i da bidat tri nedeli zaedno i da bide sve super se dodeka tipot ne doznae deka ustvari devojkata se gledala pred godina dena so negov drugar ali toa bilo samo nekolku pati iskacanje na kafe i samo baknez niso poveke.Devojkata ne znaela deka oni se drugari.Sega se raskinati poradi toa so predhodniot tip zborel deka devojkata spiela so nego.Moze li da kazete sto da pravi devojkata.
     
  3. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

    Па вака малку одамна беше, ама сум била во слична ситуација, само што јас свесно идев со двајца другари. Сега на девојката која што е засегната во ситуацијава не и преостанува ништо друго, туку да разговара со дечко и , и да се надева дека тој ќе и верува, многу влијае и тоа колку добри другари се тие двајцата. На мене тогаш ми кажаа , девојка се менува , другар потешко!. Среќна околност кај мене беше што јас бев невина, па имав доказ, кај девојкава не знам како е?. Значи и преостанува само дали ќе и верува на зборот или не. :!:
     
  4. liz

    liz Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

    da on i veruva na devojkata deka ne legnala ona so nego ama nesaka da se sooci so nejze da razgovaraat bara malku vreme za da razmisli stoa da pravi ponatamu .Inaku oni se najdobri drugari od mali vo isto maaolo ziveat .znaci nego go povredilo toa so devojkaata ne mu kazala dela se gledala so nego a ona ne znaela znci toa bilo pred edna godina.
     
  5. liz

    liz Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

     
  6. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

    Во тој случај нема зошто да се нервира, нека го остави малку да ја свари ситуацијата, довербата е најважна, тој ќе види дека девојката ништо лошо не сторила и ако му значи и ја сака , пак ќе бидат заедно , поздрав4е
     
  7. liz

    liz Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

    me interesira neso dali nekoj se nasol vo situacija da fati decko i da bidat tri nedeli zaedno i da bide sve super se dodeka tipot ne doznae deka ustvari devojkata se gledala pred godina dena so negov drugar ali toa bilo samo nekolku pati iskacanje na kafe i samo baknez niso poveke.Devojkata ne znaela deka oni se drugari.Sega se raskinati poradi toa so predhodniot tip zborel deka devojkata spiela so nego.Moze li da kazete sto da pravi devojkata.on i veruva na devojkata deka ne legnala ona so nego ama nesaka da se sooci so nejze da razgovaraat bara malku vreme za da razmisli stoa da pravi ponatamu .Inaku oni se najdobri drugari od mali vo isto maaolo ziveat .znaci nego go povredilo toa so devojkaata ne mu kazala dela se gledala so nego a ona ne znaela znci toa bilo pred edna godina.moze li da mi kazete sto da pravi devojkata .odnapred vi blagodaram
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

    Liz, не мораш да го повторуваш истото, секако си стои. И ќе те замолам да пишуваш на кирилица, оти на латиница е потешко за читање. Сепак е ова македонски форум.

    А што се однесува да проблемот, во тие години нормално е дека машкото повеќе ќе му верува на другарот отколку на девојката. Другиов ако многу лае наоколу за тоа дека спиел со девојкава, нешто му пречи - зошто сега нашол да зборува, после цела година? Очигледно е дека не му е сеедно што девојчево е сега со другиов. Девојката нема што да се правда ако совеста и е чиста. Таа излегувала со другарот пред година дена, не излегува сега. Ако дечково не може да се помири со фактот, нека му раскине. Има и други момци, не се овие двајца единствени.
     
  9. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Ве молам да ми помогнете, многу ми е тешко

    А што има па да докажуваш? Батали тие детски работи, не сакал тој дека си била со негов другар пред една година и тоа само бакнеж?!
    Некој ако те цени, и ќе верува на твој збор, а не на други! Не се понижувај, и не го моли за да сфати!
     
  10. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Ти сама немаш поим што да правиш млада дамо.Што да ти кажеме ние ако ти воопшто не си сигурна дека го сакаш дечково??Седни си,размисли си дали навистина сакаш да бидеш со него,па после коцките сами ќе си се сложат.
     
  11. malena23

    malena23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    po procitanoto najgore vidov deka devojceto ne svaka oti toj i e samo navika i dosasilo se da i se javuva da se bori za nego ednostavno ja potrosila ljubovta za nego i veke nisto nee isto taa vrska treba da se prekine
     
  12. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    не сум ги прочитала претходните постови, но според лични искуства втора шанса повеќе НИКОГАШ. кога веќе ја изгубил првата шанса бидете сигурни дека на скоро ист начин ќе ја изгуби и втората и ќе бара трета шанса итн. итн.
     
  13. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    една иста чаша колку и да ја лепиш пак ќе се скрши,само времето ќе покаже дека е така
    не се залажувајте дека нешто ќе се смени,животот сигурно ви спрема поубаво изненадување понатаму
     
    На Lina89 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    или една иста книга два пати не се чита зашто крајот секогаш е ист
     
    На anastasija85 му/ѝ се допаѓа ова.