1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му се вратам?

Дискусија во 'Разделби' започната од natash.a, 25 август 2011.

  1. marchy15

    marchy15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Дали да му се вратам ?

    хаха, нема шо да објаснам, ЉУБОМОРАТА си го прави своето..
     
  2. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Дали да му се вратам ?

    Eпа ако си 100% сигурна дека се само љубоморни, тогаш и не ти се прави другарки и не вреди заради нив да пропушташ шанса да бидеш со некој на кој му значиш и ти значи. А ако те советуваат да не се смируваш со него зошто сметаат дека навистина не е за тебе или дека те лаже, веројатно се во право зошто тие гледаат од друг агол на целата ситуација и многу потрезвено размислуваат.
     
    На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    Дали да му се вратам ?

    Срцка таа...не се секирај...I feel love...немој да ме сватиш погрешно и ја не сум нешто многу стара...ама оваа детска љубов ќе ти биде најувава...тоа со другарите ти е финта....така праат сите машки...уживај во моментот..што и да се случи... :rofl:
     
    На MarchelineAmaru и marchy15 им се допаѓа ова.
  4. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Дали да му се вратам ?

    Можеш слободно да му се вратиш, можеби тој сега сватил дека те сака, и дека сака да биде со тебе, можеби вие сте биле во погрешен период заедно, а и самата велиш дека не си го заборавила ... А добро знаш дека машките покасно созреваат од нас женските,и никогаш не слушај никој што ти зборува, а тоа што неговите другари те аднале на Фб, тоа е затоа што сакале да знаат кој е должен за среката на нивниот другар :* ... Не ја мисли многу :D

    Што уште чекаш ?!?!?! Ајде трчај во неговата прегратка и уживај во љубовта... Ти држам срека

    ПС: Па потоа ке чекаме детали :*
     
    На MarchelineAmaru и marchy15 им се допаѓа ова.
  5. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Дали да му се вратам ?

    Марчи ,среќно!
    Без двоумење да организираш една убава средба лице в лице ,сами двајцата ,да си изнакажите се што ви лежи на срце.
    Расчистете ги работите меѓу вас ,другото само ќе си дојде :*
     
    На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. fotografija20

    fotografija20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    10
    Дали да му се вратам ?

    мене ме интересира причината поради која сте се скарале? да не не е во прашанје лјубомора од другарките,да не знаат они нешто што дечкото ти има направено па сеа затоа се толку против него? како и да е тоа што те бара веќе долго време цени го,и немаш апсолутно никаква причина доколку силно го сакаш да бидеш со него.доколку другарките ти се навистина другаарки,ке те сватат дека го сакаш и ке бидат до тебе во секој момент а доколку не ти се,такви не ти ни требаат.незнам зашто нешто во мене ми кажува дека тие твои другарки немаат дечковци или грешам? :) не се замарај со никој девојче биди си среќна
     
    На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Дали да му се вратам ?

    Е многу голем проблем имате. Не знам зосто сте се скарале , и зосто прасувас дали да му се вратис кога тој не ја ни отворил темата за вас, камоли да те молел да му се вракас... |(
    Ке ти казам само едно, If a guy wants to be with you, he will make it happen. ;) Така да понасај си се најнормално, друзете си се , и ке видис како ке се одвиваат работите.
     
  8. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Тој те оставил зошто му било досандо епа не дозволувај да ти се врати..тој те остави додека ти беше само тагуваше и гледаше како тој е со друга девојка нели е тоа повредувачки?
    да бев на твое место немаше да дозволам да ми се врати :worried: :)
     
  9. marchy15

    marchy15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Дали да му се вратам ?

    Епа дечки, сега стигнувам да ви одговорам :D

    Ве послушав, зборевме, му признав дека го сакам, но ми призна и тој и сега сме заедно веќе еден месец..
    Фала ви многу на помошта и на храброста.
    Ве сакам <3
     
  10. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Дали да му се вратам ?

    мило ми е за вас, и со срека и со убаво да ви е :)
    долго време да си бидете заедно
    и :!: НЕ ДОЗВОЛУВАЈ тугата љубомора да ти го уништи животот во случајов љубовта
     
    На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ma.lena-20

    ma.lena-20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Дали да му се вратам ?

    Gledam deka najdobro funkcionirate od dalechina. Ako sakate da vi uspee vrskata eden od vas neka fati Kandahar.
     
  12. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Дали да му се вратам ?

    Во никој случај не треба да "враќате" бидејќи така ке се чувствувате уште по бедно, сега зборувам општо а не за конкретен случај така да, да не се пронајде некој во моето излагање бидејки е тоа општо и се однесува на тоа како јас би се чувствувала ако се спуштам на тоа ниво само за да му вратам, јас едноставно би се чувствувала како курва, и неспособна особа да се издигнам над ситуацијата и со крената глава, да му свртам грб и да продолжам понатаму, бидејќи единственото нешто што неможам да го простам е неверството.
     
  13. mackaa.t

    mackaa.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    3
    луѓе дај те мислење побрзоо..
    заедно сме со дечкоми веќе 1 година и се е супер знаеш ова она те сакам и мнннн...пред некој ден се закаравме многуу и ја му викам јас ми пасс од фб. он го знаеше мојот ја него не. и он ми вика неможе.фатив го сменив мојон,послем ми се јави ми го даде.и јас одма се укл кај него.бившата ја има а пријател он да ја фати да ја избрише па да ми го дае пасс ама глуп не ги избришал пораките кога ги видов целии месециии они си се допишувале срциња мрциња да искочат да се јават да се слушнат.(а мене ми збори не се дружеле не ја поднасал итнн..)и му се јавив јас почнав да му викам зошто ме лажел ова она.он почна да плаче ми вика извини прости ми само другарски е се...му реков да ме остаи неколку дена и ке му кажам како ке биде.од една страна го сакам ама послем ова што ми го направи се ми се врти низ глава....
     
  14. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Ако му простиш никогаш повеќе нема да имаш доверба во него, од искуство ти кажувам. Ако можеш да успееш да издржиш во таква врска без доверба, добро, но ако не подобро остави го. На секое негово кажување каде е и што прави, ќе мислиш дека те лаже. Барем кај мене е така.
     
  15. Nenasitni

    Nenasitni Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    36
    Прости ми некад е касно,што ако плаче? вие сте година дена заедно не сте 2 месеци па да кажеш ајде добро се слушал со девојката.НИкад нема да се помириш со тој факт дека те лажел.СПоред мене остај да те моли уште некое време ,неколку недели.не попуштај,а доколку е упорен тогаш размисли дали сакаш да се смириш или не.Сега за сега не му обрнувај внимание,затоа што тоа шо го направил не е воопшто мала работа.Ја би се налутила здрав ода рече на негова бивша ,а не па ова.. :)Размисли и види колку вреди
     
  16. Fashion.n.a.d.e.44

    Fashion.n.a.d.e.44 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    31
    Oстави го и ти сега ! поздравче :*
     
  17. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски


    Подобро немој да си со него! Мој совет. И пак да бидете заедно ќе имате многу проблеми, ќе се расправате заради ова што се случило. Вистина, 1 година врска, не е малце, ама па не е ни многу. Дури е со време, зошто ако си со него тебе цело време ќе те мачи помислата дека тој може пак нешто пишува со бившата или со некоја рандом девојка. Неможеш на никој да го контролираш до толку, па да бидеш сигурна дека не прави ништо погрешно. Остави го, тој е лажго, според мене. Пишувал со неа, како што кажа, срциња и други глупости и после ти плачи?! :x Не, јас не би била со него. Измачувачка врска ќе имате. Ама како сакаш. ;)
     
  18. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    Не е дека малку време сте биле во врска
    Чим на почетокот не ти давал пасс д неговиот фејсбук значи не сакал да дознаеш за пораките што се допишувал со бившата а чим видел дека си го сменила твојот пасс и он не можел да се уклучи од кај тебе на фб он ти го дал неговиот пас за да може и он да се вклучува од кај тебе значи тој сепак те контролирал поточно сакал да те контролира на твојот фб да види што правиш со кого се допишуваш со кои машки се допишуваш и сл. но на него не му текнало да ги избрише пораките и ти си ги видела и сега само едно ќе ти кажам не се нервирај за ова немој ни да плачеш он треба да е тој кој треба да се нервира и подобро немој да продолжиш со него бидејќи чим денес ова ти го направил утре пак ќе ти го направи пак или нема преку фб може на мобилен ќе разговара со нејзе ќе си праќаат пораки сакам да те видам ова она...ако продолжиш со оваа врска постојано ќе се сомневаш во него и само ќе имаш еден куп сеќирации па така да мој совет е остави го,па сега ти одлучи си :)
     
  19. berida

    berida Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0


    сепак ти си таа што треба да одлучи ако врската ти функционира сега ,и ако го сакаш добро, ако веке не го сакаш не се двоумиш ако сакаш да му вратиш и он лошо да се осека за тоа сто он ти го направи не вреди да си губиш време остави го не се уништувај сама
     
  20. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Барбико мори :o :o :o .
    Какво враќање,кои бакрачи?
    Некој така да понижи пред бившата и да ми рече дека сум му била за забава,нема да го погледнам повеќе,камоли нешто друго :fubar: .
    И да те побара,испрати го кај бившата,и онака се ти признал,ја сакал неа и плус те понижил пред неа.
    Што уште сакаш,да те лажеме дека се вљубил во тебе.
    Секоја чест за дечкото искрено :bow: