1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да продолжам или да го оставам?

Дискусија во 'Разделби' започната од barbie11, 16 април 2011.

  1. bibka1

    bibka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    ve molam pomognete mi so deckomi bevmo vo vrska 7 god i prekinavme pricinata vika deka bila deka ne me saka :( posle nekoe vreme od koga nemavme kontakt ic pak se najdovme i pocnavme da se muvame samo za vrska ne bil spremen mi vikakse. se ni bese ubavo pa posle pak pocna da se odalecuva od mene i sega pak prekinavme i mi rece deka vise za nas nema da ima nikakva sansa posto nemal nikakvi custva. neznam sto da pravam. dodeka bevmo vo vrska ni bese mnogu ubavo moze da se kaze deka site ni zaviduvaja site posakuvaja da imaa vrska kako nasata samo neznam sto tolku se smeni naednas. a ovoj period dodeka se muvavme mnogu bev povredena i pokraj toa pak sakam da ostanam so nego. neznam sto da pravam ;(
     
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ко прво неможеш да го оставиш затоаа што тој те оставил, а и не те сака повеќе штом така ти рекол, што значи дека не ти останува ништо друго освен да си продолжиш понатака во животот. :)
    П.С. Ти одговорив и на друга тема ;)
     
  3. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Подобро да го оставиш тоа ќе биде тешко за тебе ако силно го сакаш но ќе го преболиш :) <3
    многу ми е жал :(
     
  4. love007

    love007 Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    хелп.... :/ со дечкото одиме 2 ипол години. Врската е сериозна, врсници сме, ама имаме различни сфаќања. Имав несреќен случај во семејството кој многу ме промени. Не сум повеќе таа забавна, откачена девојка. Се беше во ред, но тој многу се поврза со другарите. Јас не излегувам толку многу и почна да ми смета. Тој немаше контрола. Не му забранив туку му кажав само дека ми смета и очекував да се промени тоа. Но не... многу пати дојдовме до крај, но не можам без него... излегоа и други проблеми. Се скаравме, постојано ми пишува дека сака да ме види, дека не можи без мене, цело време ѕвони, не знам како да реагирам. Ме боли премногу што не сме заедно, сакам да биди покрај мене, ама нема шанси да намали со излегувањето. Има некоја од вас со вакво искуство?? ;(
     
  5. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Извини ама од ова што го прочитав не сум баш сигурна колку дечко ти те сака. Ама зборувам онака од памет. Ако те сака ќе биде покрај тебе и самата кажа си имала несреќен случај. Значи тогаш ко најмногу ти треба него го нема. И без да му кажеш ако искрено те сака тој во најтешките моменти треба да е покрај тебе и да те држи за рака. А тој си излегол со пријателите баш му е гајле. Ако него кога ти е најтешко го нема, тогаш верувај дека не и е потребан ни кога ти е убаво.