1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да се биде во врска со некој што пред тоа бил долго време во врска?

Дискусија во 'Врски' започната од BojanaLegija, 9 август 2016.

  1. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.441
    Пол:
    Женски
    А зашто да не се биде у врска со некој што имал долга врска, ако тој некој си се чуства спремен ке си влезе у врска. И ја имав долга врска пред неколку месеци ама сум спремна за нова врска, само го чекам овој да му текне дека сум најдобра за него... :lol:
     
  2. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.422
    Пол:
    Женски
    Мислам дека должината на врската не игра толку голема улога туку што било тоа поради кое раскинале. Зошто ли мислам така...
    Јас мм си го фатив по неколку годишна врска. Не го барав, сам си дојде.
    По таа долга врска, ние сме веке 11 години заедно. :inlove:
     
    На realGirl, Victorian, Дугокоси Швалер и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Да но доколку поминал подолг период од прекинувањето на претходната врска и сите фази на преболување, враќање и слично се поминати. Обично велат клин со клин се избива, јас сум против тоа.
     
  4. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Зависи тоа, ама ако си заинтересирана за него, тоа одма се приметува, дали денес или подоцна, верувам дека нема девојка која не би сфатила дали дечкото не сака да ја заборави бившата или пак е стварно спремен на тоа.
     
  5. Catnight

    Catnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    723
    По мое искуство, да сум во долга врска и да раскинам, и да се фатам за брзу време со некој тоа би било да заборавам, а можеби подоцна да се заљубам, но сепак ќе биде повреден.. Така да не би била.
     
  6. SuperGirl02

    SuperGirl02 Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Јас не би препорачала веднаш да стапите во врска со таков дечко.Ви кажувам од искуство,веднаш почнав со еден кој пред мене имаше 3 годишна врска,додуша една година пред тоа се гледавме,ја вараше бившата со мене,што ми е криво,ама тоа е не ни знаев дека оделе и се заљубив ко будала,а и тој и раскина за да одел со мене,типката нов си фати,а сега мојот бивш дечко,по 3 месеци ми рече пауза , ми треба одмор блабла,и да,по нецел месец ме побара да се смириме,ама знаев дека нема да е ништо исто,се навикнав без него,и уште вториот ден по паузата јас почнав да се карам,и раскинавме.. Мој совет е ако веке сакате да почнете со некој што имал дола врска пред вас,дајте му прво време,потоа одете.
     
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.925
    Пол:
    Женски
    Не, брзо ако раскинал фиксно не.По дифолт секој после долга врска сака авантури сака одмор.Секој што ми кажал дека имал долга врска пример месец два пред да се запознаеме одма знам накај тече водата.