Дали да се живее со свекор и свекрва?

Дискусија во 'Брак' започната од Pubu-bubu, 24 јуни 2012.

 1. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  :shake: :shake: :shake: :shake:
  не дај боже такво нешто
  сега можеби други ралично размислуваат но поубаво е да си живееш со станче или куќа поубаво е да си имате приватност бидејќи од свекрвата ни п од приватност нема да добиете :)
   
 2. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  дефинитвно NE!!! Што подалеку од нив толку подобро за вас :lol:
   
 3. doll.a

  doll.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека нема да живеам .. :D
   
 4. B-I-B-A

  B-I-B-A Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  12
  Не,не и не :lol: Се надевам дека нема да живеам со свекор и свекрва :D
   
 5. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  ДЕФИНИТИВНО НЕЕЕЕЕЕ :@ :@ :@
   
 6. Cece25

  Cece25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  45
  АПСОЛУТНО НЕ!
   
 7. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  што подалеку тоа подобро :)
   
 8. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.301
  Допаѓања:
  6.079
  Убаво е сами, ама реално ретко кој има такви удобности. Треба многу мака и труд да се купи стан, куќа, или ако ја земете на кредит, па сметајте дека сте должни 20 год да кратите на други работи и да бидете под стрес. Само среќа да имате па ете ако свекорот и свекравата купиле стан, куќа да си живеете одвоено.
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.489
  Допаѓања:
  80.289
  Пол:
  Женски
  не никако. како викаат , две жени во иста кујна не може!! :D
   
  На kojtesisa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  јас мислам ако се има услови да си се тргниш настрана е најубаво решение. :lol: :lol: :lol:
   
 11. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  пу пу пу бог да чува, никако :fubar:
   
 12. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.501
  Допаѓања:
  82.765
  Вака ми одговара ,преку еден викенд ги гледам,доручек,ручекче-се спремно :$ :lol: ,не дава ништо да фатам,што на почеток ме нервираше,ама после пак ич.Нема некои проблеми,баш заради тоа што може не се гледаме често,па кога ќе слушнат дека доаѓаме,штом тропне врата одма истрчуваат во ходник живи радосни :D
  Мислам ако се ок,зошто да не,зошто помошта е секогаш добредојдена.
  Ама сите ќе се сложиме дека сам си е сам.Ако се има можност,тешко време е :sweat:
  Многумина рекле-не се мажам-женам додека не се одделам.Свака част на тој што може.Да купиш најмало станче во Ск или каде и да е со 2 просечни мкд плати-конкретно за нас зборувам е навистина инвестиција.А кога би можел,секој би сакал :)
  Сега ја средуваме куќата,која пак е нивна,наше остана да ја средиме.Да ја правевме од нула,не би се нафатила :|
  Има многу што си немаат гајле,не се замараат за ништо ,си свиркаат си прават лице со свекор и свекрва-и верувајте супер си живеат.Јас така не би можела,па во прва прилика,додека сеуште нема проблеми-ќе се оделиме,веќе сме на пат :wasntme:
   
 13. princessara

  princessara Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  да исто се согласувам со тебе не би можела да се карам постојано со неа или да ја слушам како :talk: :talk: и :talk: поздрав срцко
   
 14. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  Секако дека има и позитивни страни заедничкото живеење, ама и јас како и повеќето сакам одделно да живеам. Не сакам ниту со моите ниту со неговите. Немора од старт одма да се купува стан или куќа, може и под кирија некое убаво станче за почеток зошто да не.
  Попрво би живееле сами ама поскромно, тоа е мое мислење
   
 15. Rainforest

  Rainforest Активен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  8)
  Едваj издржувам кога сум на гости, а да живеам со нив никако! :emo:
   
 16. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.070
  Да, обавезно да се помине некое време во заедница со свекор и свекрва, тоа е еден добар тест за двајцата и ако тоа го преживеете без поголеми проблеми тогаш congratulations, створени сте еден за друг :!: :D
   
 17. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  Па доколку сте мазохисти добро е да се живее со свекор и свекрва, во спротино подобро е да си свиете, сопствено гнездо, па макар тоа била 1 соба и макар морале да јадете чеб, и маргарин цел живот. Бидејки жиењето со родителите на сопругот е вистински пекол за една жена, затоа ни под разно нетреба да прифаќате воопшто да почнете да живеете со неговите родители. И не наседнувајте на онаа финта за почеток ке идеме кај моите а подоцна ќе се снајдеме, верувајте ми дка тоа икогаш нема да се случи.
   
  На agapii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.070
  ^
  Пекол е ако сте мекуши и плачки и не знаете да се снајдете и да застанете зад себе и своето па да ги разграничите работите...инаку ако е во опција живеење со старите или живеење сами во една соба и мачкање леб и маргарин цел живот, верувајте не би го сакале ова второто...
   
 19. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.663
  Допаѓања:
  11.437
  Јас на гости ко ќе отидам неможам да ја трпам, а не па да живеам со неа. Имало ситуации кога сум седела по неколку дена, и на нос ми излагале колку може и неможа, па зар мајка ми и татко ми ме створиле за до тој степен да се нервирам? За така ли да живеам? Нема шанси. Со две плати, може да се оди во мало станче под кирија, и сите мирни. Со свекор ми немам гајле, ама со свеки, не би сакала ни 2 минути колку и да се трудам. Родените деца сигурно со причина ја презираат..... |(
   
 20. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  Не ни очекував поинаков одговор, бидејки некои луге едноставно се научени да живеат паразитски и на туг грб, без разлика колку и да ги малтретираат и понижуваат битно им е само газот да им е полн. А, ни под разно не размислуваат да го запнат газотпа да тргнат од нула, и да создадат нешто свое. Бидејки колку и да е тоа мало е многу подрагоцено отколу подарена палата. Мене а верувам и на голем дел од девојкиве на форумов многу посладок би ни бил лебот и маргаринот запечален од сопствениот труд отколку печење, дадено од некој кој што ке те гледа попреку додеа јадеш. Не го сваќај ова како лично упатено кон тебе, бидејки не си единствена со тој став ве има многу. А, што се однесува до тоа дека ти си јака и храбра особа и ќе им покажеш на сите каде им е местото и тоа во нивна куќа, тоа малку потешко. Едноставно ќе ти кажат за ова ние сме се мачеле ако не ти чини таму ти е вратата. И, што ќе им кажеш на тоа? имаш две варијанти или да си ги собереш парталите и да си заминеш, или да си ја свиткаш опашката и да продолжиш и понатаму да живееш како паразит. И само немој да мислиш дека ќе го натераш мажти да се расправа со неговите родители, Тоа избриши си го веднаш од глава.