1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да се живее со свекор и свекрва?

Дискусија во 'Брак' започната од Pubu-bubu, 24 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    :shake: :shake: :shake: :shake:
    не дај боже такво нешто
    сега можеби други ралично размислуваат но поубаво е да си живееш со станче или куќа поубаво е да си имате приватност бидејќи од свекрвата ни п од приватност нема да добиете :)
     
  2. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    дефинитвно NE!!! Што подалеку од нив толку подобро за вас :lol:
     
  3. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека нема да живеам .. :D
     
  4. B-I-B-A

    B-I-B-A Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    12
    Не,не и не :lol: Се надевам дека нема да живеам со свекор и свекрва :D
     
  5. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    ДЕФИНИТИВНО НЕЕЕЕЕЕ :@ :@ :@
     
  6. Cece25

    Cece25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    45
    АПСОЛУТНО НЕ!
     
  7. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    што подалеку тоа подобро :)
     
  8. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.125
    Убаво е сами, ама реално ретко кој има такви удобности. Треба многу мака и труд да се купи стан, куќа, или ако ја земете на кредит, па сметајте дека сте должни 20 год да кратите на други работи и да бидете под стрес. Само среќа да имате па ете ако свекорот и свекравата купиле стан, куќа да си живеете одвоено.
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.823
    Допаѓања:
    102.692
    Пол:
    Женски
    не никако. како викаат , две жени во иста кујна не може!! :D
     
    На kojtesisa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    јас мислам ако се има услови да си се тргниш настрана е најубаво решение. :lol: :lol: :lol:
     
  11. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    пу пу пу бог да чува, никако :fubar:
     
  12. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    121.707
    Вака ми одговара ,преку еден викенд ги гледам,доручек,ручекче-се спремно :$ :lol: ,не дава ништо да фатам,што на почеток ме нервираше,ама после пак ич.Нема некои проблеми,баш заради тоа што може не се гледаме често,па кога ќе слушнат дека доаѓаме,штом тропне врата одма истрчуваат во ходник живи радосни :D
    Мислам ако се ок,зошто да не,зошто помошта е секогаш добредојдена.
    Ама сите ќе се сложиме дека сам си е сам.Ако се има можност,тешко време е :sweat:
    Многумина рекле-не се мажам-женам додека не се одделам.Свака част на тој што може.Да купиш најмало станче во Ск или каде и да е со 2 просечни мкд плати-конкретно за нас зборувам е навистина инвестиција.А кога би можел,секој би сакал :)
    Сега ја средуваме куќата,која пак е нивна,наше остана да ја средиме.Да ја правевме од нула,не би се нафатила :|
    Има многу што си немаат гајле,не се замараат за ништо ,си свиркаат си прават лице со свекор и свекрва-и верувајте супер си живеат.Јас така не би можела,па во прва прилика,додека сеуште нема проблеми-ќе се оделиме,веќе сме на пат :wasntme:
     
  13. princessara

    princessara Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    да исто се согласувам со тебе не би можела да се карам постојано со неа или да ја слушам како :talk: :talk: и :talk: поздрав срцко
     
  14. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Секако дека има и позитивни страни заедничкото живеење, ама и јас како и повеќето сакам одделно да живеам. Не сакам ниту со моите ниту со неговите. Немора од старт одма да се купува стан или куќа, може и под кирија некое убаво станче за почеток зошто да не.
    Попрво би живееле сами ама поскромно, тоа е мое мислење
     
  15. Rainforest

    Rainforest Активен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    8)
    Едваj издржувам кога сум на гости, а да живеам со нив никако! :emo:
     
  16. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Да, обавезно да се помине некое време во заедница со свекор и свекрва, тоа е еден добар тест за двајцата и ако тоа го преживеете без поголеми проблеми тогаш congratulations, створени сте еден за друг :!: :D
     
  17. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Па доколку сте мазохисти добро е да се живее со свекор и свекрва, во спротино подобро е да си свиете, сопствено гнездо, па макар тоа била 1 соба и макар морале да јадете чеб, и маргарин цел живот. Бидејки жиењето со родителите на сопругот е вистински пекол за една жена, затоа ни под разно нетреба да прифаќате воопшто да почнете да живеете со неговите родители. И не наседнувајте на онаа финта за почеток ке идеме кај моите а подоцна ќе се снајдеме, верувајте ми дка тоа икогаш нема да се случи.
     
    На agapii му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    ^
    Пекол е ако сте мекуши и плачки и не знаете да се снајдете и да застанете зад себе и своето па да ги разграничите работите...инаку ако е во опција живеење со старите или живеење сами во една соба и мачкање леб и маргарин цел живот, верувајте не би го сакале ова второто...
     
  19. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Јас на гости ко ќе отидам неможам да ја трпам, а не па да живеам со неа. Имало ситуации кога сум седела по неколку дена, и на нос ми излагале колку може и неможа, па зар мајка ми и татко ми ме створиле за до тој степен да се нервирам? За така ли да живеам? Нема шанси. Со две плати, може да се оди во мало станче под кирија, и сите мирни. Со свекор ми немам гајле, ама со свеки, не би сакала ни 2 минути колку и да се трудам. Родените деца сигурно со причина ја презираат..... |(
     
  20. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Не ни очекував поинаков одговор, бидејки некои луге едноставно се научени да живеат паразитски и на туг грб, без разлика колку и да ги малтретираат и понижуваат битно им е само газот да им е полн. А, ни под разно не размислуваат да го запнат газотпа да тргнат од нула, и да создадат нешто свое. Бидејки колку и да е тоа мало е многу подрагоцено отколу подарена палата. Мене а верувам и на голем дел од девојкиве на форумов многу посладок би ни бил лебот и маргаринот запечален од сопствениот труд отколку печење, дадено од некој кој што ке те гледа попреку додеа јадеш. Не го сваќај ова како лично упатено кон тебе, бидејки не си единствена со тој став ве има многу. А, што се однесува до тоа дека ти си јака и храбра особа и ќе им покажеш на сите каде им е местото и тоа во нивна куќа, тоа малку потешко. Едноставно ќе ти кажат за ова ние сме се мачеле ако не ти чини таму ти е вратата. И, што ќе им кажеш на тоа? имаш две варијанти или да си ги собереш парталите и да си заминеш, или да си ја свиткаш опашката и да продолжиш и понатаму да живееш како паразит. И само немој да мислиш дека ќе го натераш мажти да се расправа со неговите родители, Тоа избриши си го веднаш од глава.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.