1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да се разведам?

Дискусија во 'Брак' започната од Temjanuska1234, 2 мај 2013.

  1. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.547
    Допаѓања:
    18.282
    Пол:
    Женски
    Добро, јас само кажувам дека една работа води кон друга. Нонстоп да гледаш такви работи, ама значи нонстоп, значи се палиш на нив и не те пали веќе партнерот.
    Епа мене таков партнер не ми треба, да се пали на други а да е со мене ради реда.
     
    На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.018
    Допаѓања:
    66.550
    Пол:
    Женски
    Не би се согласила дека една работа води кон друга.
    Може слики не погледнал, не се врти по други жени, ама ќе кликне со колешка на работа и ќе дојде до емотивно зближување. После може и да прејде тоа во нешто повеќе, ама не се палел на други цело време.
    Различни работи се едноставно.
    Сите знаеме да погледнеме некогаш, проблемот е кога тоа станува гледање цело време, па преминува во фантазирање, па на крај доаѓа до тотално губење на сексуалниот интерес кон партнерот.
     
    На riba79, *Amethyst*, Annath и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.547
    Допаѓања:
    18.282
    Пол:
    Женски
    Епа затоа и викав да отвори очи и да го прати маж и шо прави. Не е проблем за понекогаш шо гледа ама проблем е ако нонстоп гледа. Значи тогаш има нешто шо не чини и тоа може да стане поголем проблем.
     
    На SummerGirl, eliesaab и Wild_Flower им се допаѓа ова.
  4. Oriental

    Oriental Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2023
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    464
    Како бе гледање филмови во таква форма, а притоа одбивање/имање пречки при контакт е ок?
    Зависноста по страна, ако некого сакаш таа личност ти е сѐ.
    Центар, ѕвезда, космос...
    Тоа не значи да се престане во потполност да се гледа, туку значи да се намали за да се одржува континуитет бидејќи партнерот се посакува повеќе од болеста.
    Нема тука директна причина за љубомора, ама затоа има куп други црвени знаменца.
     
    Последна измена: 1 октомври 2024 во 00:26
    На eliesaab, Just.do.it и Purelove92 им се допаѓа ова.