Дали дечкото може да ја сака и да биде верен на една девојка која му е прва и имаат долга врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Iggy.A, 16 ноември 2015.

 1. Iggy.A

  Iggy.A Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  @srcence1607 :clap::* toa e toa !
  @Bender Rodriguez Za primer dadov maz ,zoshto forumov e zenski , naprotiv denes smetam deka zenite se po izopaceni! Dali sme ja I deckovo moj izrodi neznam, monotonina I kavgi ima,ama toa ednas u godinata koga PMS me drama najjako ! Vidi sea ,ako ne ti odgovataat 1,2,3ca partnerI/ki znaci treba da si stais prst u glava ,neso ke da e do tebe(ne potenciram za nikoj,opsto kazuvam),bidejki nemoze nikoj da ne ti se pogodi! Rekov srekja ,zatoa sto gledam kako patat drugarki okolku mene ,tragajki po praviot ,da patat, si priznavaat I sami mi imaat kazano deka kako mojov decko e 1 na 1000 da najdes ! Veruvale ili ne ,od godina na godina ,bliskot pogolema! Ako porano sme se gledale na 2,3 dena,sega nemozeme ni den eden bez drug! Kolku sto gi sakam movie doma,tolku I nego,mada e razlicna ljubov. Nemoze da komentira I ubeduva nekoj so ne osetil ! Temava ja postaviv kako prasanje cisto da vidam ete komentar na nekoi slucaevi kako mene koi zavrsile u brak sto potoa? Eve procitav pogore ,srekjno omazena . Nikoj ne kazuva deka sme bez iskustvo pred,sum imala ,cista srekja citam mazi ko selski bukvar veke, la zatoa i prviot dolos pokasno , zasluzil pehar za cekanje , so toa sho sum se posvetila vo celost .
  I uste ednash ,nesakam da navredam nekoj shto imal poveke partneri/ki, se deshava da mu se zgreshi na covek,na bilo koj od nas! Srekjna sum za tie od prva shto uspeale,sklop na okolnost,sudbina ,sto I da e...
   
  Последна измена: 19 ноември 2015
  На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.045
  Пол:
  Женски
  @Iggy добро е што јас те прочитав како селски буквар и не се впуштив во коментари, зошто повеќе од очигледно е дека си го поставила прашањево за монолог и одговори само од истомисленици.
  И дај малку филтрирај си ги зборовите, зошто ова е сепак јавен форум, а не приватен chat room и нема сите да ти молчат:

  :?:

  :wasntme:

  :wasntme:
   
  На danichap, Bender Rodriguez, Annath и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Iggy.A

  Iggy.A Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Da ne se pronajde nekade ,pa te zabole nesto ? M? Samo kazuvam shto mi e na vrv jazik , ako tebe ti smeta ,zalam.
   
  На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sagittarius989

  sagittarius989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Машки
  Дека може да ја сака да, овде нема ништо спорно, сепак дечко кој е со една девојка подолг период мислам во години повеќе од очигледно е дека ја сака и има чуства кон неа, нооо не значи и дека ако тоа е така би бил верен, односно не би ја изневерил, денешниов ритам и начин на живеење како и околините кои не опкружуват го создават токму она неверсто,
   
  На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.696
  Допаѓања:
  87.269
  ^^^
  Не е битнo дaли тaa се прoнaшлa, туку твoите рaзмислувaњa мaлку нaзaдни се. Тoј штo знaе штo сaкa и не се пoмирувa сo пoинaку, не двaјцa, трoјцa, туку мнoгу пoвеќе мoже дa смени и пaк дa не гo прoнaјде тoј штo требa. И не, ништo не е не вo ред сo неa, ниту пaк требa дa и се рaчунaaт кaкo грешки.
  И кaкo дa верувaм декa некoј вaкoв кaкo тебе не седи вo врскa зaрaди блoкaди рaзни штo си ги пoстaвил штo личнo штo oд oкoлинa нaметнaтo?
   
  На Abrakadabra, Annath, Emy867 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.983
  Пол:
  Женски
  Секако дека може! Јас сум ти пример !;)
  @sagittarius989 Да не се лажеме , се е до карактерот на луѓето, каква околина ,времиња итн. какви глупости нема да прочитам. Тешко се менува карактер,кој на што е научен , тоа ќе си го прави цел живот - факт.
   
  На Iggy.A му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Iggy.A

  Iggy.A Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Shto sakash veruvaj ,bitno mi e ubavo. Niedna sila ne bi me zadrzala ako ne e taka.
  Sekoj si ima pravo na mislenje, posthuvam tugjo no se drzam na svoe ! Pozz :*
   
 8. sagittarius989

  sagittarius989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Машки
  @Petra777 Се согласувам со тебе дека карактерот си ја игра најголемата улога, но сепак и околината е доста влијателна денес, почнувајки од другари и пријатели па до самата средина во која се наоѓаш, колку сакаш имај “свое јас“ има искушенија каде едноставно ќе потпаднеш, во глобала за се важи.
   
 9. Iggy.A

  Iggy.A Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Abee ajde ?? Da te ubeduvaat 3 drugarki,odi frli se u Vardar ,ke skoknes? Od koj znaes koj sto ti misli??? Nedostatok na samodoverba e ova I lekoumnost! Nemash znaci svoe.jas? Ne se smenile vreminjata tuku American stil na ziveenje pocna neso da se fura. Ne ti drzi voda ova, izvini!
   
  На Night Rider му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sagittarius989

  sagittarius989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Машки
  @Iggy.A бре бре, па јас како знам и гледам никаде не спомнав нешто слично од типот да те убедува некој па дали другари или другарки, јас зборувам од лично искуство и далеку од тоа дека немам свое јас, веројатно тебе животот низ многу малку патишта те прошетал па си немала прилика да те стави во некое такво искушение или слично, и не се правете толку невини, никој не е ;)
   
 11. Iggy.A

  Iggy.A Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Ne ni sakam ,a nema ni da dozvolam da me sheta. Sami si gi birame patishtata kade kje shetame . Ne se pravam svetica ,daleku od toa , neznam shto ve doboluva volku pa reagirate vaka! Nikoj ne navrediv.
   
 12. hajdi lejdi

  hajdi lejdi Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  28
  nemora da znaci deka ako nema izneveruvanja deka ke se zemat postojat mnogu fakti kako na primer ljubomorata na prvomesto
   
 13. Iggy.A

  Iggy.A Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Ako nema mala doza ljubomora ,nema ni ljubov, sekako so pricina se !
   
 14. hajdi lejdi

  hajdi lejdi Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  28
  se soglasuvam ama ne i do stepen da nareduva kako da ti e veke maz na primer da ne smeam da izlezam so nekoja drugarka nis carsija i slicno
   
  На MilaP и Iggy.A им се допаѓа ова.
 15. Iggy.A

  Iggy.A Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Dalekuuu od toa , 90% doverba imam,10% chisto za rezerva si stoi kaj mene :D Ima zelen karton(istor vazi I za mene) ,golem e ,znae shto pravi :) Nisto nemoze da se sokrie denes I nisto ne e posilno od zenska intuicija!:makeup: :)
   
  На hajdi lejdi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.877
  @Iggy.A Кога веќе си ја отворила темата, дозволи му на секој да си го искаже мислењето, не мора на секој пост да реплицираш, како да сме на чет. И правило на форумот е да се пишува со кирилична поддршка, а не латиница.
   
  На Bender Rodriguez, crimson, Annath и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Iggy.A

  Iggy.A Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Kaj pisuva deka e zabraneto ? Hahaha!! Mozda mi e dosadno po sabajle na rabota, pa si komentiram :^):D off! latinica ,kirilica ,bitno me razbiras , ne pisuvam kineski...
   
  На hajdi lejdi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.877
  На Cka, Bender Rodriguez, Abrakadabra и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.156
  Допаѓања:
  124.052
  Пол:
  Женски
  Океј, разбравме, досадно ти е на работа, па тепаш време на форумов, конкретно со темава.
  После последниве твои постови добив впечаток дека сакаш само да добиеш поткрепа дека може да останеш со еден партнер цел живот и да не те изневери. Дали некој црв те јаде, па си бараш тука потврди и истомисленици?

  Кога веќе отвораш тема, биди отворена за дискусии и различни ставови и мислења. И да, правило на форумов е да се пишува на кирилица.
   
  На eloves, ell, Nausicaa и 6 други им се допаѓа ова.
 20. Iggy.A

  Iggy.A Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Еве ви на кирилица аман ! Нова сум,интересно ми е и си ја отворив темата. Ако ме јадеше црв ,немаше да пишувам тука , ке бев зафатена со тој проблем ,немаше да имам време хаха . Нели ви е убаво бе да ги прочитате коментарите погоре од др. членови , со позитивен одговор? Стави се во улога на мајка , имаш ќерка ете... Убаво ке ти биде да ја гледаш разочарана, со изгубена верба во мажи , се чуди зошто неа и сл , или ја гледаш во долга врска,прв,ја чува ко вода во очи... Мене нема да ми е убаво да ја гледам во првиот пример!