Дали дечкото може да ја сака и да биде верен на една девојка која му е прва и имаат долга врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Iggy.A, 16 ноември 2015.

 1. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки

  Немам појма. Под влијание сум на нус појава од болка љубовна.
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.488
  Допаѓања:
  47.247
  Пол:
  Женски
  Знаеш, знаеш. Велиш женското попрво ќе заебело, ама тоа ти е само оправдување. Разбравме.
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки
  Мислам дека сум јасен со муабетов...
  Верував во Љубов, сеуште потајно верувам али официјално повеќе не верувам во ништо.
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.772
  Пол:
  Женски
  Не може.
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 5. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  20.225
  Пол:
  Женски
  Сега веруваш или не веруваш? Ме збуни :|

  Слободните нивно право, нивен избор, ама тие што се ваши ако го прават истото што и вие се најголеми курвишта на цел свет, нели?
   
  На Nigredo Odor, theowndemon, DAngel и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки

  Ми ставаш твои зборови во моја реченица. Не викам ништо. Што е битно дали верувам или не верувам? Што е битно моето мислење за нечив избор ? Слобода на избор , слободна воља ? Секој според своето....
   
 7. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Машки
  Дечкото, беше јасен...Верувал во љубов, веќе не, поради тоа што некоја девојка го изневерила (гаѓам), и затоа, женското попрво би изневерило, отколку машкото.
   
  На Herrera и Prijatelot им се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки
  Да, може. Ама голема е шансата тогаш девојката да го изневери, нешто што мене ми се случи во втората врска.

  Не сум се разочарал од претходната девојка, дури и бев 100% искрен дека ме има изневерено бившата, но тоа не ме прави лош човек или изгубен можеби премногу ја идеализирав па затоа така се случи, небитно.


  Третата врска, сакав да се фокусирам потполно на неа, да не се почувствува запоставено или осамено, да и пружам љубов и внимание, а секако и доверба односно лојалност. Да речам дека.... ко че стапам во врска не ме интересираат други девојки, односно прекинувам секаков контакт на фб, инстаграм и општо. Дури и ако излегуваат другари со девојки, некако не ми се излегува, не сакам да нервирам својата девојка?


  Сеедно, веќе некако ми е чудно кога и покрај искреноста, довербата (лојалноста), љубовта сепак пак одбивен. Ми се смачи малку. :D
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  3.491
  Пол:
  Женски
  Во оваа тема треба да одговараат ,искрено, само машки. А ние девојките може само да си кажуваме искуства.
  Јас мислам дека е реткост но, може.
   
  На Stark, Herrera и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  Има. Ретки се, ама има.

  За иневерување, изневеруваат и мажите и жените... подеднакво. Само што жените се потаинствени, а мажите знаат да бидат поотворени во врска со неверствата, затоа што 'се мажи' и нашето општество им простува повеќе нив, отколку на жените.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.863
  Допаѓања:
  46.159
  Баш па ти ќе кажеш кој да одговара :rofl:

  Он топик:
  Јас пак мислам дека темата ви стана за лечење на комплекси. Секој што бил изневерен да сии каже дека сите жени се курви/сите мажи се оној збор што е машки еквивалент за курва (а не постои). Не сфаќате колку сте патетични ваљда. Еден станал женскарош, па јас ќе ја варам со кој стигнам - таа не смее ни да помисли на друг. Друг љубоморен и посесивен - требало штом стапи во врска со него да прекине комуникација со било кое машко. Трет клише - ја у љубав вјере немам. Не ви текна дека сте психопати кои не знаете да бидете нормални во врска и не ни заслужувате да не ве вараат?
   
  На theowndemon и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 12. Lincee

  Lincee Нов член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Јас го имам истово искуство јас сум му прва на дечко ми и тој ми е мене 3 години сме заедно и мене ме копка и ме нервира тоа прашање дали би останал со мене цел живот пошто јас би останала он вика дека би бил и дека не гледа на работите да се биде со 10 ако со една му е најубаво би избрал да биде со една ама во денешно време ретко кое машко гледа така па многу пати сум се напнувала ради тоа.
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.993
  Допаѓања:
  97.842
  Пол:
  Женски
  Од досада и без други приоритети у животот, се ќе те копка.
   
  На Belgin1, Alisa22, Кена Рис и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Машки
  Може.Зборувам во мое име,не во име на цел машки род и би можел да бидам верен на една доколку ги исполнува сите мои очекувања на ментален,духовен и физички план.Овие три состојби прават човек покрај себе да ја има сретнато вистинската љубов и иако не сум бил со ниедна имам право да теоретизирам и чувствувам дека ова што го кажувам ми има смисла.Нормално да биде обострано и јас да ги исполнувам очекувањата на избраничката на моето срце.
   
 15. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.203
  Допаѓања:
  12.131
  Некој може , некој не може да остане верен. Ама како луге сме авантуристи, сакаме новини. Можеби во љубов е убаво стабилност, но во секс треба разновидност. Е сега, некои таа разноводност ќе ја постигмат и со еден човек и нема да им здосади. Некои пак емотивно ќе ср исполнети, сексуално не и ќе експериментираат. Трети пак никаде нема да се пронајдат. Генерализирања за вакви работи, ноу -ноу.
   
  На gjoker4e и Animali им се допаѓа ова.
 16. Dreamgirl90

  Dreamgirl90 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Mnogu retko, no sepak postojat :inlove:
   
 17. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Ма може бре, ако се сака, све се може.
  Сите луѓе не се исти. Некои сакаат ексурзии, некои сакаат стабилност, секакви не има. Зависи од човекот.
   
  На WildMk, Dreamgirl90 и Annora им се допаѓа ова.
 18. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.808
  Допаѓања:
  19.205
  Пол:
  Женски
  Прашање на кое нема еден единствен одговор кој би важел за сите дечковци.

  И не мора да е само дечкото во прашање. И девојката може да не е верна.

  Се е можно. Зависи од многу фактори.

  Јас лично мислам дека не би можела со првиот да сум во долга врска, би се загушила. Самиот поим долга врска ме гуши. Сакам промени, ако не сакам да го сменам партнерот сакам брак, деца, а не врска од 100 години.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  7.647
  Пол:
  Женски
  Јас немам сретнато машко кое рекло дека му е криво што не останал со првата девојка. Шо знам...
  Искрено, не верувам дека постои таков. Не верувам дека постои тип кој има долга врска со првата девојка и притоа не се обидел да има нешто со друга без разлика дали мување, секс за една ноќ или обид воопшто за да освои некоја друга.
   
  На WildMk, lovestoneddd и gjoker4e им се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.965
  Пол:
  Женски
  Може но потешко.Бев прва муваторка и женска на едно дете, супер ни беше дур идевме, се глеавме се слушавме секад ме сослушуваше и трпеше бидејќи тој период ептен со краток фитиљ.
  И после 11 дена сфати дека не може више да ,,идеме” бидејќи не ме сакал.
   
  На Lella и gjoker4e им се допаѓа ова.