Дали дечкото може да ја сака и да биде верен на една девојка која му е прва и имаат долга врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Iggy.A, 16 ноември 2015.

 1. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  1.031
  Пол:
  Женски
  Идевте 11 дена шо толку се сакавте и те отсака?! :?:
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.965
  Пол:
  Женски
  Абе глупости.Мене ептен ми се сфиѓаше бидејќи месеци пред тоа се допишувавме и искачавме најдругарски.Или јас не му се сфиѓав или не знаел во моментот што понатаму.Ама и ден денес сме си другари и океј сме.Ептен го почитувам бидејќи и после 2 год не е сменет, не изиграва мангуп
   
 3. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  33.220
  Пол:
  Женски
  Ако е среќен и има вистинска љубов со таа девојка зошто да не? Ако сакаш вистински некого нема да ти се "пробува" настрана без разлика дали е прв, како кај машките така и кај женските. Не знам што има чудно во првата врска да пронајдеш вистинска љубов.

  Ама кај многу луѓе владее она мислење демек ако не пробаш барем со 2-3ца значи си неизживеан и секогаш ќе те копка како е со друг/а ако останеш со првиот/та. Можеби кај некои, но тогаш е најдобро да се прекине врската и секој со својата среќа.

  Нема правило кога ќе си го пронајдеш човекот на твојот живот. :)
   
  На Elenpelen, Animali, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  24.796
  Пол:
  Женски
  Предлагам муваторка да стане збор да годината. :D
  Да си жива и здрава, ме изнасмеа, сериозно ќе почнам да го користам зборов кај стигнам. :lol:
   
  На 1209, Animali, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 5. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.023
  Допаѓања:
  4.088
  Пол:
  Женски
  Па нема врска до полот јас мислам и жените сакаат да експериментираат не се родени само еден да и ја одземе невиноста и цел живот со тај секако дека досадува со еден се според мене.
   
 6. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.023
  Допаѓања:
  4.088
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека мажите се повеке критикувани за изневерувањата како слабак без муда што не признал и слично. Само малоумен маж може да се фале дек аизневерил тоа е знак на слаб карактер.
   
 7. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.203
  Допаѓања:
  12.131
  Сега треба да признаат или не?
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.993
  Допаѓања:
  97.842
  Пол:
  Женски
  Of course yes.
  Ама нема.
   
 9. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.020
  Допаѓања:
  9.428
  Пол:
  Женски
  Aко си се сакаат,се согласуваат и си мислат меѓусебе дека си се сродни души-да.Нема врска дали и прв,пет или кој и да и дечко/девојка.Познавам многу парови,млади и стари кои што си биле први дечко и девојка.Нема врска тоа во кој век сме,иако признавам порано била почеста оваа појава,а и одма ги мажеле де :lol:.Во врска со сексот,не го разбирам тоа дека „ќе си здосадат“.
  Во контекст,на мислењава од погоре:има и жени што се фалат на другачки,комшики со колку излезеле и си го гледат тоа како знак на успех.Во тој сегмент,има и мажи и жени што се фалат со колку биле.Пошто,нели нема поголемо животно достигнување од тоа.
  Можеби е оф топик ама:многу ми е кјут како постари луѓе ми раскажуваат како си се сретнале со сопругот/сопругата како си биле први дечко и девојка.Луѓе кои после толку време се заедно,а изгледаат позаљубено од многу помлади парови :inlove:
   
  На Dreamgirl90 и Amellie13 им се допаѓа ова.
 10. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.203
  Допаѓања:
  12.131
  Па рече ако се фали е малоумен. Ако се фали значи признава :D
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.993
  Допаѓања:
  97.842
  Пол:
  Женски
  Ако се фали може и да лаже.
   
 12. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.203
  Допаѓања:
  12.131
  Ти спомна 2 варијанти. Ако изневери а не признава- без муда го критикуваат, ако се фали - слаб карактер малоумен. Ова што лаже е трет вид:DСве бре не чинат.
   
 13. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  4.900
  Пол:
  Женски
  Зошто да не? Секако дека може. И зошто конкретно за мажот се прашува? Мислам дека и за двата партнери треба да важи истото. Што као мажот има потреба да оди со други, а жената нема?
  Ако врската е квалитетна и постои вистинска љубов, не гледам зошто било кој од партнерите би сакал да проба нешто со некој друг. Во глобала не ги прашувам луѓето дали имале само еден или повеќе партнери, ама да, познавам такви кои се во брак со години ако ви е утеха :D
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 14. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Jas sum 6 godini vo vrska, prvi sme, se ucime eden drug haha i se uste sme zaedno, da ima momenti kolku i da ima ljubov ti dojde preku glava ama ljubovta e presudna da ostanes so nego. Najubavo koga ste si prvi edn so drug, a nekoj ako saka da izneveri moze, nema sila da spreci kolku i da go branite.
   
  На Glossy-girl, Ugly Duckling и Amellie13 им се допаѓа ова.
 15. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Зависи, до дечкото и до неговиот карактер. Ако ја сака, може да биде верен и да имаат долга врска. Исто така важи и за женското. Но сепак мислам дека поретки се тие што опстануваат така. Како е тргнато времево, не се знае кој со кој што прави.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.369
  Пол:
  Женски
  Зошто да не може да е верен или верна :wasntme:?Толку е тешка таа работа да сакаш и да се посветиш целосно со срце и душа само на една личност?
   
  На Glossy-girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Засега може, ќе ви кажам пак после три години.:lol:
  Први сме еден на друг инаку, не знам од каде таа идеја и желба дека мора да се пробаат повеќе. Зошто би ми дошла таква фикс идеја ако ми е добро со него?
   
  На Ugly Duckling му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.429
  Допаѓања:
  115.959
  Пол:
  Женски
  Мислам дека 90% не би. Секој би сакал да има некој таен излет ван врската чисто дека ако е со една особа цел живот ќе се прашува како е и со друга. Не ми се верува во толку розеви бајки. Сепак има и некои што би можеле, не викам не.
   
  На Bitter-Sweet, RosettaStone, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  5.339
  Prashanjeto ne e normalno I ne e prirodno. Zvuchi na pubertetska fantazija za romantichna bajka. I da funkcionira , za 20-30 god nekoj ke si posaka predizvik, chovechki e.
  Normal no I prirodno e sekoj da istrazuva so merka za da znae sto mu odgovara. Gaki kupuvas pa gi probas a ne zena ili maz.
   
 20. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Ама што има различно меѓу друг кур или пичка? Зошто бе така со размислувањава?
  "Ќе посака". Нема што да посака ако е сѐ во ред.
  Може да посака ако дојде до крај, а од чиста мира нема да се прашувам како ќе ми е со друг сѐ додека ми е супер.
  Што да истражува? Не е ова екскурзија, партнер е.
   
  На Cinnamon Bun, Alisa22 и Sejfullai им се допаѓа ова.