Дали дечкото може да ја сака и да биде верен на една девојка која му е прва и имаат долга врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Iggy.A, 16 ноември 2015.

 1. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.972
  Пол:
  Женски
  Може да ја сака една цело време, ама да верувам дека некој и е верен на првата во врска па еве и брак ми е рамно како да верувам дека постои Дедо Мраз.
   
  На MysteriousQueen, Dream-Girl и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Зошто е толку чудно, не ми е јасно? Еве не можам да сфатам...
   
 3. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.972
  Пол:
  Женски
  Не е чудно, само сум реална врз база на она што го гледам во блиската околина. Инаку мое лично мислење си е на темава затоа и сум го напишала и немам намера никој да навредам со мислењево.
   
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Не ме навреди, само бурно реагирам затоа што не сфаќам како е човечки да посакаш со друг да си после подолг брак/врска. Нема поента зошто би гледала како е со друг, ако си задоволна со истото.
  Ако било за пробување, да не си се впуштала во врска и тоа е тоа.
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.949
  Допаѓања:
  7.004
  Пол:
  Женски
  Па може кој сака, ама еве јас прекинав сериозна и горе-доле добра врска затоа што сакав да имам повеќе искуства и знаев дека ќе ме копка доживотно ако таа врска успееше скроз до крај и ми беше единствена засекогаш.
   
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Зошто да те копка, што можеш да најдеш подобро во друг што го нема сегашниот, ако горе-доле ти е добро?
  И плус, зошто да ја пропуштиш шансата да бидеш среќна и налеташ на полош?
  Е, ако не си задоволен сфаќам да бараш подобро, ама без реална причина да ставиш крај за да пробаш како ќе ти е со друг...
  Сепак, личен избор, нормално. Ја не би, ако не ми чини - одма ставам крај ама за да пробам со друг, а сум превљубена 10, 15, 20 год макар бил и прв и петти, нема теоретска шанса.
   
  На cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
 7. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.949
  Допаѓања:
  7.004
  Пол:
  Женски
  Не знам како да објаснам на некој што не ме разбира, едноставно сакам да видам како ми е во друга врска, да се заљубам во друга личност за да сум сигурна што е реално, што не е и дали незнаејќи прифаќам нешто вообичаено отколку специјално, посебно.

  Има некои работи што не беа најдобри, кои можевме да ги пребродиме ако сакавме, ама јас не сакав. И самото тоа што ги мислев сите тие работи е црвено знаме.

  Беше едногодишна врска, никакви 10 години, не знам колку сериозна ја направив ама ете сакав да кажам причината ми беше таа.
   
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Во ред :)
  Не треба да прифаќаш ништо вообичаено, заслужуваш повеќе така да... само тоа ќе кажам.
   
 9. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.691
  Пол:
  Женски
  Јас не гледам зошто не би можело со првата.
  Зависи до човекот.
  Ако некој сака да проба со различни пред да се врзе со некој, ОК.
   
 10. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.269
  Пол:
  Женски
  @Glossy-girl зошто сите мораат да бидат ставени во ист кош со тебе?
  Еве јас на пр не сакам цел живот да бидам со еден човек па дури и среќна да сум и тоа си е мое.Животот ми е еден сакам да имам и падови и издигнатини.Среќно нека ти е со твојот еден и едеинствен но оставине нас останатите да пробуваме со нови искуства.Позз:*
   
  На PinkGirl* му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Не сфаќам како е можно и среќна да си, а да не сакаш да си со него.
  Инаку не велам дека може нема да се разделиме, сѐ доаѓа во животов ама да раскинам за да пробам со друг, а ми е добро... мислам дека не би можела.
  Извини @piksooki , не ве чепкам повеќе. :whew:
   
  На cresa-jagoda, Cinnamon Bun, Amellie13 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Z'ta para

  Z'ta para Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  Iskreno jas sum za toa samo edna ljubov sakanje iskreno i samo taa.i nikoa.druga i sekogas taka.pravam no izgleda retki se tie sto.znaat.da.go.cenar.toa.kaj mazite no da ima.mazi.koi.zmaat da.sakaat samo.edna.zena
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.