1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е проблем верата во врска???

Дискусија во 'Канта' започната од kukli4ka2, 12 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kukli4ka2

  kukli4ka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  21
  Јас христијанка, тој муслиман, или обратно, што мислите на оваа тема. Дали религијата може да влијае на врската, дали би ги влошила односите, дали би прифатиле семејствата кога би дошло до брак, како гледате на таков пар? Какви се вашите искуства, или, пак, дали познавате некој пар каде што партнерите се од различна религија, како ви изгледале? Мислам дека нема ваква тема. Споделете го вашето мислење драги Форумџки.
   
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.