1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имаше криминал на изборите во 2017?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од ADOKI, 23 октомври 2017.

 1. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Би сакал да видам какви се мислењата по однос на оваа тема бидејќи како што се пушка во многу градови во Македонија луѓето биле поткупувани и дури и заплашувани да не излегуваат на избори доколколку не гласаат за актуелната власт
   
  На Rama, Aleksandar1212 и carangigia им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.694
  Допаѓања:
  73.678
  Пол:
  Женски
  Јас знам дека имаше. Имам информации. А и јавно се знае веќе за дел од манипулациите и заканите.
   
  Последна измена: 23 октомври 2017
  На Lianna Anna, Rama, Aleksandar1212 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Јас би кажал само едно конкретно за мојата општина каде во трка се кандидати на албанскиот блок Алианса и Дуи .
  Е сега вршење притисок на секој кај што можат да притискаат секодневно функционери на дуи идат по селата со службени возила директори на шумско , на болница и т.н други партиски функцуинери кои праќаат и закани по живот на.Само ќе ви кажам еден пример каде еден човек кој до ланска година беше со дуи , а првиот круг работеше за Алијанса , сега во втор круг на човекот му се заканиле со убиство и сега он пак работи за дуи а знаеме дека прв круг беше против нив дури и неговиот син беше посматрач на Алијанса.
  Сакам да кажам како тргнала сдс и дуи ако не милум силум ова го нема ни во С.Кореа за срам
   
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.918
  Имаше криминал, скап криминал... Бившите градоначалници уплаќале баснословни суми на сметка на ДПМНЕ за да ги кандидираат пак нив, иако се неспособни и ги заглавиле општините во долгови од неколку милиони евра. А кој би гласал неспособни арамии што си гледаат само за нивниот џеб? Така ДПМНЕ само си се саботираше.
   
  На Rubiii, Nigredo Odor, parksey и 15 други им се допаѓа ова.
 5. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.792
  Допаѓања:
  24.998
  Пол:
  Женски
  Конкретно во мојата општина , немаше . На ниво на Македонија , не знам , можеби имало некаде . Јас мислам исто дека ВМРО само се саботираше со изборот на кандидати за градоначалници .
   
  На daylight, Lianna Anna, makedonkamak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Имам информации од прва рука дека имало нерегуларности во:
  Битола, Куманово, Прилеп, Скопје,Тетово, Велес, Гостивар, Кавадарци, Кичево, Кочани, Охрид Струмица Штип, Берово, Богданци, Валандово, Демир Капија, Демир Хисар, Кратово, Крушево, Македонска Каменица, Македонски Брод, Пехчево, Ресен. Виница, Гевгелија, Дебар, Делчево, Крива Паланка, Неготино, Пробиштип, Радовиш, Свети Николе, Струга

  Дојдоја предавниците од сдс на власт и ете одма почнаа да крадат, Срамота, Гревски барем знаеше да спроведе фер и демократски избори.


  :yawn:
   
  На EraBon, parksey, Arthur и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.677
  Пол:
  Машки
  Така е Пол, во право си.
   
  На Arthur и Justicija им се допаѓа ова.
 8. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  18.772
  Пол:
  Женски
  Во моево место немаше никаков криминал ниту инцидент ... Никогаш не ни давале ни поткуп
  Претежно секогаш овде било мирно
   
  На parksey, Arthur и ADOKI им се допаѓа ова.
 9. sagittarius989

  sagittarius989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Машки
  Мое размислување е дека најпрвин политички теми овде воопшто да не се отвараат, што се однесува до криминалот 11 години ве крадат и пљачкат ве прават будали, незнам колку години по ред груевски добиваше избори со криминал се додека не се прочистија наместени списоци, измислени гласачи и слично...па сега ли најдовте да зборете за криминал, поготово што гледан некои членови обде како @PogbaPol што можеби е и 13 годинки па ќе збори дека во сите општини каде му изгуби симпатијата негов груевски имало криминали.
   
  На butterfly6223, parksey, Arthur и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  32.776
  Пол:
  Машки
  Со толку криминалци на изборните листи, се разбира дека имаше криминал. :D
   
  На butterfly6223, PaLaVa, parksey и 14 други им се допаѓа ова.
 11. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.819
  Допаѓања:
  49.750
  Пол:
  Женски
  Во секои избори има криминал тоа и малите деца го знаат.
   
  На PaLaVa, theowndemon, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 12. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Барем со ова твое мислење докажуваш дека и кога беше вмро на власт секогаш било мирно и фер браво за мислењето
   
 13. Mrs.Brain

  Mrs.Brain Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  3.622
  Пол:
  Женски
  Имаше.
  Се случи мал скандал али секако тоа ќе се затае. Од страна на ВМРО.
  Уствари се случи и од страна на СДСМ, но и тоа остана во тајност.
  Ми се повраќаше кога гледав како трчаат да собираат луѓе, ги носеа со кола од дома само за да гласаат. Аман те бе осет малку.
  Затоа јас мојот глас не би да го давам ниту во иднина.
  Или бар не мора да ме знаат за кого гласам.
  А оваа денешново гласање повеќе е јавно отколку тајно.:x
   
  На Lianna Anna, Rama, shz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.997
  Пол:
  Женски
  Ајде, ако имало криминал би ве замолила да пишете доколку имате информации и да истото го пријавите.
  Вака испаѓа - Стојна му кажа на Мара, Мара на Петра, Петра на Трпана, Трпана мене. Сите знааете оти имало поткуп и друг криминал, а никој доказ нема. Само на празно ли сте јаки?
  Јас како граѓанин сакам да знам... Вие, не сакате?
  До пред некоја година имаше случаи на поткуп на роми во Шутка, Пустец организејшан, милион лица - гласачи на една иста адреса и стан итн...
  Зборот ми е, за ова постоеја докази и јавно се говореше.
   
  На butterfly6223, Elen4e_sonce, theowndemon и 7 други им се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  18.772
  Пол:
  Женски
  За во моето место кажувам , за другите места не знам. Кај нас овде скоро никој не се замара за политика , и немало никаков ицидент во овие 26 години .
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Да те прашам нели сдс викаше имали фантоми и дека 500 00 0 гласови биле повеќе на избирачки список а сега испадна и оние што ги извадија од список во 2016 сњга ги имаше до еден ама за тоа никој не збори ФАНТОМИ ТЕ станаа реалност оваа година
   
  На Abeja, Arthur, Lianna Anna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.997
  Пол:
  Женски
  @ADOKI
  Имаш доказ ?
   
 18. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Доказ секојдневно доаѓаат во села високи функционери на Дуи со закани кон луѓего
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 19. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.388
  Пол:
  Женски
  Имаше неуспешни и мизерни обиди за криминал од страна на мизерните дпмне.

  Знаат дека баба ми живее сама и отишле неколку млади комшии од умс за да и се пондат да ја носат со кола до гласачкото место, за да заокружи едно 13че (така рекле).

  Демек стара жена е баба ми, и ај ќе ја излажеме...Виделе на списокот на гласачи дека не изглегла до 18 часот, и одма дејствувале.
  Ги избркала и им се заканила дека уште еднаш ако отидат ќе викне полиција за вознемирување и недемократско однесување за време на избори.

  После се мислеше дали да го пријави случајот во полиција, ама моите од дома ја спречија зашто ги знаат родителите на тие деца, па да не се прават проблеми.

  Мизерии...
   
  На daylight, Elen4e_sonce, galapce и 5 други им се допаѓа ова.
 20. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  18.772
  Пол:
  Женски
  Лаги!!!