1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имаше криминал на изборите во 2017?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од ADOKI, 23 октомври 2017.

  1. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.263
    Па, како и секои избори, најверојатно имало.

    Од страна на Вмрo помалку од порано, оти им пресушија државните пари, али ипак повеќе од Сдсм, оти знаеа дека ќе губат.
    А Сдсм пак скромно, оти знаеа дека ќе се гласа против Вмро.

    Него, да те прашам @ADOKI, изминативе 10 години не ти е гајле дали имало нерегуларности?
     
    На Црна Ружа, butterfly6223, referentka и 10 други им се допаѓа ова.
  2. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Јас сум сигурен дека победите на Вмро беа кристално чисти.
    Откако паметам јас Сдс секохаш кога се на власт организираат нечесни избори и сами они не веруваат дека победиле со разлика што не е својствена али ако ќе се виде има време можеби битката е загубена ама војната сеуште трае
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  3. GrevMk

    GrevMk Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2017
    Пораки:
    567
    Допаѓања:
    2.723
    Монтирани разговорчиња малце. На секое ви треба потсетување.
     
    На mamika, Sannelaa, donna.17 и 10 други им се допаѓа ова.
  4. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ако беа поштени и чесни народот пак ќе ги изгласаше, а немаше ваков дебакл да доживеат и во НИЕДНА општина да не победат.

    Докази на тацна им даваш како местат избори и пази те молам СИГУРНИ биле дека се било ок кога биле дпмне на власт...Знаете, понекогаш си викам како не им е срам вакви зелени да тресат?

    Не викаат кој да е на власт прави по малку или малку повеќе криминали, дека сите за фотеља се тепаат, туку сдсм правеле а дпмне биле поштени.

    Со размислувањево ко 3 годишни деца сте.
     
    На mamika, Irreplaceablee, teressa и 10 други им се допаѓа ова.
  5. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Не се лаги туку чиста вистина директор на шумско стопанство е секојден во село каде ги има врбувано сите шумарчиња и луѓе кои се бават со продажба на дрва и они не оти сакаат да одат со нив ама приморани се бидејќи во спротивно казните се огромни а исто така и наставници кои не им е решен статусот се фаќаат за уши и мораат да трчаат по гласови.
    И уште нешто вечерта на 14 ,10 за време на изборен молк имааше 15 души од дуи кои цела ноќ маршираа во селото и даваа пари по луѓето за среќа некој повика полиција која не е сдсмовска бидњјќи началникот сеуште е од вмро и после тоа они се разидоа
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  6. GrevMk

    GrevMk Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2017
    Пораки:
    567
    Допаѓања:
    2.723
    @ADOKI
    Те молам и мене цитирај ме и објасни ми го монтираниот разговор. После ќе разговараме за нерегуларностите на последниве избори.
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира, пријавувате вие веќе ако знаете дека има нерегуларности?
    На пример јас на претходните избори на избирачки список најдов рандом жена на мојата адреса. Пријавив и беше тргната.

    Вака смешно ми е, ко само претпоставки и оговарања да сакате да пишувате.
     
    На butterfly6223, Avery, theowndemon и 8 други им се допаѓа ова.
  8. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Ниту еднаш до сега, на ниту едни избори, никој ама никој не дошол да ми каже да гласам, а уште помалку за кого да гласам.
    Толку ли сум небитна?
    Не разбирам како се и се случува на некоја таму. Како еднаш некој ме ми рече - ме тераат да гласам.
     
    На butterfly6223, Avery, zuto и 5 други им се допаѓа ова.
  9. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Пријавив минатите избори 40 луѓе, 40, а ниту еден не е тргнат. И тоа ги пријавив од позиција заменик претседател на изборна комисија. Единствено тргната сум јас, бидејќи во Гази Баба на овие избори строго се пази да се ангажираат само проверени партиски кадри од вмро дпмне (фалсификат во најава!).
    За да биде иронијата поголема, фантомите се реални луѓе и имаат валидни лични карти, и се дел од фалсификатот кој го договараше Јанкуловска во една од бомбите.
     
    На cresa-jagoda, Elen4e_sonce, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    И тоа Сварофски Кристал чисти 8)
     
    На calliope, mamika, BoaVista и 13 други им се допаѓа ова.
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Сварофски судство :o:wasntme:
     
    На mamika и Црна Ружа им се допаѓа ова.
  12. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.646
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Vo Bitola imase kriminalii so 13000 glasovi razlika... shoznam..:?:
     
    На mamika и carangigia им се допаѓа ова.
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Криминали, сигурно имаше. Некои ситни, ама наивно е да веруваме дека немаше. Но, имаше во граници на нормала, а не како што слушавме претходно.
    Јас имам фамилија и од една страна и од друга. Штом фатив полнолетство ме барале за списоци, кои им велам секои избори да не ме сметаат и ништо нема да се смени. Има луѓе кои би гласале за пари, за дрва, и не ги осудувам. Дур има можности, се користи. Наивно е да се верува дека тоа ќе прекини, или луѓе кои се под кирија еве знам Битола, кои уште се водат во некое село, има некој од една или друга страна кој му организира превоз само за да гласаат тие луѓе за нив. Искрено некој да ми донесеше дрва зошто ми студи, можи за тој некој ќе гласав во моментов. Ама тоа размислување ми е само сега зошто јбг, студи. :')
     
    На Црна Ружа му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    И што имам сега јас врска што си ме цитирал ?
     
  15. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    Немаше. Но ако го изгласаат новиот закон за дудлање тутун тогаш тоа ќе биде тежок криминал против здравјето на луѓето кои сакаат да одат во кафулиња и дискотеки!
     
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Јас сум од Тетово , немаше никакви нерегуларности до после изборите . Сите нерегуларности беа по 12 часот по полноќ .

    Инаку , освен од вмро , на врата не дојдоа од ниту една друга партија ( ниту македонска ниту албанска ) . А има кандидат и од сдсм . Не знам Адоки во кое село живее , ама конкретно во градов и во село кај мојте , немаше проблеми .
     
  17. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Во Бт Сдсм и магаре за кандидат да предложеше ќе победеше.со истата разлика. Вмро ја изгуби Бт од пред неколку години.
     
    На Rama, christinnn, mamika и 7 други им се допаѓа ова.
  18. mond

    mond Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    ehee i toa kako imase abe eu si ima svoja politika na niv im trebaa luge kako sdsm koi sakaat da dojdat na vlast po sekoja cena t.e. sega ke mora da prifatat mnogu raboti od eu i od alb. koi ke bidat na steta na mkd vmro nekako se spravuvase i bese protiv mnogu raboti koi eu sakase da ni gi nametne i zatoa gi smenija na vakov nacin. Kako i da e EU ni sprema nesto mnogu golemo od edna obicna trka za vlast megju vmro i sdsm.... a mozno e i nekoja vojna da nastane sto i ne e cudno so ogled na toa sto se se slucuva po svetot.. MKD e centarot i zaristeto MOSTOT na SE
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Е тек ако донесат измени на законот, тогаш ќе бидат лажни резултатите. Дај да го вратиме гљујо да не спаси од никотинот, ова више не се трпи :worried:
     
    На shz му/ѝ се допаѓа ова.
  20. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ми текна еднаш кога бев мала, пред сигурно 17-18 години, во едно село во Митровица некаде се имаше појавено шап и лигавка. Вршат анкета од некој медиум и прашуваат едно бабе дали имало шап и лигавка. И бабево ни 2 ни 3: "За шап, не знам што е тоа чедо, ама лигавка има, младиве денес само се лигават."
    Така ми звучи и насловот на темава, како тој што ја отворил да не знае што е криминал, па ај, да праша.
     
    На cresa-jagoda, Mrs.Brain, mamika и 2 други им се допаѓа ова.