1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имаше криминал на изборите во 2017?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од ADOKI, 23 октомври 2017.

  1. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Притисок ама каков цело време да се седело по селата директор на шумско претпријатие ги фатил за уши на сите шумари и дрвари а ги има бајаги и ини вчера ораа низ селото да извадат максимум гласачи кои ќе гласаат во нивна полза и на крај се виде дека тоа им се исплати.Парите и не беа проблем кој што можеше и сакаше да си земе.
    Ова не го кажувам дека мене не ми се допаѓа резултатите бидејќи мој другар кој работеше за дуи ми го кажа тоа а он инаку никогаш не се бавел со избори али овие избори имаше наредба бидејќи се бави со продажба на огревно дрво па така да оттука се знае зашто било трчањето и берењето гласови
     
    На Rama и carangigia им се допаѓа ова.
  2. Mrs.Brain

    Mrs.Brain Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2017
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    3.622
    Пол:
    Женски
    Точно за името, мене ми е малку заметно па го грешам.
    Инаку да се корегирам не се две кафулиња, едно е затворено. Но ВМРО победи во Кавадарци така да ќе биде повторно отворено.
    За оваа што ги запираа, мислам дека не се пријави. Работите овде повеќе се решаваат со насилство одколку со полиција. Ама ипак не сум сигурна дали се пријави или се затајува работата не сакам да зборувам од памет.
    Јас не гласав и се воздржувам од заземање на страни. А оваа што некој искоментира дека не ни одговара победата па се буниме нема врска, јас лично кажав и кога имаше нерегуларности од страна на ДПМНЕ и од страна на СДСМ.
     
    На Rama, ADOKI и LollySky им се допаѓа ова.
  3. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    @Mrs.Brain а затворено е затоа што работеле беспрекорно? Сигурно инспекцијата нашла нешто па го затвориле. Ако толку притисок вршеле СДСМ во Кавадарци, како победи ВМРО?
     
  4. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Секаде каде што победи ДПМНЕ изборите биле кристално чисти, се друго било местено.
    Зошто ДПМНЕ не ги врати мандатите каде што освои, кога не ги признава резултатите од изборите?
     
    На galapce, makedonkamak, DAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Еве прочитај како е можно да има вишок ливчиња а се да биде регуларно да беше вмро на влас за ваква ситуација ќе јадеа говна сите шарени фарбани владини невладини новинари на сорос и уште што не
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2095276070686665&id=1700949593452650
     
  6. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Дали имало или немало, си победи СДСМ....Времето не се враќа назад.

    СИте што сте тазе примени на несоодветно место со партиски книшки, пазете се и дејствувајте во живо а не на анонимен форум :devil:
    ЗНам како ви гори под нозе, ама тоа е.
     
    На piglet1, referentka, Elen4e_sonce и 3 други им се допаѓа ова.
  7. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Тазе сум од септември 2004 :D(facepalm) па ми гори:doh::rofl:
     
    На Bitter-Sweet, joy1, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. P.S.love

    P.S.love Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    931
    Допаѓања:
    8.157
    Пол:
    Женски
    Баш на оваа тема, моментално Влатко Ѓорчев на Телма со Снежана Лупевска:punch:
    Шо мисли тој бе, ние склероза имаме?!
    Лигуш!
    Не можам да го слушам:tmi:,ама затоа, браво за Снешка!
     
    На referentka, galapce, JollyGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Како бе немаше криминал и не фер избори последниве 10 години?!!! Се смени влада и одма не фер било, здосади Вмро.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Браво што вака јавно покажа дека во време на сдсм не се вработувале само со партиски книшки како во време на дпмне ;)
     
    На Mishela, Elen4e_sonce, boomsleng и 2 други им се допаѓа ова.
  11. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Кој си ја има мувата на капа ќе си се јави сам :rofl:

    Сдсм го вработиле и од нив леб јаде, за вака на женски анонимен форум да ги руга... Епа затоа се поретко помагаат луѓето, ете заради вакви личности.

    Леб му даваш за после да те плука.
    На чест нека ви служи :D
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Сдсм не ме вработи туку соодветното образование.И не се глупирајте за џабе а не ме вработи ни Вмро едноставно сум обожавател на вмро а и на јавни социјални мрежи ги бранам ставовите на вмро не се плашам јас од тоа не сум пи..ка како некои кои до вчера ќутеа како пи.ка под опашка а денес лаат ли лаат и дрва и камења фрлаат
     
    На Rama, carangigia и zuto им се допаѓа ова.
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Па во време на Вмро ни соодветно образование не можеше да те вработи.... Ако немаш книшка, затоа едуцирани млади луѓе усвета ја фатија, ќе седат тука ќе зависат од партија некоја си, ќе ги држат на власт.
    Истото важи и за сите партии. Факт е дека ќе си вработуваат свои, ама нека остават простор без книшка да се вработи секој шо заслужил шо учел за тоа.
    Криминал дали имало, пфф па сигурно имало по некој ситен криминал не верувам дека било кристално, ама криминал од типот на Албанци од Пустец со по 50 лични карти, 'Цигани за уши' и такви работи немало.
    Секој нека си биде за која партија сака, ваше право си е. Ама пред фактите се молчи, на очи слепи изиграваат, ради некои си идеали, И за двете партии важи, треба малку и мозокот да се олабаи, не се врти се околу политика па на крај краева.
     
    На Mishela, galapce, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Околу криминалот , ако го имало , има и докази . Времето ќе покаже и докаже јер на лагата и се кратки нозете !
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.