1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали и колку го контролирате вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Miss-HeLL, 25 мај 2012.

  1. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    Сам си кажва се кај оди и шо прај :lol:
     
    На thelittle17 и kikav им се допаѓа ова.
  2. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Не го контролирам бидејќи тој самиот ми кажува кај бил, што правел и слично. Ни тој не ме конторлира мене поради истото и јас самата му кажувам што како ќе правам :)
     
    На aprokovic и Adi888 им се допаѓа ова.
  3. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Сам кажува или јас ќе го прашам кај беше? Како си помина? - И одма добивам извештај, на убав начин. Хахха
     
  4. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Секој ден ми доставува писмен а и усмен извештај прецизно опишан со часови и минутки каде бил,каде застанал после работа,со кој се видел,колку пати му зазвонил телефонот итн. :D

    Се шалам,немам потреба да го контролирам дечко ми затоа што тој и онака сам си кажува каде се наоѓа,со кого е,што прави...Постојано се слушаме на телефон и навистина немам потреба да го распрашувам и контролирам.
     
  5. Pubu-bubu

    Pubu-bubu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    41
    па добро..сите нас не интересита кај оди нашиот партнер,со кој е,што прави..кога не е со нас.но сепак треба да има некоја граница во тие наши испитувања од типот кај бил ова она...јас имам 3ипол годишна врска и тоа на далечина значи не сме од ист град но се гледаме еднаш неделно по 3-4 дена..му верувам и не го контролирам иако понекогаш знам да поставам некои љубоморни прашања :D најважна е довербата според мене,ако немате барем малку доверба во партнерот џабе ви е девојки,вие можете и да го следите и да го контролирате и секогаш ке бидете сомнителни во него ако се нема таа доверба што по мое мислење ја одржува врската..
     
  6. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Не сум опседната со тоа да знам каде оди и што прави, и со кого е.
    Нормално има право да си излезе со кого сака.
    И со другарка, и со другар. Мене тоа не ми пречи.
    Не ме интересира што зборувале, ниту со кого разговара на фејсбук, тоа си е негова работа.
    После сето ова време мислам дека нема потреба да се контролираме до тој степен. :?:
     
  7. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Па не го контолирам едноставно и двајцата така се научивме уште од почетокот.Пред да оди некаде се јавувуа , кога се враќа се јавува и така.А исто и јас :D
     
  8. kettygirl

    kettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    244
    Јас воопшто несакам да го контролирам но тој самиот кажува каде е и со кого е
     
  9. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Тој ако не се контролира сам што прави јас ич неможам.Инаку излегуваме во исто кафуле па имам прегледност :D смс не му читам во никој случај ни тој мене.Емаил , фб исто така НЕ.Се сакаме едноставно нема љубомора нема изневерување барем сеа за сеа и да , најважно си веруваме :)
     
  10. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Ќе лажам ако речам дека не ме интересирало што прави и со кого е, ама сум имала потполна доверба во него.. Кога ќе ми кажел ваму сум, со тој и тој, прифаќам и не доиспрашувам подоцна..
    Како што и јас не сакам да давам отчет некому за секојдневието мое, така и не барам од никого.. :) :)
     
  11. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Морам тука да го постирам видеово повторно :D
    http://www.youtube.com/watch?v=k2UOb_qlGLk

    Не сум контрол фрик и не можам да се замислам со некој што е. Не сакам кога некој ми ја скратува слободата или приватноста. Али стварно овие две работи ми се неопходни да го преживеам денот без нервен слом. Безпотребно преоптеретување е да се замарам со глупави работи како фб, телефон, кај бил и со кого. Ако е паметен нема да е глупира. Целата оваа слобода што мажите ја добиваат од мене ги мотивира да бидат верни, не ја земаат здраво за готово. Дури и мислам полесно ќе го фатам во нелегална акција ако не се сомнева дека јас се сомневам во нешто, ако знае веројатно ќе научи и како тоа добро да го скрие од мене.
    Кратко кажано, не им ставам ланец околу врат.
     
  12. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Не го контролирам. Немам потреба. Го сакам, и сакам да е среќен. Ако е среќен со други или со мене лично не ми прави разлика. Само да е среќен. И не сакам да го делам , додека е со мене, само со мене . Но доколку повеќе не сум му потребна во животот, или не ме љуби, тој секако ќе направи нешто, а доколку го контролирам само тензии ќе му правам, што ќе го одалечи од мене.

    Пред да го сфатам ова, му пробуричкав во телефонот и најдов слика од бивша во телефонот кој што не го користеше , туку само за вип број му беше. Кренав паника и само кренав тензии, му го дигнав егото, и сега ако сака да ме изнервира ќе знае како- ќе стави слика. А сликата била заборавена од далечното минато. Секако ја избриша, но повеќе не би реагирала така. Не би му ни чепкала во телефонот.

    Викаат ако не бараш, нема да најдеш. Не барам, не сакам да најдам нешто. Ако почувствувам чудно однесување ќе истражам. Тоа секако ќе излезе на виделина некогаш. Зошто ако сега ми е убаво само да се натрупувам со нервоза? Во моите случаи со овој дечко било само непотребно и се откажав.
    Па љубовта нели се потпира на доверба? Сега му верувам.
     
  13. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    па не го контролирам,можеби малце во некои случаеви,али му верувам,се додека е ваков му верувам зашто ако сака да ме превари или изманипулира ке најде начин проверувала го ја или не-така да многу не се замарам!!
    Се додека е ваков вреди да се гради и негува понатака брачниот живот,прв момент кога ке се разниша недајбоже нешто-НЕ СЕДАМ НИ 5 МИН.да трошам вр. за оправки! ;)
     
  14. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    И јас не го контролирав на почетокот, му верував, ја имаше целата слобода, ама се покажа онаа старата дека кога даваш прст ти ја земаат целата рака. Е така и кај мене. Сега е малку потешко, си заслужил така да биде!
     
    На buter-fly му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    не е убаво многу контролирање...тоа е знам дека не му веруваш и може да дојде до раскине...
     
  16. Addicted

    Addicted Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Не го контролирам во смисла строга контрола да се јавувам сто пати на ден и да го прашувам каде е, па зошто е таму, па да си оди и слично, но за се се договараме се слушаме често па досега немало проблеми.
     
  17. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Проверувам фб , телефон ..... Сакам да знам каде е и што прави , тој има таква глупа особина што нема навика сам да каже како си поминал на излегување , со кој бил , тоа за него е небитно , а јас кога излезнам сака се да знае до детаљ... Или и да отиде некаде со пријатели , не ми каже тој , јас се научувам од други луѓе , го прашувам зошто не ми кажал и тој ее тоа не е толку важно ..... Од таа и таквие слични причини сум приморана да контролирам :( инаку тој многу често на шега ме прави љубоморна , и кога се случи некоја слична ситуација како да не сум љубоморна , како ? :$
     
  18. Moretti

    Moretti Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    1.051
    Кај беше?со кој и толку
     
  19. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.082
    Темава вришти. Туку ај.
    Никој не е моја сопственост па да го контролирам, да го следам, да му чепкам во телефон, пасворди од сите форми на социјални мрежи. Ниту сакам некој мене тоа да ми го прави. Искрено најглупа работа е да си менувате пасворди или да одговарате на телефонот на партнерот.
    Ако јас се обратам на другар/ка по било каква мрежа очекувам дека истата личност и само таа ќе прочита и одговори, а не они како пар.
    Ако нешто ме копка си прашувам, ако сме дошле до тоа да си контролираме секојдневие, ќе си кажеме па-па многу скоро.
     
  20. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Не го контролирам воопшто,всушност јас цело време знам кае пошто секој ден го прави едно исто
    а тој нема појма каде сум што сум
    Но не рекле за џабе
    Верувај но и проверувај ! ;)