1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали и колку го контролирате вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Miss-HeLL, 25 мај 2012.

  1. Soncka :)

    Soncka :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2015
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    хахахаха па што го знам, можеби е хахахха. Сега еве една недела скоро нема гледано, ама следен пат коа ќе го фатам дека гледал ќе го прашам и тоа :)
     
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Прашај го и тоа. Мене ова ми е сумљиво.
     
  3. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.921
    Допаѓања:
    31.187
    Конторлирање ? ДАли сте сериозни ?
    Во нормална врска нема потреба од конторлирање.
    НЕма да дозволам мене некој да ме контролира ни пак јас него.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Живееме заедно, па ако сакам можам без проблем да го следам по социјалните мрежи, ама не сакам! Што ќе ми таква врска? Ако не му верувам, нема да бидам со него или да живеам. Неговиот пасворд од фб милион пати ми го има кажано ако треба да му завршам нешто и исто толку го имам заборавено, зашто не ме интересира. Единствено, му ја следам работата со клиентите, зашто некогаш работам за него.

    Ниту го контролирам за излегување, и двајцата знаеме да се вратиме сабајле со вишок алкохол па едниот да му се смее на другиот. Ниту со кого ќе излезе, зашто е доволно паметен, а ако не е,пак, не би била во врска со него. Иако знам дека е мета, ми е гајле. Среќа, поморален е од мене, па не му ја мислам.

    Знае да ме излаже, или нешто да прикрие ама колку да не се расправаме за глупости. Јас знам, тој знае, ама немаме време за расправање за домаќински работи.

    Што знам, на двесет години не планирам да го ограничувам, ни пак некогаш, некој некого. Ако фаќа кривини или ме лаже за сериозни работи или ме изневерува често, нема да бидам во врска со него и тоа е тоа. Љубовта е за да биде слободна и да се чувствуваме среќно и слободно, па да имаме време за другите проблеми да си ги решаваме, а не да изигравам полицаец.
     
    На t-sweet, crazylady, LaraSolare и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.425
    Пол:
    Женски
    Му верувам.
    Ми верува.
    Не ми пречи ако излези со другарка/другар на кафе, не му пречи ако излезам со другарка/другар на кафе.
    Место да го контролирам, како што ми беше предложено од некои пријатели, јас го потсетвам кога треба да оди на кафе со одредена другарка со која одамна се намаат видено.
    Ми го има кажано пасвордот на фејс, на игрите шо ги играме заедно. Му имам влезено само еднаш и тоа зошто тој ми има речено за да ја отворам една игра која тогаш повремено ја играше, а не беше во можност да ја отвори тој. Многу пати кога сум кај него фбто му стој отворено и немам желба да отворам да видам шо има.
    Некои ќе речат одредена љубомора и контролирање се добри, да, се добри, ама довербата (и љубовта де) е клучна.
     
    На SnowWhite8 и LaraSolare им се допаѓа ова.
  6. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Секоја индивидуа е свесна што треба а што не треба да прави во една врска, тоа е спонтано, тоа е нормално, тоа доаѓа и само од себе, за контрола и за однесување не треба ниту да се зборува бидејки двајца оформени личности се доволно свесни за самата фунционалност на една врска и тука нема никаква потреба за дискусија.

    На прашањето дали некој некого контролира, би кажала не, врската нит е некаква контрола, нит опсесивност, нит заробеност, врската е напротив слобода и исполнетост на две индивидуи кои што безусловно се љубат.
    А кога се има љубов, се има и почит, разбирање и компромис.
    Нема потреба од никакви контроли, ако две личности знаат што сакаат и знаат што всушност значи една врска.
     
  7. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    12.565
    Пол:
    Женски
    Никогаш не го контролирам затоа што имам многу доверба, а и знам како е некој постојано да те испрашува за се..:) Во врска треба да се има слобода, а не некој постојано да те притиска со глупави љубоморни прашања..Нормално, сите поставуваме прашања од типот "каде ќе одиш и со кого?", но мислам дека е тоа нормално, фала Богу дека треба барем тоа да го знаеш :)
     
  8. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.422
    Допаѓања:
    4.540
    како мислиш често? не треба воопшто... демек ретко е, и во врска си. а ако е често, нема. не можам да сфатам
     
    На Yeeah и Мистер_89 им се допаѓа ова.
  9. Gerbera

    Gerbera Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2016
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    772
    Ја не контролирам никад. Me too lazy for that. Во ова стресно време, у кое анксиозноста зема голем замав и се препишуваат милиони рецепти за Дијазепами не дозволувајте врските (па ни браковите и тоа се еден вид на врски) да си ги праите дополнителен извор на немир. Нека ви служат како одмор од светов, каков што е, брз, стресен и напорен.
    Важи и за машки и за женски ова моево (иако темата е дали го контролирате дечкото), никој тука не заслужува привилегии.
     
    На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
  10. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Вака да си прашам: А како ги контролирате партнерите??? Кај беше, со кого каде па кој беше во друштвотот? Дали чекате погоден момент да му зирнете во мобилен на вибер на фб.....

    И дали ако го правите тоа сметате дека тој е исконтролиран???

    Во какво време живееме, колку и да се контролираме, ако сака некој да направи превара ќе направи....
    Во ред да, одредена доза но не претерана и не нападна
     
  11. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Контрола ??? не го разбирам ова ? Јас не можам да поднесам таков притисок, не оти ќе направам нешто или правам нешто туку според мене така размислува човек што прави нешто па, сега му фуфка и др да не му мати нешто зад грб и ајде, контрола. Инаку разговор од типот како си поминавте или со кого беше е одраз на заинтересираност за убавите работи или проблеми на партнерот, а не контрола. Со ланец да врзеш некого ако сака да направи нешто ќе направи, а ти ќе спиеш на тоа уво "се е под контрола".
     
    На jasmina00 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Баш ми ја погоди поентата
     
  13. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Не знам за друг ама ако нешто гуши и убива е баш таа недоверба и контрола и не би препорачала ако сакате да имате здрав врски.
     
  14. EdnaDevojka21

    EdnaDevojka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    894
    Пол:
    Женски
    Не го контролирам ниту пак тој мене си имаме нормална врска и разбирање еден кон друг 4 години како сме на почеток на врската си имаме направено муабет за некои работи и се придржуваме на тоа потполно му верувам а и тој мене :)
     
  15. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    882
    Пол:
    Женски
    Сам ми кажува се, немам потреба да го контролирам а ни време да се занимавам со такви глупости. Како и да е вистината ќе си се дознае.
     
    На EdnaDevojka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kristina123456

    kristina123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    доверба во себе немам ја, не па во дечко ми хахахах
    патролирам околу него од лајкови до кој седел до него во автобус......
     
    На Te@19 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Јас на почетокот ама сега не ни лозинка на фб ни па у именик и пораки не му чепкаам немам потреба знам дека нема да ме свара никогаш
     
  18. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.046
    Пол:
    Женски
    Некад од досада додека спие... 8)
    Така фб , вибер...
    Мада имам 6то сетило , не ми треба ова. До сеа точно било со еден шупак:D
     
    На Crna Dama и Sesil им се допаѓа ова.
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Ако не се јавува на телефон подолго време или вети дека ќе направи нешто, а не го прави ветеното ми дава причина за сомнеж која резултира со неконтролирано вртење на телефон и пишување пораки, но тоа не го сметам за контрола.
    Никогаш не прашувам кај си, со кој си, што правиш во моментот.
     
  20. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Не, бидејќи не осеќам некоја посебна потреба за тоа... Ако треба нешто да дознаам, ќе дознаам... Кад-тад... Така да не му се замарам многу-многу :)