1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали луѓето се потолерантни кон убави жени?

Дискусија во 'Психологија' започната од Nezna28, 13 јули 2014.

  1. anonymousgirl03

    anonymousgirl03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2013
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Да.. секој ден се соочувам со такви.
     
  2. Beautiful_girl..

    Beautiful_girl.. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    315
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно мажите се потолерантни кон убави жени, тие секогаш би застанале и би и помогнале на убава жена а на некоја што не е толку убава не би и помогнале со толкава воља, така мислам јас, барем од искуство :)
     
  3. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Povekjeto mazhi nemaat kojznae kakov vkus, obichno skoro sekoja zhena koja veruvaat deka bi gi zela predvid im e ubava.
    A univerzalnata ubavina ja cenat i zheni i mazhi (so retki iskluchoci).
    Ok, sum pishala vekje vo minatiot post :D
     
    На Silver.E, zarah, Bender Rodriguez и 2 други им се допаѓа ова.
  4. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Кон мене никој не е толерантен, ќе почнам да мислам дека не сум убава :D
     
    На ku4ence, fallenangel, Yipman2 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Што знам, ама сум сфатила некогаш дека насмевката стварно помага. Настрана клише цитати, ама така е. Не ми е проблем да се насмевнам кога сум во некоја неволја или нешто слично, ама во нормални денови. Ако не сум расположена или крајно изнервирана, гајле ми е, никој не е толку вреден за јас да му глумам.

    Ми се има случено да ми префрлат за изгледот, ама такви работи не допираат до мене. Тоа се нивни комплекси.
     
    На eliesaab, mode-kristina и crimson им се допаѓа ова.
  6. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Да. Посебно мажите да. Повеќето жени напротив знаат да бидат многу позлобни.
     
    На ku4ence, okcenzi, jagotka123 и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Monica*

    Monica* Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Да постојат мажи кои се потолерантни кон убави жени отколку кон некои кои не го задоволуваат нивниот вкус и ги сметаат за грди. Поентата е дека сите луѓе се убави и посебни на свој начин некои се повеќе убави некои помалку.
    Убав човек не е само човек кој изгледа физички убаво , убав човек е човек кој освен надворешниот изглед има и убава внатрешност.
    Не треба да се оценуваат луѓето врз основа на нивниот надворешен изглед, нивната облека , парите иако денеска сите така ги оценуваме луѓето. Гледам да не гледам од таа страна да не го гледам само тој надворешен лажен сјај кој лесно може да те примами и излаже. Научив да гледам подалеку од надворешниот изглед да погледнам длабоко во внатрешноста на еден човек да ја видам нивната внатрешна убавина за тоа сум среќна и горда на самата себе. Погледнав длабоко во душата на еден човек кој ме привлече со неговиот карактер, интелигенцијата , начинот на размислување. Тој човек кој на почетокот ми изгледаше не толку убаво и не ме привлекуваше физички стана за мене најубавиот човек кој го познавам човек кој ме сака, почитува , третира како принцеза , кој секогаш знае како да ме насмее.
    Бидете толерантни кон сите луѓе без разлики на нивниот физички изглед бидејки сите сме луѓе, имаме чувства , срце и душа и никој не сака да биде повреден и осамен.
     
  8. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Посебно ако полицаец застани згодна жена за прекршок - одма се топи и простува. А таа кутрата дури и возачката и е со поминат рок, а тој не ја ни приметува возачката.. :))))
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Мажите се потолерантни кон убави жени. Можеби очекуваат дека ќе добијат нешто.
     
  10. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Се,се!!!!!
     
  11. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Повеќето мажи не се толерантни туку се лигушести по жениве, не убава, каква сака нека е. Како жена да немаат видено.
    А, жените не можат да поднесат побава жена покрај себе - добро познат факт. :lol:
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Пoрaнo сaкaв дa верувaм декa нaчинoт нa кoј мaжите ги гледaaт жените е некaкo сличен нa нaчинoт нa кoј женa гледa мaж. Сo тек нa време гледaм декa пенисoт кaј нив oдлучувa зa мнoгу рaбoти, a глaвaтa јa кoристaт зa дa гo oпрaвдaaт тoa штo гo чувствувa oнoј дoле. Кaј припрoсти, пoеднoстaвни мaжи тoa е леснo видливo, oние другите кoи демек нa нивo пoгoре се, тие ќе рaциoнaлизирaaт мaлку пoвеќе aли нa крaј истo ти е.
     
    На eliesaab, Victorian, okcenzi и 5 други им се допаѓа ова.
  13. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    Мажите се потолерантни, да, додека жените сосема спротивно. Има исклучоци, но меѓу жените владее љубомора :)
     
    На mila1111 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ako nekoj so neprivlechen fizikus na nekakov nachin me iznervira/isprovocira, potsvesno mi doagja "vidi go ovoj/ovaa na shto lichi, najde da mi se zanesuva" :D I vednash mi pominuva nervozata. Mozhebi (sigurno) nema da go izgovoram na glas, ama vo mislite kje figurira toj mal fakt.
    Shto znachi - da, fizichkiot izgled pravi razlika kako gi percepirame lugjeto.
     
    Последна измена: 24 февруари 2016
  15. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    До некаде се согласувам со тебе.Велам до некаде,зашто не постои универзална убавина,секој има различна перцепција кон убавината.
    Он топик: Мажите(со исклучоци) се потолерантни.А жените(со исклучоци),пак се љубоморни.
     
  16. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Postoi. Lica na koi skoro nikoj ne mozhe da im najde zamerka za mene se poim za univerzalna ubavina. Lugjeto zboruvaat deka ubavinata e relativna samo zatoa shto takvite sovrsheni lica se poretki.
     
    Последна измена: 4 април 2016
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Well, ако критериумот е пуштање преку ред и во среде гужва, отстапување место, правење пат кај што нема,.... и зилион такви работи... значи убава сум. Значи, ме толерираат.:$ Значи да почнам да злоупотребувам.
    Јес.]:)
    :P
     
    На theowndemon, Yipman2 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  18. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Мислам дека тоа е вистина. Сите мажи кога ќе видат некоја згодна женска ( така да се изразам) веднаш почнуваат да и обрнуваат поголемо внимание од некоја друга која е помалку убава од неа.
    Тоа е природна појава кај машкиот пол која за жал не е баш убава бидејќи човекот или жената не се гледата по надворешниот изглед туку по душата
     
    На mode-kristina и Elissa им се допаѓа ова.
  19. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Jes, site mazi se potolerantni kon ubavi zeni. Cist primer: eden maz pcuese vrnese zaradi toa sto vozacot pred nego (znaci dvata vozea) pocna da koci da ne znae kade odi i slicno....koga se razminaa i koga vide deka toa e vsusnost negovata zgodna komsivka, samo se stopi i mu otpozdravi...zamislete da ne bese taa, da bese nekoja grda devojka ili komsivka? Ova e cist primer
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.426
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека сепак луѓето се потолерантни кон пријатни, а не кон убави жени. Некоја може да е убава но да е толку дигната што никој нема да сака да и излезе во пресрет. Додека пак има жени кои просто зрачат со некаква пријатност и енергија на кои човек со задоволство би им помогнал за нешто. Барем моето досегашно искуство така говори.
     
    На eliesaab и mode-kristina им се допаѓа ова.