1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ме изневерува и како да постапам?

Дискусија во 'Брак' започната од gavolica4, 9 февруари 2013.

 1. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  Epa vaka vo brak sme 4godini i imam e 2 prekrasni sincinja,se pocna od pred 3,4meseci koga legavme vo krevet i pocnavme so vodenjeto ljubov i pocna da mi gi kazuva svoite fantazii(deka go pali sestra mi vo mini i koga so drugarka mi sme sedele pod kebe mislel da ne prasa dali sakame trojka)go prekinav i mu kazav deka toa ne go sakam,sekogas izleguva sam,i mn mi e cuden.Pocna da zbori mn na telefon vo kupatilo i koga ke prasam so kogo zborel se pravi kako da ne me slusnal,eve vcera izleze da go zeme laptopot o d majstor mu se javiv i vo pozadina se smeese zensko,dojde doma kaza kako bil so drugar mu i nekoi luge prasav zenski ili maski on vika ne im znam ime i posle kaza kako bile zenski ama ne sedele do nego.Pred edna nedela se dojde od rab i ajde da si ja zavrsime nasata rabota fativ infekcija a on ne priznava a jas ne sum bila so drug i sega ne te tolku da mi bara za seks nekako e laden.Kazete vasi mislenja sto da pravam posle se,sepak 2 deca se vo prasanje ama ako veke go pravi toa moram da se spravam
   
 2. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Dali e znak na neverstvo?

  Прво морам да го искоментирам она со сестра ти.........и јас имам сестра и ако мажот ми и на шала нешто речи за неа јас очи му вадам,а не пак да ми речи демек ме пали сестра ти.........ќе го убијам ич не му ја мислам.А сега конкретно за проблемов сето ова што си го пишала води кон тоа дека можеби има нешто,но сепак само од овие работи не можеш да бидеш сигурна,ако можеш прочепкај му го телефонот можеби ќе најдеш нешто поконкретно или фејсбук на пр.Ако можиш тргни некогаш по него кога излегува да знаеш каде оди, со кого оди.Не знам што труго да ти кажам прво види со овие работи,ако е вистина тоа во што се сомневаш ти престојат две работи или да го седниш и да разговарате за тоа или да се разведеш.Јас сум таков човек што никогаш не можам да простам неверство така да со самото тоа одма би следувал развод,ама сепак сите луѓе не сме исти.
   
  На HplsRomantic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Dali e znak na neverstvo?

  Па сама си го даде одговорот,мислам дека е знак.Не ми е јасно што се мажите со неиживеани мажи?
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.946
  Пол:
  Женски
  Dali e znak na neverstvo?

  Како прво морам да го искоментирам коментарот за сестрати и за другаркати,како не му е страм да помисли на таков начин на сестрати значи тој има сексуални фантазии за неа гадно и страмно а уште пострамно е тоа што ти го кажал во лице ати си ќутела,ти си мајка на неговите деца и негова сопруга како можеш да молчиш и да не му покажеш каде му е местото,исто така и за другаркати уште фалеше за мајкати нешто да ти речи катастрофа страмота каков човек е тој BEDNO I GADNO,значи во твоја близина недај боже жени да има било роднини или пријателки бидејќи мажот ти ќе има сексуално фантазии за нив оффф :puke: одвратно и на сето тоа да ќутам?ма немој ти се молам не тој со мене туку јас со него нема да сакам да имам односи би ми се гадело од него.А за останатото што да коментирам очигледно е дека си настранил човекот и тоа гадно само ти требаат докази црно на бело ако овај по 4 години брак го прави ова што остана за понатаму? :x
   
  На Alisa22, Lovely93, femtinka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  Dali e znak na neverstvo?

  po telefon se brise nisto ne ostava,a fb ne go koristi,e sammo mi ostanuva da pojdam po nego
   
 6. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.946
  Пол:
  Женски
  Dali e znak na neverstvo?

  Па еве ти одговор бе девојко штом бриши све значи има што да избриши и што да скрие очигледно е дека прави нешто ако имаш прилика следиго зошто да не овај настранил со умот тотално заборавил дека има жена и деца и дека е семеен човек всушност незнам ни дали има осет што прави и што зборува стварно страмота...
   
  На HplsRomantic му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  Dali e znak na neverstvo?

  ne kutev nego mu se iznavikav kolku me glas drzese i posle se smiri eden mesec i posle pak si tera po svoe a za da posto i ljubov od moja str ne postoi mi se gadi veke,ama koga nekoj brak ne odi podobro da se otkrijat kartite mislam no na koj nacin.....mi bese strav i sram da priznaam i mislev deka samo jas mislev deka e nastran
   
 8. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  Dali e znak na neverstvo?

  Спомна инфекција. Беше на гинеколог? Ако е сексуално пренослива болест тоа ти е доказот.
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  Dali e znak na neverstvo?

  bev mn cesase se nafrlav cela so bruncinja po intimnata zona,fala sto mi gi otvorivte ocite na vreme se dodeka ne e docna za da go storam toa sto moram
   
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.946
  Пол:
  Женски
  Dali e znak na neverstvo?

  На секој начин мила ако сакаш да задржиш брак за пред луѓе само ќе бидеш осудена да страдаш цел живот а тоа не е фер ни спрема тебе ни спрема твоите деца тој е неизживеан човек кој нема никаков лимит и никакви граници како човек и како што гледаш немало полза од тоа што му си се развикала тој пак продолжва по старо,значи овај ни те цени ни те почитува треба да се страми што има 2 сина каков пример е тој за нив?KATASTROFALEN ете таков би сакала ли твоите синови да зборуваат така како него и да прават како него?NE така е пак тоа ќе го научат покарј него,затоа не живеј во заблуда и решиго проблемот бидејќи тој само ќе се зголемва нема полза од тоа да живееш цел живот во заблуда и да се лажиш самата себе па и зошто некој да прави будала од тебе?како е речено PODOBRO UZASEN KRAJ OTKOLKU UZAS DO BEZ KRAJ
   
 11. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  Dali e znak na neverstvo?

  да во право си за тоа ,помалото дете е тотално отфрлено од татко си ние сме како двајца странци,подобро со еден родител да се срекни отколку со двајцата несрекни,фала ви мн за подрската
   
 12. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  Dali e znak na neverstvo?

  Почекај малку, не избрзувај. Консултирај се со повеќемина, види со родителите што ќе ти кажат. Ако е потребно ќе го следат луѓе да се потврди сумњата. Немој оп-цуп готово е.
   
  На srcekrsacka и Springy им се допаѓа ова.
 13. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  Dali e znak na neverstvo?

  рво ке се уверам а со моите веке разговарано и моите се сомневаат,тие ме подрзуваат,ако е веке така
   
 14. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.946
  Пол:
  Женски
  Анон иако е веќе све очигледно и јас не дека сум за оп цуп и крај затоа и потенцирав да превземи нешто и да има црно на бело докази а и гледај до каде стигнала работата и нејзините дури да сомневаат на што личи тоа?што ќе му е ваков да ми е страв или страм сестарми и другарките да ги остам 5 минути со мажот ми да не ги нападни тој бог да чува или пак да не почне да ми вели другаркати беше во мини стегната или сестрати ме пали и тоа во лице пссс ајде молимте катастрофа,и настрана што нема живот покрај него и што не се гриж ни за сопругата ни за децата,GAVOLICA4 оди до крај и дознаја цела вистина за него што прави и како прави...нејзини право о вакво нешто не би можела да поднесам јас
   
  На Amona, Lovely93, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  mime 87 i jas mislam
  deka e taka
   
 16. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.453
  Допаѓања:
  10.737
  Пишува дека имаш 20 години?
  А си 4 години во брак?
  Па не ми е јасно бе деца зошто брзате да се мажите уште од 14-15 години,кога детството уште не ви е завршено,па да се преокупирате со вакви болни личности.
  Многу јасно дека на 18 години ниедно дете не може да биде татко,односно да размислува како татко и сопруг,а уште помалку итстото да го спроведува.
  Девојко каков совет сакаш?
  Тие зборови и фантазии што ти ги кажал се повеќе од јасен доказ,дека типот што го нарекуваш маж,сеуште живее и лудува во своите адолесцентски години.
  Впрочем само едно не ми е јасно.Со мажењето на мали години и разводите што следат од такви бракови,а се екстремно чести,само ги доведувате до пропаст и вашите деца.
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.946
  Пол:
  Женски
  па некA оди и нека порасни,и нека си ги лечи неговите сексуални фантазии со некој порничи или настрана каде што сака а не на роднините и пријателките на сопругата како некој алипен господе одвратно :puke: , а тоа што се омажила помала незначи дека треба бракот да и биде осуден на пропаст но за жал кај неа не е тоа случај
   
  На Alisa22, Amona и Lovely93 им се допаѓа ова.
 18. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  godini imam 22 na osumnaeset se mazev a mas mi e postar 9godini znaci ne e nekoe detence za da ima takvi fantazii,ova za mene ne e normalno ednas go fativ kako me laze i toj me pravi kako da ne sum videla ubavo,ama nareden pat ke go snimam i posle ke pokazam da vidi,da me vara toa e sigurno no krajot ke pokaze kako ke se zavrsi
   
 19. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  па на години не е мал за вака да се понаша како напален средношколец али тоа ти е срцка некои и на 50 години ке бидат зелени во мозокот ти види како и што ке правиш али биди внимателна пред се збирај си докази и трај си и смеј се
   
  На Amona, srcekrsacka и gavolica4 им се допаѓа ова.
 20. Aleksandra1977

  Aleksandra1977 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  111
  Имал сексуални фантазии за сестра ти? Од вакви первезни „господа“, јас би бегала, главом без обзира, па макар имала 10 деца со него. Толку.
   
  На Alisa22, Amona, Lovely93 и 3 други им се допаѓа ова.