Дали ме изневерува и како да постапам?

Дискусија во 'Брак' започната од gavolica4, 9 февруари 2013.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.693
  Пол:
  Женски
  девојко реси го ова сто побрзо!.
  па нормален ли е за твоја сестра да фантазира :fubar: па не е норрмален тоа се гледа.
  а и плус си забележала Чудно кај него тел во копатило и слиЧно,ма дај те молам во брак сте а не врска( ма и врска да е нема да е така)
  за твое добро реси го овој проблем :!:
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  i jas doma imam takov,im piasuva na zeni postari i poiskusni i saka sredbi so niv a ima 28g.do covekot e...mi stana i mene odbiven a seksot ni e mnogu redok duri 1 mesecno
   
  На gavolica4 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  Како живееш со ваков човек?
   
  На Alisa22, Lovely93, tessie и 5 други им се допаѓа ова.
 4. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.563
  mime87 aбе ови како да не дриблаат,стварно не ми се јасни!
  Ех имам ваков дома...молам?Твојот маж?
  Па неможе ваков човек да ми биде дечко а не па маж,ни две секунди не би бил со мене ејјјјјјј да ме моли и тоа
   
  На Li..Na и Lovely93 им се допаѓа ова.
 5. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  730
  срна а тоа коцкањето го остави или комплет со коцкањето и курвлкот си го тера
   
 6. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.693
  Пол:
  Женски
  сигурно животот и е како пекол,умирајки од внатре :( :( катастрофа...

  срна превземи несто те молам за твое добро...не се унистувај вака :(
   
  На Lovely93, srcekrsacka и gavolica4 им се допаѓа ова.
 7. Volsebnicka05

  Volsebnicka05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  90
  Ѓаволица мислам дека нема на што да се надеваш на овај брак повеќе! :|
  нема што да ти прави разлика некој доколку ти каже било да сме ние тука на форумов, или твоите родители и другари...
  тој не те почитува! имате две деца и не те почитува!си му родила два прекрасни сина негова крв, негово потомство, негов живот во иднина а тој ти ја спомнува сестра ти :x

  ако сега се осмелува ова да ти го прави со две мали деца кои се уште неможат да сватат што се случува!
  ај биди искрена и кажими што че го спречи овај монструм со две капки алкохол за 1-2 години кога че му станиш досадна да крени рака на тебе пред децата? да доживуваат трауми, да го запустиш нивниот живот
  тие луѓе за мене се чудовишта! нема што да го следиш, нема зошто да не се веруваш на внатрешниот глас што ти кажува дека те изневерува! нема за што да се бориш да го спасиш бракот, и да бидиш упорна да му докажуваш дека ја знајш вистината, не ти треба ти си ЧИСТА, тој е ГОМНО нека оди во канализација.
  спасисе и себе си и децата не чекај докази :*
   
  На tessie, Lovely93, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  za da ima krenato raka na mene ima,bev bremena 3 mesesc sreka sto ostanav ziva pravevme teska soobrakajka i toa pod dejstvo na alkohol bese,tatko mi da go ima slusnato ova jas nemase nitu eden den da bidam tuka,jas ajde seto toa se napraviv kako demek sum prostila ama sekoj den nova glupost se ocekuva od nego,posle eden incident sto go napravi koga bese pijam prosto pocnav da mislam deka on misli samo xa sebe
   
 9. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  gavolica и покрај сето ова што го кажуваш тука, ти сепак си со него?!?! зарем не се сакаш себеси? да ми спомне дека замислува како има секс со некоја друга, па посебно со моја блиска личност, го бришам и за мене и моите деца тој нема да постои.
   
  На gavolica4 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.684
  Чекајте малце, кочете.
  Не велам дека сопругот е во право, но ајде малце од негова страна ад ги погледнеме работите.
  Си мисли дека со сопругата може да разговара отворено. ОК може не било место и време да и го каже тоа за сестра и, или пак за другарка и, но ете си има тој фантазија за 3ка и си ја прашал. Сериозно, кој маж не посакал тројка :lol: ? Може само така се избацил, да си провери ситуацијата како стои, не мора да значи дека е настран.
  Е сега, друг проблем е тоа што закачила инфекција. Може не е некоја сексуално пренослива де. А пак трет проблем е што тој чудно се однесува во последно време. Можеби има проблеми на работа, ние жените секогаш мислиме на најлошото, или пак нешто го мачи.
  Јас мислам треба да се обиде со сериозен разговор. Да ги остави некаде децата или да излезат на вечера на некои мирно место и мирно да разговараат. Да му каже се што мисли, како се чувствува, да си ги искаже своите чувства.
  Иако, еве сега читам дека некогаш и кренал рака на тебе... Мали се шансите овој брак да успее, ама мој совет е дур не ги испробаш сите можности да го средиш бракот, не откажувај се. Многу можеби нема да се согласат со мојот став, но лесно е да се откажеш од се, тешко е да го задржиш и она малку што го имаш. Нормално, не по секоја цена. Со среќа ѓаволица!
   
  На donna.17, srcekrsacka и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 11. Volsebnicka05

  Volsebnicka05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  90
  ^ блонд кој треба да разговара? кој треба да побара да прави разговор?
  да се сложувам ние жените знаеме да претераме!!! ама од ова сето што го прочита каде го гледаш почитот кон неговото семејство?
  направил две деца, создал семејство, треба да се грижи за неговита жена! СИ ДОЗВОЛИЛ ДА УДРИ БРЕМЕНА ЖЕНА! да потенцирам бремена жена ! било каква грешка да направила (во нејзиниот случај никаква) не смее да си го дозволи тоа. Нема морал! :x
  ајде во ред и секој човек му треба тајм аут, да се реши таа да му даде време да размисли да се вразуми за бракот. па што е должна ѓаволица да станува жртва на неговите испади, таа не е човек?
  блонд мислам дека тука не се работи за обична кавга, или обично неверство! оваа жена е жртва на семејно насилство
  ѓаволица штом имаш подршка од твоите најблиски, ти кажав бегај од него спаси се...
  на овај ’човек’ не му е доволен тајм аут цел живот... не му е нешто во ред психички
   
  На Lovely93, srcekrsacka, SimonaTino и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  oFFFF lele BLOND не мислиш дека се премногу случајности бе?треба некој да е глуп да се теши со вакви работи па читај погоре човекот има кренато рака на неа кога била 3 месец трудна алооо дали има некакво оправдување за човекот те молам?да можеби секој маж има сексуални фантазии за 3јка но не со со роднините на сопругата господе боже одвратано е бе одвратно :puke:
   
 13. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  Веројатно те изневерил, доказите на тоа укажуваат, ама неверството е најмал проблем што го имаш во овој брак и со овој човек... за жал. :(
   
 14. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.320
  Јас пак разбрав дека не е удрена од него, туку дека правиле сообраќајка додека маж и бил под дејство на алкохол? :^) Не дека е оправдано неговото однесување, јас сум нешто страшно против тоа, заколната да не седнам зад волан ако помирисам алкохол а не да се напијам и да возам, но дека ја тепал, не ја разбрав така. Додуша и не ја разбирам убаво во остатокот како го има опишано проблемот.
  Сите се фатија на тоа што прозборел за сестрата и другарката кога си играле со оној огин, ајде срцка да си ги кажеме фантазиите за да се напалиме повеќе, па после дека имало женски кои збореле во позадина од дека е подигнат поправениот компјутер и дека бришел(оти нема ништо корумпирачко) на телефонот, и таа инфекција која не е потврдено дека е сексуално пренослива. :?:
  Многу прашалници има тука според мене, некои ми се повеќе на другата страна ама ај да си траам, за некој така лесно да и рече разведи се. И ајде и се отворија очите на девојката на форумов. Стварно?!
   
  На srcekrsacka, blond и baby-star им се допаѓа ова.
 15. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  eve devojki ke vi kazam sto mi se sluci pred saat ipol,znam covekot e na rabota i izlegov da pazaruvam za jadenje kako sto e redodt da bide se sredeno i rucekot na masa kako sto si znam jas neli se spustam nadolu so maliot so kolicka i zamislete pominuva mas mi so kola i edna (ruzna)devojka so nego,sto e najinteresno ne me ni vide,mu zvonam ne se javuva,i posle 5min mi praka bil na rab u guzva ne mozel da zbori i nemal kr. vika zosto me barase ti trebam mu vikam ne sakav glasot da ti go cujam i on vika ok be ke se vidime doma.Epa sega stvarno sum svesna deka ne haluciniram i deka si ja znam registracijata na kolata
   
 16. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  многу ми е жал што мора да поминуваш низ таа голгота манимуги клоците овај не е човек и не вреди ни 5 пари пред прагот ти поминува со друга жена Бедник низаеден баталиго тотално нека остани сам осамен ич да не жалиш за ништо...
   
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Се надевам нема да го чека ручекот на маса :wasntme:
   
  На Alisa22, Amona, tessie и 2 други им се допаѓа ова.
 18. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  730
  срцка кога ке си дојде од работа наместо ручек нека најде празна кука и писмо од тебе каде му кажуваш дека немаш намера да изиграваш специјалка и да се заебава со тебе земи детето неопходни стари и оди кај твоите на неколку ден апрвично види како ке се изпонаша кога нема да ве најде дома мада мислам дека нема да признае за жива глава ама жено божја зошто не го застана на сред улица партали да го направиш цел град да го разбери што стока е аххххх
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  2.907
  Пол:
  Женски
  Те изневерува. И човеков нема никаква почит за тебе, тоа е очигледно. :(
  Пробај да го спасиш бракот, ама и да се вразуми за некое време, најверојатно после пак ќе биде исто. Но, обиди се и ако не биде ништо ќе знаеш дека заради децата си направила се што било во твоја моќ. :)
  Ова со тројката ќе го разберам сексуална фантазија му е, ама тоа што се пали на сестра ти, те лаже и сите тие глупости-не е добро. :shake:
  Запрашај се дали сакаш да живееш со човек без почит спрема жената, да се измачуваш и понатаму. Тоа со инфекцијата е врв. Па и одрекува? Безобразен.
  Малце контрадикторен испадна мојот став, ама кога ќе размислиш поубаво бегај оттаму. Имаш поддршка од твоите, нема да те остават на цедило никогаш.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 20. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  toe mu e prioritet na sex ne mu teknuva...