Дали ме изневерува и како да постапам?

Дискусија во 'Брак' започната од gavolica4, 9 февруари 2013.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.693
  Пол:
  Женски
  дада дознај сто се слуЧува тука и немој да си игра со тебе..леле стварно неможам да сватам знаЧи имат жена и деца а ги изневеруват :fubar:
  се надевам дека нема да е така кај тебе али дознај си набаргу сто е и како е :^) ти посакувам срејка :)
   
  На pepus му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pepus

  pepus Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  149
  E така е а некој дами викаше дека би ми се случило такво нешто главата ќе му ја отсечев немаше да верувам ама тоа е никаков е едно пред дете друго откако ќе се роди може добива сигурност као сега нема каде со дете па што сакам ќе праам нагаѓам само
   
  На gavolica4 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.693
  Пол:
  Женски
  дада така е :^) мислат кога се има дете и дека има жени сто трпат се за децата,не дај господе да се слуЧи вакво несто...сто и да биде немој да патис цел живот,детето ти е мало и ке се знајдес сто и да е,се надевам не е изневерување :x ке се молам се да испаден ок и сто и да е да бидете добро и ти и бебето :* па писи да знаеме сто ке е :*

  леле жими се најмило сто имам колку ги мразам овие работи изневерување,насилства :devil: :devil: неможам да описам колку ужасно ми е сто постојат овие работи :x ;( ;(
   
  На pepus му/ѝ се допаѓа ова.
 4. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  pepus i mojot e dovolno vreme otsuten od doma no ne sevraka docna tuku do 22h nekade e doma,no toa ne mi e merilo,i jas se somnevam vo nego,zosto sme finanskiski nestabilni,jas po cel den doma sekoj den mi e ist,toj ne projavuva inicijativa da prosetame i zaspiva umoren.e mnogu se nerviram! ne sum ispolneta i se osekam prazno,bez samodoverba koja ja imav mnooogu pred da se omazam!!!
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pepus

  pepus Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  149
  Srna баш напротив треба да си јака ако не можеш со него прошетај со некоја другарка( барем пријатели имам куп доволноза скеој ден со некого да имам маубет и некој дами додје на едно кафе) знам дека не е исто ама ке мрднеш од дома јас барем така ќе праам и бебушко под рака и надвор тогаш му е криво што не сум го викнала и му викам ради скитањето не те викам да шетаме со цуцката и до вечерта е иста песна јас пак не дозволувам да потклекнам едно ради детево друго ради себе не мислам дека вреди едноставно таква сум секогаш тешко ме вадат работите од контакт секогаш се трудам да сум присебна и цврсто д астојам на земја финансиски не декасме нешто мн стабилни само од мене има прилив дома неговите се готови пари некогаш спечалени ама несме за фрлање
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 6. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  730
  Е баш од вакви или слични случаи ,од себичност гледање само за себе се земале и ај он ке шета жената нека скапува дома ,нека издига сама деца а он нека си го тапоре на нагоре само, е баш од вакви ситуации премногу бракови се растураат :x :x :fubar:
  Мислат се земавме и ете готово сигурна е нема кај да оди јас што и да првам она ке ме трпи па едно па уште едно дете ехееееее кај ке оди со две деца кој ке ја прими и тука му се дига машкото помочано его и он е шериф :!:
  Ама се заебале не е ова турско каде се се трпело само за да не се смеат комшиите сега жените се самостални и имаат свое јас и не дозволуваат некој да гази по нив
  Отворете си ги очите и не дозолувајте да се заебава со вас сега ке си шета сам ке се фурка со која и да му седне на к**от а ти ке му раснеш деца и на староси кога ке му клапне газот ке ми квакне дома за што ???? за да му ги перам гаките :!: аха мало морген
   
  На Amona, HeidiDiWalt и Ethrnity им се допаѓа ова.
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  Добро зошто не разговараш со неговите родители да го стави некој на место?овај сега ако ти прави вака понатаму дома нема да си иди,па како ти самата го правеше детето за сама да го гледаш?на што личи тоа на тел.и на лап топ нема ништо да најдеш мила не се толку глупи денешните мажи сите се професионалци за лажење и изневерување кога би го пратела мислам дека све ќе ти биде јасно,извини ама не се согласувам со тебе прашината од овај проблем да ја туркаш само под тепих од една страна не е фер од друга секој проблем што не се решава одма тој станува поголем и поголем искрено незнам како го поднесваш понашање нула по цела ноќ да скита а ќеркичката и сопругата дома сами и тоа секоја вечер :x претеризам секоја чест како го трпиш сето ова...
   
  На Li..Na му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ethrnity

  Ethrnity Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  536
  Пол:
  Женски
  Каде што има чад таму има и оган...
  Нема ниедно помоќно средство од интуицијата на една жена за да знае дали е изневерена или не...секоја жена длабоко во себеси тоа го знае.Е сега работата е дали ќе сака да го прифати тоа или ќе затвора очи?Јас да сум на твое место не би седела со скрстени раце,би превзела нешто, би се обидела да го заведам,би му приредила некое изненадување...миличок вечерва нема излегување :D Баш ме интересира каква ќе биде неговата реакција????Маживе одвај издржуваат неколку дена без секс а камоли секс само 2 пати годишно :o
  Другиот симптом на неверство,глумењето на кротко јагне пред тебе најчесто тоа го прават мажи кои изневеруваат и осеќаат грижа на совест, мислат дека ќе се искупат со претерано внимание кон сопругата и избегнување на конфронтација,
  Колку побрзо ќе се соочиш со реалноста толку подобро ќе биде за тебе и за малата....не се залажувај дека работите ќе се средат сами од себе или дека доколку ги игнорираш тие нема да постојат
  Многу би сакала да го мислев спротивното и би сакала да грешам и да не е ова вистина...ама .. :worried: :worried:
   
 9. pepus

  pepus Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  149
  Миме неговите родители на никој Господ дан е ги даде свекрвами ко ќе се јави прашува само кој е болен од мене и малата што да кажам за нив кога во 2011 февруар се оперирав ме прашаа дали ми гнои раната не дојдоа ни даме видат не камо ли да помогнат си бев кај мајка ми а земени таму никој немаше за помош маж ми го реновираше станот од јутра до сутра свекор ми е алкохоличар итн . Искрено сега за сега сум со паметот и срцето 90% кај детево ќе пркне ќе му дојде и на тој проблем ред зашто му нема решение ако стварно ме изневерува нема ниту средување и решавање на проблем
   
  На gavolica4 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  ma,edvaj cekam da trgnam na rab posle dolgo vreme se nadevam na podobro,deka ke imam prijateli ,kontakti i nema da mi e zdodevno,ke mozam sama da si go kombiniram vremeto a ne da zavisam od nekogo!!! mozebi dinamikata ke mi smeni mnogu raboti :)
   
  На gavolica4 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  Офф леле од лошо полошо,баш ми е жал абе со извинените од гниди родители какво воспитување каква култура ќе излезе NIKAKVO,секоја чест како издржваш а и те сваќам мораш заради ќеркичката сите родители велат дека љубовта кон детето е најголема и чедото човек прави све,но и све има граници барем ставиго на игнор нека се јади и тој нека пукни од мака и не се замарај со него воопшто не заслужва чоекот почит позз и биди храбра
   
  На pepus му/ѝ се допаѓа ова.
 12. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.693
  Пол:
  Женски
  за вакви работи само едно ке кажам-сто се женат кога не се за фамилија и за својата жена,па нека сетат али нека не стапуват во брак :x па усте и деца!...

  сите ама сите кои не се подготвени за брак и фамилија нека не го прават тоа!.
   
 13. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.005
  Допаѓања:
  5.890
  ^^
  Се согласувам со тебе Girl.
  И мене не ми е јасно зошто се женат ваквите мажи,кои прво не се способни за себе,а камоли за жена и деца.
  Пепуш искрено се надевам дека не те изневерува,но не знам како можеш да си толку мирна.
  Ок разбирам дека ти е мало бебето,да ти е здраво и живо и дека сега него му си повеќе од потребна,меѓутоа немој да очекуваш дека оваа ситуација сама од себе ќе се подобри.
  Ма кој е тој маж кој има право да излегува секоја вечер константно од 9 до 2,макар тоа било и пред маало.
  Ма за каков маж зборуваме.
  Под итно да си ја решиш ситуацијата,да не очекуваш дека само од себе ќе помини,зашто колку повеќе одолговлекуваш толку повеќе ќе се влошува,а твојот маж само ќе има поголема волја да го прави истото,ма и бетер,кога знае дека ти никако не реагираш.
  Делот со женските кои флертувале со твојот маж,па и таа што пред тебе го влечела да не одиш и твојот маж ништо не рекол е јасен показател дека ниту тој сакал да присуствуваш и ти.
  Сепак ти најдобро си знаеш,јас разбирам да сака да излези со другарите па и по една пијачка,на кафе,меѓутоа не по цена да ги занемарува домашните обврски кон тебе и детето кога јасно ги превземал кога веќе стапувал во брак.
   
  На gavolica4, bubuce, lepadama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. anaantonia

  anaantonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  119
  Ѓаволица немој гадно да се заебеш.Овде никој не може да ти ги отвори очите со пар коментари,кои се со голем знак прашалник.Само ме убедуваш дека и ти си неизживеана со тоа што за такво сериозно прашање брак и деца,се советуваш на форум каде 80 посто од форумџиите се тинејџери.Фино лепо иди си на психијатар разговарај очи во очи а не на овој начин.Нашите мислења може многу да ти вилјаат а притоа да не се точни.
   
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  Јас стварно ти незнам што лупеташ,со кое право кажваш дали нашите мослења се точни или неточни од каде знаеш?во ред е да се побара совет од кој сакаш а дали ќе го прифатиш тоа е твое право ако не ти се допаѓа форумот и ти е полн со тинејџери слободно попувај на места каде што нема тинејџери а јас лично ќе ти кажам дека 60% ако не и повеќе се воздрасни така да не зборувај на памет за работи кој не ги знаеш бај д веј темата и проблемите овде се јасни што лошо ја советувавме ние ѓаволица па си земаш да право да коментираш?или читаш меѓу редој или нешто не е во ред со тебе ако мислиш дека изневерувањето на една жена е во ред лагите и измамите се во ред така?ај молимте прочитај све од А до Ш па потоа лупетај...
   
  На Alisa22, kareTo192, bubuce и 2 други им се допаѓа ова.
 16. anaantonia

  anaantonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  119
  моето мислење е тоа ,ако не ти се допаѓа можеш само да ме заобиколиш ,face it.Нели темиве се за тоа,секој да си каже што мисли,тоа е ок.Но моето мислење дека за сериозна тема брак не смее многу многу да се потпира на нашите мислења си останува.Замисли како би било ,нашите претпоставки дека ја изневерува да не се точни,а она се потпира на нас па притоа се разведе ? :) лошо нели,треба да бидеме растурачи на бракови?
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  Ти озбилна си или н е?алоооо девојче ги прочита сите коментари на ѓаволица?девојката била удрена девојката е измамена девојката е лажена таа не е почитувана од мажотму тој ги заборавил и децата дека постојат дома, пред нејзниот дом во автомобил поминува пред нејзините очи со друга жена ова за тебе е во ред?оваа девојка нема никаков живот и што треба покрај ваков мањак да скапува цел живот и да трпи така?ако тоа е твоето мислење секоја ти чест бравос за тебе,и ДА не требала да бара од нас совет за да се разведе туку требало тоа многу порано да го направи и бај д веј мажотму ги мањачи сестраму и другаркаму тоа за тебе нормално е живот покрај ваков човек нормален е аааааа DA NEMOJ TI SE MOLAM веј кап...ние не ратурваме никаков брак напротив.
   
 18. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  Znaci sekoj normalen covek koj ima nesto vo glavata nemoze samo taka op trup da napravi i da se razvede,treba da imas barem nekoj dokaz,jas vidov so svoi oci samo treba da sliknam ili da snimam nekoj razgovor,sega ke dojde majka mi da pravat muabet so mas mi ako ne biva ke dojdat so tatko mi i ke vidime sto ke se pravi ova ne e brak,ova e zatvor vo koj nekoj moze da si dade pravo nekogo da ponizuva ama granicata e veke projdena.Samo se somnevam deka mas mi ke bide covek da napravi kulturen muabet zasto na nego sekoja vtora recenica e ne me zamaraj(neznam kako ke moe so takvo ponasanje da se vospitaat deca).sto ke bide posle doaganjeto na majka mi ke pisam ili vecerva ili nekoj dr den pozz feminki moi(mi pomognavte da razmislam od drug agol i mi ja olesnivte dusata)
   
 19. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.731
  Пол:
  Женски
  Мајка ти ќе разговара со него ??? Татко ти??? Кој е тука во брак ? Ти и мм или мајка ти/татко ти и мм? Единствени кои треба да разговарате сте ти и мм ,затоа што вие имате проблем ,затоа што само вие можете да го решите и затоа што сево ова е ваша интима!
   
  На Alisa22, Annath, Moira и 2 други им се допаѓа ова.
 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.155

  Јас би ти кажала само да ги поштедиш твоите од вадење на ,,прљав веш,, на маса туку со господинот сама да си расчистиш.
  имаш 20год и 2 синчиња?!?!
   
  На Moira и midnight.flower им се допаѓа ова.