Дали ме изневерува и како да постапам?

Дискусија во 'Брак' започната од gavolica4, 9 февруари 2013.

 1. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.393
  Пол:
  Женски
  Добродојдов, ќе бидам кратка.
  Или прифати ја состојбата (секогаш ќе ти го прави истото) или разведи се, друго чаре нема.
  Тешко дека ќе го промениш.
   
  На Alisa22, Gosh, Izaabella и 10 други им се допаѓа ова.
 2. brineta88

  brineta88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам за советите. Верувам дека нема да се промени.
  Јас треба да се променем.
  Ама никако да соберам храброст да го направам првиот чекор.
  Имам уште многу проблеми со него, ова е само еден помал
  Секој ден оди во кладилница по 3-4 пати. И остава многу пари. Јас никогаш незнам колку тој фатил или дал таму.
  Не кажува.
  Тој секогаш ги става пријателите на прво место. Со мене ништо не споделува.
  А тие се исти како него.
  Мене дури ми вика дека немало потреба да ми кажува колку пари имал.

  Да можам веднаш би заминала кај моите. Но и тие се во тешка финансиска состојба и живеат во три соби со брат ми и снаата. Не сакам и јас да им бидам товар. Барем да работев.
  Незнам како да се спасам од овој човек.
   
 3. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.393
  Пол:
  Женски
  Пред се да бараш било каква работа, барем финансиски да бидеш независна, а кај твоите ќе се најде едно местенце и за тебе кога ќе им го образложиш проблемот, инаку ти нема спас.
  Ниту еден родител не сака неговото дете да страда.
   
  На Annath, TIGARCE86 и joy1 им се допаѓа ова.
 4. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  добро жени некоја дали има возрасен и созреан маж??? или не ни постои таков маж...очигледно
   
  На Alisa22 и Amona им се допаѓа ова.
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.155
  Како бре цел живот ќе поставува услови, ултиматуми и сл. па тоа не е живот?!?! Цел живот да демнам дали ќе направи неверство или не а деца сум му родила.

  Тоа ти е кога несозреани влегуваат во бракови и раѓаат деца.

  Постои, штом има зрели и убави бракови
   
  На Milobebence, Amona, Mateica и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  2.742
  Пол:
  Женски
  Ова е тоа што не го посакувам на ниедна девојка, жена, а најмалку мајка.
  Како девојка сведок на многу вакви испади од страна на женети мажи, одговорно тврдам, потпишувам со две раце па и очи ако треба ќе уложам дека такви луѓе не се менуваат.

  Како нешто кое што се случува пред мене, еве пример..
  Брак кој трае 25 години, кој што по некое мерило веќе треба да е зрел и цврст брак, не може да функционира во никој случај нормално кога некој нема проживеано, има животински нагоди, карактерно е жива ватра и едноставно е крајно себичен. Зошто кога некој го прави тоа не е во прашање ништо друго освен себичност и издигање на сопствено его на сметка на туѓи нервози и солзи. Човеков откако знам за себе е таков и нема назад, само останува одлуката дали другата страна може да издржи.

  Таквите луѓе факт е дека не се менуваат, никогаш. Може да се смири извесен период, ама во наредната прилика кога ќе види жена со малку подолги нозе и пократка сукња пак ќе го стори истото. Нагоните се посилни од желбата за мир во куќа.

  Како и да е, гледам дека си во тешка ситуација и кога е и твојата фамилија во прашање, но сеуште си млада. Твоите сигурно нема да те вратат во куќата кај што си несреќна само затоа што имаат мал дом. За тебе нивниот дом ќе биде секогаш отворен, без разлика на се`. Врати се, прекини да се измачуваш. Ова крај нема да има, понатака само ќе ти направи уште едно дете, па пак истото, па ќе се смири, па пак истото до наредна шанса за флерт и така во круг.
  Крај краева не верувам дека сакаш целиот живот да го поминеш сомневајќи се и патејќи. Понатаму ако продолжи вака ќе дојдеш со стадиум на гадење од него, а тешко е да си легнеш во ист кревет со некој што знаеш дека има гнасна душа.
  Пак ќе кажам млада си, ќе имаш и друга шанса за среќа. Ама вистинска среќа.

  Ти посакувам се` најдобро на тебе, но и посакувам тројно среќа на ќеркичката што ја имаш. Ако остане во такво опкружување ќе има лузни и самата за цел живот, зошто после секоја твоја детективска акција нема да се сведе работата на мирен разговор помеѓу двајца возрасни. Ти и онака немаш маж, имаш две деца.

  :hai:
   
  На brineta88 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.393
  Пол:
  Женски
  Не знаеш какви се не родители постојат „ Ти си го избра’“ од искуство кажувам се додека животот не ми беше во прашање.......................
  Затоа сега на ќерка ми нема да дозволам влакно да и фали на главата, а не повеќе
   
  На Milobebence, Hipica, mila89 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. brineta88

  brineta88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Си заминав кај моите.
  Последната случка што се случи ја прелеа чашата.
  Го направи тоа од кое што се плашев.
  Но, ако барем ме натера да си заминам.
  Волкот крзното го менува но карактерот не.
  Само Господ да ни даде здравје на двете, ќе пребродиме.
  Дома им раскажав се.
  Брат ми ми ја даде најголемата поддршка. Нека е жив и здрав.
  Се надевам брзо ќе се разведеме, без скандали.
   
  На Milobebence, Dust, Antebellum и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Amona

  Amona Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2017
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Dali e znak za neverstvo sto na mojov mu naogjam razgovori vo telefon kako na nekoja druga I vika deka mu e ljubov na prv pogled deka ja saka duri I bozica na ljubovta ja narekuva. koga go prasav vecerta sto e ova mi veli haknat mi e fb ne go pisuvav jas toa..... me pravi budala vo oci I se skaravme I duri krena raka na mene? Dve godd sme vo brak I od koga se porodiv stana nekako laden. Imam 7m since I nemozam da go sledam... za mene e ocigledno no mislenje?
   
 10. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  ГАД ;( Се нанервирав.
   
  На cresa-jagoda, joy1, 1209 и 11 други им се допаѓа ова.
 11. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  4.380
  Штом кренал рака еве ти одговор погоре.

  Мој најискрен совет седни и направи убав муабет со твоите сепак најлесно можеш да им кажеш проблем. Видете што е и како е. Лесно се донесува одлука за да излезеш од бракот ама штом почнал да “шета“.. Немој да го жалиш гадот штом кренал рака при толку мало бебе. Намесо најголема среќа тој е најголема беда.
   
  На cresa-jagoda, PaLaVa, zalosna и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.087
  Па и да не те вара, чим земал да те тепа...
   
  На cresa-jagoda, joy1, 1209 и 14 други им се допаѓа ова.
 13. evangelina.ina

  evangelina.ina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  12.092
  Пол:
  Женски
  @Amona ..Кренал рака на тебе?!? Породена пред 7 месеци?!?
  Ако имаш поддршка од твоите тогаш бебчето и правец кај нив.Остави го "јакиот"швалерош малку да си ја разбистри лејката и да пати..па да размисли три пати пред да ја нарече некоја "божица на љубовта" и недај боже да крени рака олошот..
   
  На cresa-jagoda, joy1, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 14. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  1.787
  Пол:
  Женски
  Не те вара (сеуште), ама покушава да легне нешо на страна, да разбистри монотонија. И не дека го оправдувам сељакот, туку тука ти си на потег, односно треба да се собереш целосно - физички и психички, да си ги спакуваш емоциите и да се молиш дека оваа брачна криза ќе биде вистинска лотарија за тебе.

  Имај на ум дека женети мажи освен што сакаат да пецнат нешто на страна, немаат никаква иднина со тие што сакаат да ги пецнат, меѓутоа мора да и симнува ѕвезди за да ја легне, ама далеку од тоа дека ја сака и сака нешо посериозно.
   
  На Amona и evangelina.ina им се допаѓа ова.
 15. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.847
  Допаѓања:
  10.351
  Пол:
  Женски
  Kренал рака на тебе ?? Каков идиот со кое право ??
  Ако немало што да крие немало така бурно да изреагира !! УФ ама се изнервирав!!!
   
  На cresa-jagoda, joy1 и Amona им се допаѓа ова.