1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ме сакаше или не?

Дискусија во 'Разделби' започната од Blabla77, 26 октомври 2013.

 1. Blabla77

  Blabla77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Се правеше да ми докаже дека ме сака, ми раскажа се што поминал до сега, бевме секоја ден заедно,едноставно се правеше да бидам среќна. Почнаа некој работи да му се вртат низ главата за бившиот, многу беше љубоморен и секоја ден почнавме да се караме, не беше оној истиот од почетокот..Јас му се скарав, ама ме мачи сеа тоа прашање, ме сака ли?
   
 2. angelaxD

  angelaxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  46
  Според ова што го кажуваш да те сака и тоа многу и се плаши да не му се вратиш на бившиот а тој да биде со скршено срце :) и врска без љубомора не е врска според мене :lol:
   
  На Blabla77 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Blabla77

  Blabla77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Ама се со граници... Тоа беше претерано љубоморење, кажав му дека бившиот е завршена приказна за мене, он не веруваше во тоа..а ако ме сака треба да ми верува, нели...
   
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.092
  Пол:
  Женски
  Ако те сака ќе ти верувал, многу е важна довербата и отворениот разговор за една врска да опстои. Негово било да разговара со тебе отворено да знае на што е а не да те остави и да те повреди тебе под изговор тој да не биде повреден :) ако те сака ќе те побара, ако не те побара се било фарса, немој да го молиш во никој случај ;)
   
  На Blabla77 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.604
  Пол:
  Женски
  Па те сака, најверојатно. Сепак никој од тука на прашањето дали те сака неможе со сигурност да ти одговори. Тебе ти е дечко ти и тој си знаете. Инаку љубомората е знак дека те сака и се плаши да не те изгуби. Ама тој малку претерал. А ти да си го сакала бившиот сега немало да бидеш со него, ќе си била со бившиот и нема шо тука!
   
  На Blabla77 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Peysrche

  Peysrche Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2016
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Jas bev so eden koj bese postar od mene 10 godini ama toj bese vo vrska so druga 6 godini. se dvoumev dali da trgneme i trgnavme togas toj mi vetuvase deka ke ja ostavel taa negovata i normalno ne bese taka bea zaedno i po edno vreme jas resiv, se dogovorivme dvajcata da i kazeme na negovata deka sme zaedno iskreno ne sakav da go razdelam od negovata iako go sakav, togas toj ostana so nea. bese mnogu fin i dobar so mene ama otkako raskinavme toj mi gi vrati podarocite i neznam zosto? sto sum mu gi dala jas.sto mislite za ova sto treba da pravam
   
 7. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  А што треба да правиш?
  Ве вртел двете и на крај останал со неа. Крај.
   
  На ToksycznaReakcja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Херкул

  Херкул Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.290
  Пол:
  Машки
  И шо ако дознаеш дали те сакал?
   
  На fallenangel и anakonda88 им се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.190
  Допаѓања:
  70.247
  Пол:
  Женски
  Не те сакал. Кога машко сака некоја прави се за неа а не да ја остава.
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Epa toa mu e glup izgovor zosto ti ne si pravela nisto so bivsiit.Valjda sakal da ti raskine pa vaka mu e polesno da najde izgovor so koj toj ke bide naiven i povreden a ti da izlezes losa.
   
 11. Peysrche

  Peysrche Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2016
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  jas ne varav bev so nego i samo so nego dodeka bevme zaedno pogresiv sto vlegov vo toj ljuboven triagolnik
   
 12. Peysrche

  Peysrche Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2016
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  poso toj kazuvase deka vrskata so taa mu e na konec i ne se znae dali ke prodolzi i otkako mi kaza deka prodolzil ja prekstanav da komunicjiam i posle neznam kako se sluci pak trgnavme i na kraj resiv da kazam zosto gl;upo se osekav i gi ostaviv dvajjcata da si resavat
   
 13. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.146
  Кога веќе си увидела каде си погрешила исправи се и не дозволувај да те користи тој повремено за секс кога ќе му текне или кога ќе спука со неа.
   
 14. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  6.696
  Пол:
  Женски
  Ако му била врската на конец - ќе расчистил одамна со женска му, ама тој комотно си играл и со тебе и со неа.

  Машко кога сака сѐ прави за неговата сакана, ама тој не те сакал повеќе од очигледно е не се надевај на него воопшто.

  Како си дозволувате вака да бидете "втора опција" на некое машко, да му ги смирувате страстите кога не е во добри односи со неговата девојка?!
   
 15. Peysrche

  Peysrche Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2016
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  posto sum glupa ete zatoa
   
 16. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  46.981
  ^ Ko priznava, pola mu se prashata :D
   
 17. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Јас колку што те сфатив,тој веќе бил во врска со друга и мислам дека ти воопшто не ни требало да се мешаш,ионака бил зафатен.:)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.