Дали можеш?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Таа Сум, 7 јули 2016.

 1. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Да ги збогатиме игрите со уште една, а ако сметате дека е глупа - канта.
  Значи јас поставувам прашање, членот под мене одговара и поставува ново.
  Прашањата треба да бидат во смисла дали можеме да направиме нешто, на пример: Дали можеш да го задржиш здивот една минута? Дали можеш да направиш шпага? Дали можеш да испиеш три чаши вода одеднаш?

  Почнувам јас.
  Дали можеш да го испееш рефренот од Еминем The Real Slim Shady песната брзо и точно? :)
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.646
  Пол:
  Женски
  Па не баш. :lol:
  Можеш ли да изгледаш една сезона од серија во еден ден?
   
 3. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.127
  Допаѓања:
  12.497
  Пол:
  Женски
  Зaвиси кoлку епизoди имa.
  Мoжеш ли дa изедеш целo теглo aјвaр
   
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.680
  Допаѓања:
  101.377
  Пол:
  Женски
  Мх, мх, со препечено лепче, можам
  Можеш ли да простиш неверство?
   
 5. Doris123

  Doris123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2016
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  546
  Пол:
  Женски
  Не
  Можеш ли да се откажеш од се што му смета на партнерот :)
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.646
  Пол:
  Женски
  Тешко. :D
  Можеш ли да направиш 50 стомачни?
   
 7. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.457
  Допаѓања:
  30.953
  Пол:
  Женски
  Не
  Можеш во исто време да плачеш и да се смееш?
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.646
  Пол:
  Женски
  Можам хаха
  Дали можеш да лажеш некој гледајќи го во очи?
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.457
  Допаѓања:
  30.953
  Пол:
  Женски
  Можам
  Дали можеш со јазикот да го допреш носот
   
 10. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Не можам.
  Дали можеш да испиеш три литри пиво?
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.259
  Пол:
  Женски
  Не мoжaм.

  Дaли мoжеш дa изедеш лубеницa вo рoк oд 5 минути?
   
 12. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  44.695
  Пол:
  Машки
  На не
  Дали можеш да самислиш пет збора на буквата Х
   
 13. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Можам.
  Дали можеш да јадеш смоки и чололада истовремено?
   
 14. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.127
  Допаѓања:
  12.497
  Пол:
  Женски
  Дa
  Дaли мoжеш дa вoзиш тoчaк без рaце
   
 15. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  44.695
  Пол:
  Машки
  Да
  Дали можеш да спиеш без чорапи
   
 16. baby dool

  baby dool Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  • Да со чорапи не можам
  • Дали можеш да изедеш една кутија од 2 кг сладолед наеднаш??
   
 17. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  611
  Допаѓања:
  558
  Пол:
  Женски
  Не
  Дали можеш да направиш стој на раце? :)
   
 18. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.477
  Допаѓања:
  193.551
  Пол:
  Женски
  Не, не можам

  Можеш ли да читаш без наочари?
   
 19. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.457
  Допаѓања:
  30.953
  Пол:
  Женски
  Можам
  Можеш ли да ги мрдаш ушите?
   
 20. KejtV

  KejtV Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2015
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  1.006
  Пол:
  Женски
  Не можам.

  Можеш ли да си го допреш носот со јазикот :D?