Дали му се допаѓам???

Дискусија во 'Канта' започната од Boss.7, 29 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Boss.7

  Boss.7 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Има еден дечко,што подолго време го свиѓам,и во почетокот воопшто не ми обрнуваше внимание,но во последните 2-3 недели некако по неговото однесување имам чувство како да му се допаѓам 8) . Постојано ми стиска лајкови на фб ,но во живо ништо или пак да ми напише. Видов дека во хороскоп е девица и се вели дека девиците биле многу срамежливи и дека за да направат нешто требе да бидат сигурни 100 % во тоа , па потоа чекор по чекор да го направат тоа .И сега незнам како да му дадам некој знак за да дојде до знаење дека јас го свиѓам него.... :^) :D
   
 2. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  во хороскоп многу многу немој да веруваш. :D и уште едно нешто, во лајкојте. тебе сигурно ен ти лајкуват само то машко ? туку дека то ти го привлекло окото и само негојте лајкој ти значат.. види ко ке си излезена дали можиш да му украдиш еден поглед,насмевка.. ако не ти пишуват ако не дават знаци дека сакат да се запознајт со тебе немој многу да се надеваш и продолжи понатаму. искрено мисла дека доколку машко свиѓат некое девојче немат да стојт со скрстени раце ;) :)
   
  На Bailey му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Или чекај програмата да се исполни до 100% или иди удри го со некој знак (по можност да не е STOP).
  Шала на страна, ако веќе имаш некое чувство дека можеби и тој те свиѓа, тогаш направи го ти првиот чекор, ама немој да бидеш нападна.
   
 4. snejk35

  snejk35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  33
  Иди вечер у кафиќ ...и лупни го по гз у поминување и кажи му “леле ама добар гз имаш“ и поврати се назад....и докажиму ... “ абе ја од фејс те знам “... ќе му ги прегориш сите сијалички...следните три години нема друга да погледне ...хахахаххахахахха
   
  На kitttey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Boss.7

  Boss.7 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  знам дека не требе да верувам многу во хороскоп ..а и за лајковите што викаш.Финтата е тоа што тој до пред 2 недели многу поинаков однос имаше ,воопшто не ми обрнуваше внимание и од тогаш почна да ми стиска лајкови и кога ќе помине покрај мене некако чудно се однесува како да се збунува :D :D
   
 6. Boss.7

  Boss.7 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  хахаха ме изнасмеа.. Иначе премногу сум срамжлива за јас да го направам првиот чекор :(
   
 7. Boss.7

  Boss.7 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0

  хахахахахахаахах добра ти е идејатаа :D :D :D :D
   
 8. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Добро тогаш можеш не одма директно во стилот "еј ти, ела тука да ти кажам нешто", туку почни на суптилен начин, со погледи и со насмевки, но не претерано. Кај и да е, ќе дојде некоја ситуација кога ќе биде поблизу а тогаш искористи си ја смислата за хумор и започни општ разговор ;)
   
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.803
  Пол:
  Женски
  Па почни и ти да му стискаш лајкови и да му коментираш... ако му се допаѓаш ќе ти пише и ќе излезите :)
   
 10. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  aко срцето ти викат дека имат нешто, биди сигурна дека имат :D
   
 11. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  не мора да значи дека ако е девица дека е срамежлив,не обрнувај внимание на тоа.
  Инаку не мора да значи дека му се свиѓаш,ако ти лајкнува нешто на фб.
  Инаку можеш и ти да му ставаш лајкови,и да го боцнеш така ќе му дадеш до знаење дека го симпатизираш.
  И ако тогаш не ти пише прв,тогаш само си била во заблуда дека му се свиѓаш :D
   
 12. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  155
  Еве и јас сум девица, па немам врска со страмежливоста.Но вистина е тоа кога не сме 100% сигурно во нешто не го прајме потегот. Сега ти неможиш од еден лајк да си го замислиш пристенот и трите деца. Флертувај со типот во живо, правете муабет па по однесувањето ке заклучиш дали го интересираш, ништо не паѓа од небо потрудисе ако го сакаш овај тип.
   
 13. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.118
  Пол:
  Женски
 14. simona.7

  simona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  9
  слободен за во лична порака?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.