1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали му се допаѓам???

Дискусија во 'Канта' започната од Boss.7, 29 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Boss.7

    Boss.7 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Има еден дечко,што подолго време го свиѓам,и во почетокот воопшто не ми обрнуваше внимание,но во последните 2-3 недели некако по неговото однесување имам чувство како да му се допаѓам 8) . Постојано ми стиска лајкови на фб ,но во живо ништо или пак да ми напише. Видов дека во хороскоп е девица и се вели дека девиците биле многу срамежливи и дека за да направат нешто требе да бидат сигурни 100 % во тоа , па потоа чекор по чекор да го направат тоа .И сега незнам како да му дадам некој знак за да дојде до знаење дека јас го свиѓам него.... :^) :D
     
  2. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    во хороскоп многу многу немој да веруваш. :D и уште едно нешто, во лајкојте. тебе сигурно ен ти лајкуват само то машко ? туку дека то ти го привлекло окото и само негојте лајкој ти значат.. види ко ке си излезена дали можиш да му украдиш еден поглед,насмевка.. ако не ти пишуват ако не дават знаци дека сакат да се запознајт со тебе немој многу да се надеваш и продолжи понатаму. искрено мисла дека доколку машко свиѓат некое девојче немат да стојт со скрстени раце ;) :)
     
    На Bailey му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Или чекај програмата да се исполни до 100% или иди удри го со некој знак (по можност да не е STOP).
    Шала на страна, ако веќе имаш некое чувство дека можеби и тој те свиѓа, тогаш направи го ти првиот чекор, ама немој да бидеш нападна.
     
  4. snejk35

    snejk35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    33
    Иди вечер у кафиќ ...и лупни го по гз у поминување и кажи му “леле ама добар гз имаш“ и поврати се назад....и докажиму ... “ абе ја од фејс те знам “... ќе му ги прегориш сите сијалички...следните три години нема друга да погледне ...хахахаххахахахха
     
    На kitttey му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Boss.7

    Boss.7 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    знам дека не требе да верувам многу во хороскоп ..а и за лајковите што викаш.Финтата е тоа што тој до пред 2 недели многу поинаков однос имаше ,воопшто не ми обрнуваше внимание и од тогаш почна да ми стиска лајкови и кога ќе помине покрај мене некако чудно се однесува како да се збунува :D :D
     
  6. Boss.7

    Boss.7 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    хахаха ме изнасмеа.. Иначе премногу сум срамжлива за јас да го направам првиот чекор :(
     
  7. Boss.7

    Boss.7 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0

    хахахахахахаахах добра ти е идејатаа :D :D :D :D
     
  8. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Добро тогаш можеш не одма директно во стилот "еј ти, ела тука да ти кажам нешто", туку почни на суптилен начин, со погледи и со насмевки, но не претерано. Кај и да е, ќе дојде некоја ситуација кога ќе биде поблизу а тогаш искористи си ја смислата за хумор и започни општ разговор ;)
     
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Па почни и ти да му стискаш лајкови и да му коментираш... ако му се допаѓаш ќе ти пише и ќе излезите :)
     
  10. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    aко срцето ти викат дека имат нешто, биди сигурна дека имат :D
     
  11. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    не мора да значи дека ако е девица дека е срамежлив,не обрнувај внимание на тоа.
    Инаку не мора да значи дека му се свиѓаш,ако ти лајкнува нешто на фб.
    Инаку можеш и ти да му ставаш лајкови,и да го боцнеш така ќе му дадеш до знаење дека го симпатизираш.
    И ако тогаш не ти пише прв,тогаш само си била во заблуда дека му се свиѓаш :D
     
  12. Savana93

    Savana93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    159
    Еве и јас сум девица, па немам врска со страмежливоста.Но вистина е тоа кога не сме 100% сигурно во нешто не го прајме потегот. Сега ти неможиш од еден лајк да си го замислиш пристенот и трите деца. Флертувај со типот во живо, правете муабет па по однесувањето ке заклучиш дали го интересираш, ништо не паѓа од небо потрудисе ако го сакаш овај тип.
     
  13. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
  14. simona.7

    simona.7 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    11
    слободен за во лична порака?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.