1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали неверството е грешка или личен избор?

Дискусија во 'Врски' започната од Fina balerina, 5 октомври 2017.

 1. Fina balerina

  Fina balerina Активен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2017
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Capture+_2017-10-05-23-17-00.png #
   
  Последна измена од модератор: 5 октомври 2017
  На BoyL, Justicija и elimkd им се допаѓа ова.
 2. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.857
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека е личен избор.
   
  На cresa-jagoda и elimkd им се допаѓа ова.
 3. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  ej ej samo mazot pravi neverstvo a spored taa slika gore
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  која грешка бе хаха
   
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.471
  Допаѓања:
  170.732
  Пол:
  Женски
  @Fina balerina
  Следен пат те молам темата да има наслов ако веќе нема вовед..  На темава, како може да биде грешка неверството?
   
  На cresa-jagoda и Gosh им се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.178
  Пол:
  Женски
  Ќе пишев нешто, ама сте го промениле насловот и ме заебавте :envy: Овој е сега премногу филозофски.
   
  На cresa-jagoda и PogbaPol им се допаѓа ова.
 7. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.880
  Допаѓања:
  52.858
  Пол:
  Машки
  Поглупа тема амин(facepalm)
   
  На SwanMay, cresa-jagoda, ♣ Alba Viduam ♣ и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  31.376
  Епа се сопнал и паднал по грешка со урот кај неа во ваџајната.
  Хелоууу...:fubar:
   
  На krofnicka27, Indiegurl, teaiva и 27 други им се допаѓа ова.
 9. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.057
  Ако на пример престојуваш во некој хотел кога си на службено патување можеш по грешка да влезеш кај комшиката и по грешка да ѝ влезеш. Shit happens.
   
  На XstrongerX, ♡BuBaLe♡, Arthur и 11 други им се допаѓа ова.
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.471
  Допаѓања:
  170.732
  Пол:
  Женски
  :D
  Тоа не е грешка, тоа е од небрежност:!:


  Ај да видиме темава дали ќе има иднина, ако нема....8-|

  Јас по грешка на еден..


  ...му излегов од соба.. сред ноќ:D
   
  На teaiva, Arthur, stetoskop и 6 други им се допаѓа ова.
 11. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.880
  Допаѓања:
  52.858
  Пол:
  Машки
  Е тоа се вика личен избор:D
   
  На Arthur, Gosh и Dust им се допаѓа ова.
 12. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  31.376
  Остај ја де отворена, за некоја година ќе дојде некое девојче да види дали дечко и по грешка ја изварал со најдобрата другарка, додека она била у истата просторија.
   
  На Indiegurl, Arthur, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.471
  Допаѓања:
  170.732
  Пол:
  Женски
  Ама по грешка беше .. со предумисла :rofl:
   
  На cresa-jagoda, Victorian и Gosh им се допаѓа ова.
 14. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.057

  А како влезе? Од тераса се симна со чаршав и кај него, или?
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.471
  Допаѓања:
  170.732
  Пол:
  Женски
  Не, вратата му беше отворена и клучот оставен надвор:wasntme:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.665
  Пол:
  Женски
 17. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.880
  Допаѓања:
  52.858
  Пол:
  Машки
  И ти по грешка влезе,а по личен избор излезе8-| идеално искуство за у темава(fingers)
   
  На marchi-cool, Arthur, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 18. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.817
  Допаѓања:
  47.828
  Пол:
  Женски
  неверството е личен избор, грешката е само изговор или утеха
   
  На melnicanecot, Jane.Birkin, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 19. Schhhh...

  Schhhh... Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2017
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Машки
  Нешто што е вообичаено.Се случува и треба да се случува за да се одржува бракот.
   
  На Iviy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  18.767
  Пол:
  Женски
  Ова е некое оправдување за неверството дека било од небрежност???
  Јас си признавам дека не би можела да бидам со само една личност 20+ години , но доколку осетам монотонија и нема љубов мегу нас , а постои заентересираност од трета личност , прво ке си рачистам со првата личност и ке си продолжам со животот .... До сега не сум варала , и никогаш. Нема ни да варам ,а и дека постоело неверство од небрежност ми иде да се изнасмеам , мислам како би било изводливо тоа
  Тој пошол во wc и го извадил бимбиљот да моча и дури мочал , не приметил дека тука имало некоја женска , којашто се наведнала и му го испушила , и тој не бил свесен за тоа се додека и свршил во уста
  да не се правиме глупави со сила :)
   
  На melnicanecot, blackwave, Hellobeautiful и 6 други им се допаѓа ова.