Дали неверството е грешка или личен избор?

Дискусија во 'Врски' започната од Fina balerina, 5 октомври 2017.

 1. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Колку IQ е потребно за да се дискутира на темава?
  .. за другарка прашувам
   
  На Alisa22, melnicanecot, ToksycznaReakcja и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.413
  Допаѓања:
  52.577
  Пол:
  Женски
  Аха да, ко демек за повик правиме муабет: Ејјј абе по грешка ти ѕвонев. :rofl:
   
  На honest girl, Arthur и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.237
  Допаѓања:
  44.752
  Пол:
  Женски
  Избор е и сосема свесен чин.
   
  На melnicanecot, Dadusicka, stetoskop и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.730
  Пол:
  Машки
  И грешките се лични избори. :D
   
  На Dadusicka, theowndemon, referentka и 11 други им се допаѓа ова.
 5. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  8.283
  Пол:
  Женски
  Не знам како може да е грешка..
  Изневерувањето е избор, пијано или трезно.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  4.751
  Пол:
  Женски
  Licen izbor.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.738
  Допаѓања:
  19.699
  Пол:
  Женски
  Треба и жена ти да те изневерува и на крај да ти ги удри клоците.
   
  На babygirl77, JollyGirl, ♣ Alba Viduam ♣ и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Schhhh...

  Schhhh... Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2017
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Машки
  Никој неможе да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки..
   
  На Dadusicka и Justicija им се допаѓа ова.
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.738
  Допаѓања:
  19.699
  Пол:
  Женски
  И тебе жена ти кога ќе те изневерува, нема да можеш да ја осудиш за нејзиниот избор, нема да можеш да ја осудиш за тоа што прави мајмун од тебе и што ти набива рогови, бидејќи не си ги пробал нејзините чувства и болки. А за тебе со такво мислење, бидејќи поддржуваш неверство и сигурно ја изневеруваш жена ти, треба со иста мера да ти се врати и на крај да ти ги удри клоците, затоа што не ѝ треба таков неверен маж како тебе на жена ти.
   
  На ToksycznaReakcja, JollyGirl, poenta и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.898
  Допаѓања:
  158.743
  Пол:
  Женски
  Погрешен личен избор. :)
   
  На theowndemon, JollyGirl, blonde_supergirl и 2 други им се допаѓа ова.
 11. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.105
  Пол:
  Женски
  Неверство оправдувам кога би се работело за времиња во кои разводот бил редок поим кога мажот би ја злоупотребувал својата сопруга физички или ментално. Се трудам да не судам премногу, зошто хеј, сеуште ги немам сите одговори на прашањата. Сепак, предавството не го толерирам ете кога би се работело за мене и мојот партнер, било кој да направи нешто такво, болката би била преголема и длабока. Ако можете да се извлечете со развод доколку сте несреќни, сторете го тоа, не изневерувајте, зошто со неверство првенствено се изневерувате себе.
   
  На cresa-jagoda и Someonespecial им се допаѓа ова.
 12. Sv. Nikolka

  Sv. Nikolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Кратко и јасно. Неверството е болест ! Зошто неверство, при толку љубов, разбирање и почит од страна на партнерот? Ама, тоа се луѓето, да се направат фраери, ќе изневерува, ќе повредува, и дури од како ќе ја изгуби саканата личност, ќе се свести, но предоцна.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.408
  Пол:
  Женски
  Неверството е ќеиф на душа;)...знаеш она, кога путе нејќе веќе да те слуша:whew:
  :rofl:
   
  На Arthur, Dadusicka, Schhhh... и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.816
  Допаѓања:
  31.582
  Пол:
  Женски
  Секако дека е личен избор.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Jane.Birkin

  Jane.Birkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  1.572
  Пол:
  Женски
  Toa e секако личен избор, ама според мене тие што изневеруваат грешат и треба да размислат каде не им штима во врската или бракот. па го прават тоа. Не оправдувам такви личности, било машки или женски затоа што ми се дволични. Му го ... долниот на друг, а потоа се лапа со дечкото. Каков морал е тоа?
   
  На TheGirl23 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. Sv. Nikolka

  Sv. Nikolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Точно, личен избор, но го доведуваш во прашање другиот, врската се состои од двајца нели? Зошто повредување, зошто неверства, кога во една врска можете да имате се? Свесни ли се колку ќе го повредат партнерот со тоа? Душевната болка нема надомест.
   
  На TheGirl23, Jane.Birkin и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. sj *O*

  sj *O* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  1.458
  Пол:
  Женски
  Неверството е личен избор кој претставува најголемата грешка во една врска.
   
  На melnicanecot, makedonkamak и Плавуша123 им се допаѓа ова.
 18. N.2106

  N.2106 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  17.512
  Пол:
  Женски
  Личен избор.И каде е убавината во тоа.
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 19. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.738
  Допаѓања:
  9.262
  Пол:
  Женски
  toa i jas sakav da go kazam.neverstvoto e greska i e licen izbor
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 20. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.047
  Допаѓања:
  96.926
  Дури и да си во момент понесен од емоциии, страст, ти правиш избор да изневериш. Неверството е грешка, никогаш не е исправно, но пред се е прво личен избор.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.