Дали неверството е грешка или личен избор?

Дискусија во 'Врски' започната од Fina balerina, 5 октомври 2017.

 1. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  1.395
  Ќе бидеш ти грешка ако останеш со личноста што те изневерила заради личен избор.
   
  На JustFun, theowndemon, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 2. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Колку си мудар. :inlove:
   
  На Gentlemen, Someonespecial, *Ane* и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Carissa

  Carissa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2017
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Грешките по некоја дефиниција се ненамерни случувања, а неверството е испланирана и свесна постапка со познати последици.
   
  На hermosa и Helterskelter им се допаѓа ова.
 4. Helterskelter

  Helterskelter Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно личен избор. Кога сме веќе кај оваа тема, најклише изговор ми е пијанството. Алкохолот не ти го менува мислењето или чувствата, туку ти дава самодоверба и мотивација да го направиш она за кое не си имал храброст да го направиш кога си трезен.
   
  На hermosa и marchi-cool им се допаѓа ова.
 5. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  5.104
  Neverstvoto e lichen izbor i nastanuva prvo vo glavata pa posle se sluchuva.
   
  На Schhhh... му/ѝ се допаѓа ова.
 6. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Машки
  Личен погрешен избор
   
  На korisnichka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.070
  Допаѓања:
  15.990
  Пол:
  Женски
  Личен избор :!:
   
 8. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.641
  Допаѓања:
  15.001
  Пол:
  Женски
  Личен избор.Никој не вара ,,по грешка”.Со предумисла е, не паѓам на фори од типот на пијан/пијана бев.Ако знаеш дека правиш глупости од кога ќе се начукаш а си taken, ќе пиеш умерено, а не како камила па после циле-миле.
   
  На marchi-cool и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  7.768
  Пол:
  Женски
  Личен избор.
  Ние одлучуваме што правиме.
   
  На hermosa, cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.411
  Пол:
  Женски
  Се зависи како човек си ги прифаќа сопствените грешки...јас на пр. и кога знам дека сум згрешила, не се потресувам многу, баш ми е гајле...премногу се сакам себеси за да се измачувам со глупости...само една лекција и поука може да извадам и продолжувам со полна пареа напред кон животот.:)
  Се е личен избор кој зависи од временската прогноза за тој ден, од хормоните идр.
   
  На Feminka22 и marchi-cool им се допаѓа ова.
 11. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  881
  Допаѓања:
  3.468
  Пол:
  Женски
  Личен избор. Бидејќи не секој се кае после направеното неверство , така што не спаѓа под грешка.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.583
  Допаѓања:
  109.595
  Личен избор.
   
  На hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.362
  Допаѓања:
  28.769
  Пол:
  Женски
  Па избор секако.
  Никој не изневерува по грешка.
  Секој што изневерува знае што прави, свесно се впушта во тоа.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Намерна грешка шо знам
  Можда :D
   
 15. Tejjy

  Tejjy Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Женски
  Личен избор кој после го толкуваме и прифаќаме како грешка.
   
  На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  1.799
  Пол:
  Женски
  Личен избор.
   
  На cresa-jagoda и worrieddd им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.742
  Допаѓања:
  99.229
  Пол:
  Женски
  Личен избор, грешка не е, сите сме одговорни за постапките што ги правиме.
   
  На Alisa22 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. honest girl

  honest girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  1.593
  Пол:
  Женски
  Нема логика прашањево, и личниот избор може да биде грешка...
   
 19. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Во никој случај не е грешка. Тоа според мене е непочитување.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  2.667
  Пол:
  Машки
  Што знам јас би имал голема грижа на совест и би се запрашал дали воопшто ја сакам партнерката ако во меѓувреме имам афера со некоја друга.

  Што не ме исполнува кај партнерката, а го пронаоѓам кај некоја друга?
  Дали можеби комуникација или разбирање?
  (ова не ми е толку битно, ама еве да речеме физички изглед?)
   
  На Milobebence, hermosa и honey.11 им се допаѓа ова.