Дали неверството е грешка или личен избор?

Дискусија во 'Врски' започната од Fina balerina, 5 октомври 2017.

 1. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.038
  Пол:
  Женски
  Не сме креирани да бидеме моногамни. Тука има колективна еволутивна "вина".

  Инаку неверството е апсолутно секогаш личен избор.
   
 2. WarriorMind

  WarriorMind Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2018
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  6.653
  Пол:
  Женски
  Личен избор
   
 3. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  Личен избор. Ако ти е убаво со некој, нема да размислуваш на неверство. На тоа поле, не постои грешка.
   
  На cresa-jagoda, mira.mira, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  Личен избор е.
   
  На cresa-jagoda и Animali им се допаѓа ова.
 5. Annora

  Annora Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  4.162
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно личен избор.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  9.084
  Пол:
  Женски
  Личен избор.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  4.201
  Пол:
  Женски
  Погрешен личниот избор.
   
 8. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.001
  Пол:
  Женски
  Никој не вара од грешка, да не не го познале партнерот во тој момент или што?! Личен избор си е, си вараш пошо така ти чини. Не го оправдувам, у секој случај
   
  На piksooki, Brinetka, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.101
  Допаѓања:
  13.530
  Пол:
  Женски
  Личен избор. Грешка од тој тип не постои. Си сакал си напраил. Толку.
   
  На Brinetka, hermosa и Martka им се допаѓа ова.
 10. Notorious-B

  Notorious-B Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Машки
  Личен избор .
   
 11. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.351
  Пол:
  Женски
  Личен избор ,никако поинаку. :nod:
   
 12. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.791
  Допаѓања:
  30.635
  Пол:
  Женски
  Не постои изневерување „на грешка“. Личен избор е, секој знае точно што прави кога се впушта во такво нешто. :)
   
  На Alisa22, hermosa, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  Не постои таков тип на грешка. Ќе се опнеш со некого и ќе станеш сабајлето, ќе ти текне уствари дека си во врска. Уау.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tokyo.

  Tokyo. Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  1.965
  Пол:
  Машки
  Личен избор дефинитивно.
  Многу пати ми се има случено да сум со некоја и сум бил мртов пијам и ми се појавувале 1001 друга девојка ама никогаш не сум изневерил ниту пијан ниту трезен не битно дали сум во врска или само излегувам или пак сме на почеток со допишување
  Никогаш не сум ни помислил на неверство а камоли па да изневерам. :|
   
  На piksooki, cresa-jagoda, Pretty Woman и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Секако дека е личен избор.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 16. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Женски
  Licen izbor

  Takva greska ne se peavi slucajni