1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некогаш сте посакале да сте машко?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 4 јуни 2010.

?

Дали некогаш сте посакале да сте машко?

  1. Да

    310 глас(а)
    83,1%
  2. Не

    63 глас(а)
    16,9%
  1. girl23

    girl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    31
    Ехее,..колку пати само...ама само во момент кога нешто не е во ред спрем мене од страна на посилниот пол..постапка некоја нивна ако ме изиритирала или ако ме мрзи да се средувам...осекам болки поради мензис..итн итн итн...еден куп ствари можам да набројам.
    Сепак со големо задоволство колку и да е тешко да си женско на овој век толку и благодети има..и си се гордеам најискрено.Секоја болка или неправда ... сепк повеке не јачи и не прави посилни а не како мажите...освен што се толку едноставни туку и п**ки во душа,....со извинување кон исклучоците.


    Е па тоа е ...женските гаволштини ни самиот ѓавол не ги знае :lol: :lol: :lol: :x
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. babe

    babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    4
    Искрено, уживам во поволностите на женскиот пол. Но има некои моменти во кои би сакала да сум машко .. Бидејќи машките се многу поцврсти од женските, не се премногу замараат со ситници како нас, туку си кулираат и си тераат ќеиф. На пример при прекин на врска тие (не мислам на сите, има и некој процент на машки кои знаат искрено да сакаат, но многу се ретки) полесно преболуваат и забораваат во врска со тоа, и ред други работи во кои се посилни од нас.
     
  3. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Секој месец, дента кога добивам-очајно посакувам да бев машко!!!!
     
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    да, сум посакала некогаш да сум машко, само од причина што имам впечаток дека тие помалку се замараат од девојките :^) барем помалку искажуваат :D
     
  5. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Како не... пред два дена посакав да сум маж па да му бапнам еден бокс на еден безобразен, надуен кретен па да го залепам за земја .
    Но се воздржав и го убив на културен начин .Одамна ме нема некој така испровоцирано -набиле по30 и неколку години а се однесуваат ко деца.
     
  6. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Само кога морам да мочам во јавно веце.
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сум посакала без некоја посебна причина. Чисто од љубопитност, само на еден ден... ништо повеќе.
     
  8. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Cesto posakuvam da sum masko. Koga : odam na ginekolog, koga ke pomislam na poroduvanje, koga treba da se depiliram (a toa e cesto ) :D , Koga imam menstruacija, PMS, koga se zamaram so nekoi gluposti na koi maskite i ne ni pomisluvaat i uste mnogu pati :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180

    истоооо !!!
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.821
    Пол:
    Женски
  11. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    никогаш уживам да сум женско
    female ruless :rock:
     
  12. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Според мене многу поедноставно е да се биде машко .За разлика од тоа жената силно се труди да биде мајка и домаќинка и да се носи со менталната трапавост на својот сопруг и сите околу неа. Да не зборувам за : депилација, бременост , менструални болки ,се побројните манијаци и што уште не ...

    Но како и да е привилегија е да си жена - добро рекле :Ја сум феноменот наречен ЖЕНА,крварам 7 дена секој месец и сеуште сум жива! :rofl:
    Иако понекогаш посакувам да сум машко , тешко би се откажала од одговорноста да се биде жена :) Сепак жените решаваат колку луѓе ќе се родат во наредниот милениум :D Никогаш не би се откажала од штикли :inlove: :inlove: :inlove:
    Арно ми вика другарка ми : Мажите Роналдо можат само да го креваат до небото ,а ние можеме да го легнеме во креветот. :D
    затоа да сме си најсреќни што сме жени - ништо не ни можат ;)
     
    На Lolo5, srcekrsacka и Lady-Marina им се допаѓа ова.
  13. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    LIKEEEEEEEEe
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Women rule...men serve !!( таква маица имам ) :D ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.129
    Допаѓања:
    88.356
    Пол:
    Женски
    Зошто би посакала да сум машко кога толку многу ние убаво на нас жените хаха мајка ми често знае да каже дека е посилна од многу мажи и навистина е така. Никогаш не сум посакала да бидам машко нема ни да посакам. Кога ќе се погледнам во огледало се гордеам што сум жена хаха скромно :D
     
  16. MightnightGirl

    MightnightGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Понекогаш помислувам дека полесно е да си машко...
     
  17. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    посакувам во пмс, кога треба да се депилирам... па во принцип пред овие работи секогаш коментирам дека полесно е да си машко и во тој момент сакам да сум на нивно место :lol:
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.441
    Не сакам!
    Зошто жените сакаат да се вадат на солзи,на физичка немоќ,на слабости...и ќе морам да сакам таков манипулант кој ќе замара колку е дебел,неиздепилиран,нема што да облече,како има добиено...не зошто реално не може да издржи,туку зошто така и се сака...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.771
    Допаѓања:
    131.067
    :rofl: :rofl: :rofl:
    А бе Лилитке... ме умре од смеење. Не сум ја разгледувала ситуацијата од оваа страна :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Некогаш да :)