Дали некогаш сте сакале да се сетите на нешто, а не сте можеле?

Дискусија во 'Психологија' започната од den-i-nokj, 18 март 2010.

 1. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Ми се случува често, ама ми текнува, само морам да се сконцентрирам, а нема шанси да не ми текне. :D
   
 2. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  197
  ЕХЕЕЕЕЕ...а 1 случка упорно не може да ме натера да се сетам како беше крајот,ама тоа беше последица на повеќето испиени коктели :x ден денес се прашувам и се мачам да се сетам ама неможам.
  Сигурно имам некоја дупка во мозокот :D
   
 3. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  Секој ден, по двапати. :D . Јас сум ти Дори во човечка верзија. :tmi:
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  1.310
  Два -три пати ми се има случено.
  Едниот пат ми текна - ко мала се мислев за Диоген и не ми идеше името.
  А сега уште не ми текнува името на една моја конкурентка од Турција и името на вториот значаен пат кој минувал ноз Македонија за време на Византија (освен Виа Игнација)...
   
 5. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Да, ми се има случувано повеќе пати. Нормално е тоа :)
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Пред некоја вечер, додека се враќав со другарките од излегување, никако не ми текнуваше името на Хит Леџер. Абе се отепавме од мислење, дури и едни дечки по улица ги прашавме, никако не ни текнуваше. Што се вели, името на врв на јазик ми стоеше, ама не бре!
  Само што влегов во дворот од куќата моја (притоа не размислувајќи), веднаш ми светна :D
   
 7. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Понекогаш ми се случува да сакам да се сетам на нешто ама не можам...
   
 8. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Женски
  Денес кога најмногу ми требаше неможев да се сетам на домашниот број или бројот на мајка ми за да ја добијам а си го заборавив мобилниот... :tmi:
   
 9. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Ехее колку пати само ми се има случено ова. :D
   
 10. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.294
  Допаѓања:
  28.349
  Пол:
  Женски
  На секој од нас му се случува да не може да се сети на нешто во некои моменти.Со добра концентрација може да ја пребараме нашата меморија.
   
 11. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.311
  Енос ќе ви дојде тоа време :D
  Веќе ми требаат неколку добри часа да ми `светне` нешто на кое не сум можела да се сетам. За некоја година најверојатно откако преспијам :^)
   
 12. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.402
  Пол:
  Женски
  Ау да, се обидувам и се обидувам и никако да се сетам. На пример серијата Пријатели што беше, ја имам гледано и на ништо не се сеќавам, на спомените со една другарка не можам да се сетам. Ама не ме загрижува многу, затоа што најчесто не можам да се сетам на лошите работи. Меморијата ми прави услуга :)
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.562
  Пол:
  Женски
  Многу пати ми се има случено ова. Со денови го мислам и на крај ќе се сетам.
   
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.294
  Допаѓања:
  17.912
  Пол:
  Женски
  Да. Многу пати. И еднаш ми се случи за еден многу важен датум, во сон ми се појави бројот. :D Што денуваш тоа сонуваш разбираш. Кога ќе се напнам вака со нешто, не ни спијам ко шо треба очигледно. :D
   
 15. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.403
  Допаѓања:
  21.733
  До скоро ништо не ми бегаше од умот, немаше шанси да заборавам, а во последно време се почесто ми се случува. Дали од расеаност од обврски кој знае, ама знам и по половина час да се тупам да ми текне името на некој или нешто.:worried:
   
 16. mariolet

  mariolet Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  18
  Се почесто,затоа побитни работи си ги запишувам во телефонот :$
   
  На Daddy's Girl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Daddy's Girl15

  Daddy's Girl15 Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Па би сакала да се сетам на некои убави моменти... Ама неможам....:)
   
 18. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
 19. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  5.252
  И зa oвде не ми е прoблемoв, нo мoрaм некaде. :(

  Oд кoгa рaскинaв сo мoјoт дoлгoгoдишен пaртнер, ете и гoдинa пoминa знaчи oд тoгaш јaс не пoмтaм вooпштo не пимтaм кo мoзoкoт зa џaбе дa ми е. Еднa реченицa не мoжaм дa пoвтoрaм кaмo ли дa зaпoмтaм. Ете пoвеќе ни ликoт не се сеќaвaм кaкoв му беше. Штo ли се случи сo.мене зoштo , не знaм и не знaм решение :(
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.248
  Допаѓања:
  44.893
  Пол:
  Женски
  Ми се случува. Најчесто ми се случува кога ќе ме прекине некој додека зборувам па после заборавам што сум сакала да кажам. Некогаш се мачам да се сетам на некои наслови од песни чии текстови ги памтам. А има и нешта за кои не сум сигурна дали навистина ми се случиле или биле само фантазија / сон.