1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали планира нешто повеќе или?

Дискусија во 'Врски' започната од Blabla77, 8 јануари 2014.

 1. Blabla77

  Blabla77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Се запознавме преку мојата цимерка, на почетокот не се поднесувавме, но со тек на времето полека,полека тоа се мењаваше, се зближивме.. Несакав ништо, поради некој причини(несакам да ги откријам сега,не се ни важни) сакав да бидам со него, не поради тоа шо бев затрескана у него или слично.. Се случи и тоа да излеземе и он ги знаеше причините поради кои сум зближена со него, ама некако не обрнуваше внимание на тоа, не му беше важно. Од тогаш па наваму цело време си пишеме поради тоа шо јас за распустов не сум во тој град, ама муабетите ни се вртат се околу тоа, да не се забораваме, дека ќе бидеме заедно кога ќе се вратам, ама незнам на што сум незнам како да го дознаам тоа.. Незнам што да правам дали да го баталам или да бидам со него,да планирам нешто озбилно поради тоа што тој е предобар со мене, не изгледа како некој што не се замара.. Помогнете ми,плсссссссс
   
 2. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  822
  Ништо не те разбрав девојко
  што ти значи ова „ Несакав ништо, поради некој причини(несакам да ги откријам сега,не се ни важни) сакав да бидам со него, не поради тоа шо бев затрескана у него или слично.. „
  Па ако дечкото е супер со тебе што му ја мислиш, биди со него ако ти се допаѓа, ако не ти се допаѓа немој, едноставно е
   
 3. Blabla77

  Blabla77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  nesakav nishto ama poradi odredeni pricini sakav da bidam so nego, znaci postoi pricina sho sakam so nego, ne poradi toa sho sum zatreskana ili slichno,svati ?
   
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Значи пари?
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Blabla77

  Blabla77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  ne,parite nemaat nikakva vrska so toa, ne e nekoj si bogatash.. Sakav da ja napravam cimerkata ljubomorna zatoa sho doznav deka me lazhela deka imala nesto so nego a ustvari nemale se nisto, toa beshe pricinata :)
   
 6. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  4.536
  ^Зошто да ја правиш љубоморна заљубена ли си во неа или? :?:
   
 7. Blabla77

  Blabla77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Mislam deka napishav za sto ja pravam ljubomorna, mrazam licemerstvo i go mrazam toa da me lazhe nekoj u ochi i toa so taa sho ja delime sobata.
   
 8. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.485
  како може да бидеш со некој само затоа што требало цимерката да биде љубоморна?!
  Не разбирам. Или си со него поради себе или воопшто не.
  Ти очигледно не го сакаш, а мислиш дека тој е загреан за тебе?!
  ако не го сакаш не е фер да го повредуваш без причина.
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  4.536
  Blabla
  Тогаш баталија цимерката не се спуштај на нивно ниво,не е битно дали она ве е запознала ако тебе ти се допаѓа типот продолжи си со него.А дали тој планира нешто повеќе со тебе ќе ти покаже времето .Неговото однесување и постапките спрема тебе,тоа сама ќе си го заклучиш.
   
  На Blabla77 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Blabla77

  Blabla77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  epa problemot e sho i jas pochnav da sakam da bidam so nego i me machi toa dali saka nesto stvarno ili ?
   
 11. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Извини вака, ама ни ти незнаеш што сакаш.
  Не си затрескана у него, ти се допаѓа, па сакаш да ја направиш љубоморна цимерката..
  прво преиспитај дали сакаш да си со него а причина да не биде цимерка ти..
  ако ти се допаѓа и ако е добар со тебе.. продолжи да се гледаш со дечкото и готово.
   
 12. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  159
  и сега го сакаш? т.е ако осеќаш нешто кон него нема потреба да го баталиш, штом ти пиши и ти обрнува внимание, а ако сакаш да знаеш на што си и дали сака нешто посериозно повикај го на викенд во твојот град па ќе процениш според одговорот.
   
 13. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Времето ќе покаже какви се неговите планови за тебе.
  И побогу, зашто ги користите луѓето ко да се предмети? Го користеше него за да тераш инат на цимерката, да ја правиш љубоморна и кој знае што? Деца. |(
   
 14. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Ова е веќе патетично.
   
 15. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Колку само е разбирлив твојот проблем... |(
  И мразеш лицемерство?!Зарем ти која ја правиш љубоморна цимарката,а притоа го користиш дечкото како закачалка?!
  Се смее магарето на зајакот,демек имал големи уши.
  Се гледа дека сте сеуште деца.Кога ќе созреете,ќе ги разберете вистинските вредности.