1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали повеќе ве привлекуваат „лошите“ момчиња?

Дискусија во 'Врски' започната од lara-s, 6 мај 2012.

  1. lara-s

    lara-s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Da ve prasam feminki dali poveke ve privlekuvaat losite momcinja?
    Mene da.Odsekogas poveke me privlekuvale.Nekako ne mi e mnogu interesno toj da e postojano po mene i da bide mnogu nezen so mene,neznam oti gubam interes i ne me privlekuva tolku.
    Sega sum mazena i maz mi bese nekako 'bad boy'na pocetokot imavme dosta problemi se karavme,
    a posle koga ke se zdruzivme "make up sex" mi bese mnogu pointeresno i povozbudlivo :$
    Sega veke nekolku godini sme vo brak i toj nekako se promeni poveke me slusa i obrnuva vnimanie ama
    neznam dali toa poveke mi odgovara ili toa na pocetokot?
    Pisete ve molam ako imate nekoi slicni iskustva...
    [mod-kirilica:11uo769a][/mod-kirilica:11uo769a]
     
  2. vita17

    vita17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    И мене повеќе ме привлекуваат „лошите“ момчиња, секако не до толку да неможеме за ништо да се сложиме. Ми се допаѓа кога некој ми оди по газот и прави се што ќе кажам, но тогаш за тогаш, таквиот брзо ми здосадува. Додека кај лошите момчиња има некоја непредвидливост, мистерија. Никогаш не се знае што ќе направат и како ќе постапат. Постојано се полни со изненадувања, било да се пријатни или негативни. Сепак повеќе ме шровлекубваат „лоши“ момчиња со кои нема монотонија. :rofl:
     
  3. Cakica

    Cakica Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    7.664
    Пол:
    Женски
    И мене ми се допаѓаат повеќе лошите момци ама би сакала да имаат карактер на добри момци
     
  4. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    По изгледиве си доста постара од мене ... :)
    Моето момче ќе го опишам како типче. НЕ Е ОНА БАШ БЕД БОЈ ама со него е лудница, супер се согласуваме на секое поле ... :lol:
    бед бојс па да сакам али не да се понашаат као хулигани знаеш она не сакам такви а не сакам пак ни смирени да се она баш мирни :)
     
  5. Ania96

    Ania96 Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    9
    Toa odi sekogas taka . Sekoja devojka saka loso'' momce. Nikoja ne saka dobro i mirno momce . I koga nekoj miren ke saka da bide so nas, go odbivame. Sprotivno od toa ,ako nekoj los'' tip saka da bide so nas prifakame . I sega ne sme svesni,no duri posle godini ,godini sfakame deka losite'' ne vredat . Zatoa cenete ja ljubovta na dobrite momci,zatoa sto tie vistinski ve sakaat !!
     
    На Jordanco Smart и Weird0 им се допаѓа ова.
  6. Gosling

    Gosling Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Машки
    Колку контрадикторно ! :rofl: :clap:

    Просто кажано, ни самата незнаеш што сакаш :!:
     
    На badgirl2, Strumka22, Igrata и 4 други им се допаѓа ова.
  7. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    лосите повеке не привлекуваат и јас не сакам некој сто нема свое јас и сто не знае да казе не на несто сто не му се допага. децко ми е мн добар, ми угодува се тоа, но има свое јас и несто сто не му се допага знае да казе не. не би сакала некој да мотам околу орстот, да одлуцувам за него и сл и супер сто децкоми е комбинација од 2
     
  8. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    Не дека моменталниов со коју што сум е некој бед бој ама па не е ни најфин и токму затоа ми е интересен. Бившиот премногу ми се лигавеше значи просто чоек да не може да се испокара, не се десило 2-3 дена да останеме лути бар да знам шо губам. Ја сакам дечко за кој би се борела, нормално и он да се бори за мене, значи двајцата да си бидеме на некоја иста линија, да улагаме исто, да си оставиме простор за да си покажеме колку си значиме
     
  9. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Не ме привлекуваат . Ми личат на недозреани и желни за внимание . Не сакам папучари , туку паметни и внимателни со кој можеш да направиш конструктивен разговор , а не се да се сведува на срце душо злато , тоа веке не е мирен и фин него чисто лигавење . Се знае кај треба да е бед бој и да ме полудува , а пред друштво и пошироката јавност сакам момче со прибрано и зрело понашање и добра смисла за хумор без спуштање намерно муабети и навредливи коментари . Ако двајцата имаме нешто заедничко што сакаме да го чуваме треба заедно да се бориме за тоа а не да се бориме еден за друг и да трча едниот по другиот пошто му се глуми лудило . И ако ми се за озбилно сакам да е и нежен и полн со почит и да ми исполнува желби зошто само така ке заслужи да го третирам и да му вратам во иста мера :) Лошите момци може ми се интересни за една вечер или на краток рок ама секогаш без исклучок тие биле оние што биле иницијатори така да и нема толку лоши момци колку што јас знам да бидам не лоша ама може да се каже рамнодушна за таквите :)
     
    На AnastasiaWinter му/ѝ се допаѓа ова.
  10. flower08

    flower08 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Порано многу сакав да е фраер, главен во друштвото али мојот дечко е сосема спротивен од бед бој, Тој е нежен, мирен, повлечен и срамежлив и ме натера да го променам мојот вкус :)
     
  11. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Не ме привлекуваат лошите момчиња. Сум била со "лош" затоа сега сакам добар :)
     
  12. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Порано ме привлекуваа само лоши момчиња. Ама после неколку пропаднати врски и еден куп нервози сфатив дека не вредат и дека треба да сменам таргетна група. :D
    И така си фатив дечко кој е многу добар, кој ми посветува време, внимание, ме почитува премногу, ме поддржува и ми помага. Секако и јас нему му возвраќам со иста мера.
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    До пред 3 години ме привлекуваа само такви и сите дечковци ми беа такви од тоа ништо не добив освен со постојано бев со 50 кила на секој 2 недели си ги кубев косите за некоја кавга лупање кршење тел.итн имало и убави моменти но само тоа биле некои моменти можеби со такви одев бидејќи таква беше средината со која што се дружев местата каде што излегував итн,но кого лажам таква бев и јас и сама тоа го сакав но кога ми прекипи све упм сите ги отерав сега сум мн.смената и имам сосема поинаков дечко каков што порано неможев да замислам до мене ок е си имаме разбирање скоро за све поминаа 3 години засега ок е...
     
  14. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Не, никогаш не ме привлекувале таквите мажи. Сакам внимателен и грижлив.
     
    На Weird0 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Хмм кога бев средношколка да, можам да речам тој период траеше до 20 год. Од тогаш наваму не сум авантуристка и не си ја барам бељата со вакви момци :P :D
     
    На Weird0 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. The-fallen-one

    The-fallen-one Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    40
    Лоши момци - Ме привлекуваат, и тоа премногу...
     
  17. Alyson

    Alyson Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    170
    Не, никогаш. Постојано ќе ми оди на нерви, ни 5 мин не би издржала со таков. Далеку подобро е кога некој те сака и се би наравил за тебе, да е внимателен и грижлив. Чувството кога знаеш дека си му најзначајното нешто што го има не може да се замени со ниту еден bad guy :mm:
     
  18. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не ме привлекуваат, но зависи во која смисла лош. не верувам дека некое "лошо момче" ќе има добар карактер. Плус воспитанието не ми е такво и тешко дека ќе можам да се вклопам со некој кој се однесува како од улица. ( ова не е навреда) Повеќе би сакала некоја внимателен и грижлив.
     
  19. vanna

    vanna Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Женски
    секако, лош, лош, лошко
    цел свет да го мрази, а само мене да ме сака:rock:
     
  20. Strumfeta17

    Strumfeta17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    132
    Воопшто не, несакам ни другари да ми бидат а камо ли да бидам со такви идиоти. Ако под лоши момци се подразбира насилни типови, кои се бават со дрога, алкохол, хулигани... Јас сакам мирни момци кои се нежни кон девојката, кои не ни помислуваат да кренат рака, на девојка па донекаде и папучари ми одговараат, ако под папучар се подразбира некој кој ќе ме почитува, сака, цени, кој ќе ми угодува... Јас иако сум многу млада сакам мирен живот без многу адреналин од страв што ќе се случи утре, па дали ќе ме натепа од чиста мира, да се тресам за секој мој чекор, да го прашувам дали ќе ме пушти кај другарка, да ми крши телефони како што спомна некоја од вас.. Мислам дека тоа не е љубов туку повеќе е незнам баш како се вика тоа, кога те пали да бидеш нечии роб, и кога те пали некој да те малтретира а ти го толкуваш тоа како љубов.
    Некои од вас под поимот лоши момци подразбираат луге со свој став, луге кои знаат да кажат не, луге со карактер. Јас мислам дека оние добри дечковци кои ве почитуваат, кои гледаат да ви угодат не се без карактер, нема потреба да ве тепа за да ви покаже карактер, или незначи дека има свое јас ако прави како него му одговара. Тоа ниту е карактер ниту доказ дека е маж, тоа е мазохизмот кој тлее во вас и сакате да бидете малтретирани, некој од мали нозе ви бил лош пример за тоа што значи вистински маж.
    Несакам да судам и донесувам заклучоци, но доколку детето израснало во семејство каде таткото бил страв и трепет, каде гледале како ја малтретира нивната мајка, нормално е дека тие деца тоа ќе го прифатат како нормално, и тоа за ни ќе претставува слика за вистински маж.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.