1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали повеќе ве привлекуваат „лошите“ момчиња?

Дискусија во 'Врски' започната од lara-s, 6 мај 2012.

 1. lara-s

  lara-s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  10
  Da ve prasam feminki dali poveke ve privlekuvaat losite momcinja?
  Mene da.Odsekogas poveke me privlekuvale.Nekako ne mi e mnogu interesno toj da e postojano po mene i da bide mnogu nezen so mene,neznam oti gubam interes i ne me privlekuva tolku.
  Sega sum mazena i maz mi bese nekako 'bad boy'na pocetokot imavme dosta problemi se karavme,
  a posle koga ke se zdruzivme "make up sex" mi bese mnogu pointeresno i povozbudlivo :$
  Sega veke nekolku godini sme vo brak i toj nekako se promeni poveke me slusa i obrnuva vnimanie ama
  neznam dali toa poveke mi odgovara ili toa na pocetokot?
  Pisete ve molam ako imate nekoi slicni iskustva...
  [mod-kirilica:11uo769a][/mod-kirilica:11uo769a]
   
 2. vita17

  vita17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  И мене повеќе ме привлекуваат „лошите“ момчиња, секако не до толку да неможеме за ништо да се сложиме. Ми се допаѓа кога некој ми оди по газот и прави се што ќе кажам, но тогаш за тогаш, таквиот брзо ми здосадува. Додека кај лошите момчиња има некоја непредвидливост, мистерија. Никогаш не се знае што ќе направат и како ќе постапат. Постојано се полни со изненадувања, било да се пријатни или негативни. Сепак повеќе ме шровлекубваат „лоши“ момчиња со кои нема монотонија. :rofl:
   
 3. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.663
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допаѓаат повеќе лошите момци ама би сакала да имаат карактер на добри момци
   
 4. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  По изгледиве си доста постара од мене ... :)
  Моето момче ќе го опишам како типче. НЕ Е ОНА БАШ БЕД БОЈ ама со него е лудница, супер се согласуваме на секое поле ... :lol:
  бед бојс па да сакам али не да се понашаат као хулигани знаеш она не сакам такви а не сакам пак ни смирени да се она баш мирни :)
   
 5. Ania96

  Ania96 Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Toa odi sekogas taka . Sekoja devojka saka loso'' momce. Nikoja ne saka dobro i mirno momce . I koga nekoj miren ke saka da bide so nas, go odbivame. Sprotivno od toa ,ako nekoj los'' tip saka da bide so nas prifakame . I sega ne sme svesni,no duri posle godini ,godini sfakame deka losite'' ne vredat . Zatoa cenete ja ljubovta na dobrite momci,zatoa sto tie vistinski ve sakaat !!
   
  На Jordanco Smart и Weird0 им се допаѓа ова.
 6. Gosling

  Gosling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  Колку контрадикторно ! :rofl: :clap:

  Просто кажано, ни самата незнаеш што сакаш :!:
   
  На badgirl2, Strumka22, Igrata и 4 други им се допаѓа ова.
 7. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  51
  лосите повеке не привлекуваат и јас не сакам некој сто нема свое јас и сто не знае да казе не на несто сто не му се допага. децко ми е мн добар, ми угодува се тоа, но има свое јас и несто сто не му се допага знае да казе не. не би сакала некој да мотам околу орстот, да одлуцувам за него и сл и супер сто децкоми е комбинација од 2
   
 8. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  1.071
  Пол:
  Женски
  Не дека моменталниов со коју што сум е некој бед бој ама па не е ни најфин и токму затоа ми е интересен. Бившиот премногу ми се лигавеше значи просто чоек да не може да се испокара, не се десило 2-3 дена да останеме лути бар да знам шо губам. Ја сакам дечко за кој би се борела, нормално и он да се бори за мене, значи двајцата да си бидеме на некоја иста линија, да улагаме исто, да си оставиме простор за да си покажеме колку си значиме
   
 9. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.611
  Пол:
  Женски
  Не ме привлекуваат . Ми личат на недозреани и желни за внимание . Не сакам папучари , туку паметни и внимателни со кој можеш да направиш конструктивен разговор , а не се да се сведува на срце душо злато , тоа веке не е мирен и фин него чисто лигавење . Се знае кај треба да е бед бој и да ме полудува , а пред друштво и пошироката јавност сакам момче со прибрано и зрело понашање и добра смисла за хумор без спуштање намерно муабети и навредливи коментари . Ако двајцата имаме нешто заедничко што сакаме да го чуваме треба заедно да се бориме за тоа а не да се бориме еден за друг и да трча едниот по другиот пошто му се глуми лудило . И ако ми се за озбилно сакам да е и нежен и полн со почит и да ми исполнува желби зошто само така ке заслужи да го третирам и да му вратам во иста мера :) Лошите момци може ми се интересни за една вечер или на краток рок ама секогаш без исклучок тие биле оние што биле иницијатори така да и нема толку лоши момци колку што јас знам да бидам не лоша ама може да се каже рамнодушна за таквите :)
   
  На AnastasiaWinter му/ѝ се допаѓа ова.
 10. flower08

  flower08 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Порано многу сакав да е фраер, главен во друштвото али мојот дечко е сосема спротивен од бед бој, Тој е нежен, мирен, повлечен и срамежлив и ме натера да го променам мојот вкус :)
   
 11. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Не ме привлекуваат лошите момчиња. Сум била со "лош" затоа сега сакам добар :)
   
 12. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.258
  Порано ме привлекуваа само лоши момчиња. Ама после неколку пропаднати врски и еден куп нервози сфатив дека не вредат и дека треба да сменам таргетна група. :D
  И така си фатив дечко кој е многу добар, кој ми посветува време, внимание, ме почитува премногу, ме поддржува и ми помага. Секако и јас нему му возвраќам со иста мера.
   
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.932
  Пол:
  Женски
  До пред 3 години ме привлекуваа само такви и сите дечковци ми беа такви од тоа ништо не добив освен со постојано бев со 50 кила на секој 2 недели си ги кубев косите за некоја кавга лупање кршење тел.итн имало и убави моменти но само тоа биле некои моменти можеби со такви одев бидејќи таква беше средината со која што се дружев местата каде што излегував итн,но кого лажам таква бев и јас и сама тоа го сакав но кога ми прекипи све упм сите ги отерав сега сум мн.смената и имам сосема поинаков дечко каков што порано неможев да замислам до мене ок е си имаме разбирање скоро за све поминаа 3 години засега ок е...
   
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Не, никогаш не ме привлекувале таквите мажи. Сакам внимателен и грижлив.
   
  На Weird0 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.547
  Допаѓања:
  48.060
  Пол:
  Женски
  Хмм кога бев средношколка да, можам да речам тој период траеше до 20 год. Од тогаш наваму не сум авантуристка и не си ја барам бељата со вакви момци :P :D
   
  На Weird0 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
  Лоши момци - Ме привлекуваат, и тоа премногу...
   
 17. Alyson

  Alyson Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2014
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  166
  Не, никогаш. Постојано ќе ми оди на нерви, ни 5 мин не би издржала со таков. Далеку подобро е кога некој те сака и се би наравил за тебе, да е внимателен и грижлив. Чувството кога знаеш дека си му најзначајното нешто што го има не може да се замени со ниту еден bad guy :mm:
   
 18. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Не ме привлекуваат, но зависи во која смисла лош. не верувам дека некое "лошо момче" ќе има добар карактер. Плус воспитанието не ми е такво и тешко дека ќе можам да се вклопам со некој кој се однесува како од улица. ( ова не е навреда) Повеќе би сакала некоја внимателен и грижлив.
   
 19. vanna

  vanna Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  1.640
  Пол:
  Женски
  секако, лош, лош, лошко
  цел свет да го мрази, а само мене да ме сака:rock:
   
 20. Strumfeta17

  Strumfeta17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  130
  Воопшто не, несакам ни другари да ми бидат а камо ли да бидам со такви идиоти. Ако под лоши момци се подразбира насилни типови, кои се бават со дрога, алкохол, хулигани... Јас сакам мирни момци кои се нежни кон девојката, кои не ни помислуваат да кренат рака, на девојка па донекаде и папучари ми одговараат, ако под папучар се подразбира некој кој ќе ме почитува, сака, цени, кој ќе ми угодува... Јас иако сум многу млада сакам мирен живот без многу адреналин од страв што ќе се случи утре, па дали ќе ме натепа од чиста мира, да се тресам за секој мој чекор, да го прашувам дали ќе ме пушти кај другарка, да ми крши телефони како што спомна некоја од вас.. Мислам дека тоа не е љубов туку повеќе е незнам баш како се вика тоа, кога те пали да бидеш нечии роб, и кога те пали некој да те малтретира а ти го толкуваш тоа како љубов.
  Некои од вас под поимот лоши момци подразбираат луге со свој став, луге кои знаат да кажат не, луге со карактер. Јас мислам дека оние добри дечковци кои ве почитуваат, кои гледаат да ви угодат не се без карактер, нема потреба да ве тепа за да ви покаже карактер, или незначи дека има свое јас ако прави како него му одговара. Тоа ниту е карактер ниту доказ дека е маж, тоа е мазохизмот кој тлее во вас и сакате да бидете малтретирани, некој од мали нозе ви бил лош пример за тоа што значи вистински маж.
  Несакам да судам и донесувам заклучоци, но доколку детето израснало во семејство каде таткото бил страв и трепет, каде гледале како ја малтретира нивната мајка, нормално е дека тие деца тоа ќе го прифатат како нормално, и тоа за ни ќе претставува слика за вистински маж.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.