1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали повторно да бидам со него?

Дискусија во 'Разделби' започната од dzenita, 26 април 2011.

  1. dzenita

    dzenita Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    bev so nego 2 god ipol jas bes taa sto velev ke bide podoboro imav nadez deka ke uspee ovaaa vrska no za zal ne kraj dojde me izneveril 2 pati mozebi i poveke jas mu prostuvav me narece kucka molcev nesav da go zagubam
    i naj kraj mi pobara intimno odnosija jas ne sakav zatoaa sto ne mu veruvav i znam deka ke me ostavi posle toa
    odbrav da odma ponatamu bez nego no mojot zivot bez nego e brazen tezok mi nedostiga gi slusam pesnite sto toj gi sakal ne znam dali me sakal ili samo sum mu bila zlatna rezerva stanav pola covek za ovaa ljubov jas ostanav povredenata i ostavenata a toj MU Bese tolku lesno da me ostavi i da odi po drugi devojki nemozam da mu prostam poveke bi sakala ama ne mozam nemam sili umorna sum od se dosta mi e od bolki i nemozam poveke so bolki i ponizuvajne za sega ne sakam drug ke mi se potrebno 2 god jas taka mislam dali da bidam pak so nego ili
    ve molam vase mislejne
    [mod-kirilica:1hbommfl][/mod-kirilica:1hbommfl]
     
  2. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    raskinavme

    воопшто да не ти е мака што сте раскинале.тој не те сака според мене
    извини ако те навредив со ова
    ти си му простила толку пати што докажува дека имаш голема душа и тој не те заслужува.Главата горе и продолжи си со животот.Остави го него, мислам дека го знаеш она се се враќа се се плаќа.
     
  3. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    raskinavme

    Не те сакал..КУЧКА да ме нарече маж ми 100 кучки ќе го изедат.. :swear: Значи те изневерувал и ти раскинал дека не си сакала да имате односи и уште се мислиш дали те сакал?? Верувај ти направил услуга со тоа што те оставил..Овој мене ми личи ко ѓубре од човек. Ти девојко места да тажиш треба да славиш. Сакај се малку повеќе и не дозволувај некој мајмун да те понижува. Овој не заслужува ни здраво да му кажиш, а какво црно враќање. Две години се доволно време да сватиш дали некој е за тебе, овој си игра играчки со тебе и нема ни Љ од љубов овде. :!: Извини ако сум премногу директна, ама ми е криво кога се понижувате за некој мајмуни т.н. фраери. :fubar:
     
    На dzenita му/ѝ се допаѓа ова.
  4. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    raskinavme

    razdelbi/teshko-mi-e-bes-nego-t649/ еве иста тема не морало да отвараш нова ;)


    СОВЕТ : И јас мислам дека тој не те сакал знам дека е тешко да ги слушнеш овие зборови но вистината боли ќе најдеш подобар тој не те заслужува како :
    прво: ако те сакал немало да те изневери
    второ: тој те удрил не знам стварно како си трпела толку време ......... ;)

    Времето ги лечи сите рани
     
  5. sweetylady

    sweetylady Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    raskinavme

    Devojce toj tebe ne te zasluzuva,kolku so jas svativ..ti mozes da si najdes mnogu podobar koj vistinski kje te ceni i saka :)
     
    На dzenita му/ѝ се допаѓа ова.
  6. spanko

    spanko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    522
    raskinavme

    Велиш си одбрала да одиш понатаму без него, значи и самата знаш дека можеш и никој пат немој да се посомневаш во тоа! И пред се имаш 15 години (ако е тоа точно, макар што ми е сомнително си имала врска 2ипол години -ама знаеме ова се "напредни" времиња |( ) ЖИВОТОТ Е ПРЕД ТЕБЕ, УЖИВАЈ!!! ;)
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    raskinavme

    Несакам да коментирам ама ова морам. Дај жити се опрај се и научи се да пишуваш па после сечи вени за некој дечко |(

    Патем... Возраст: 15
    |(
     
  8. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    raskinavme

    Офи,овде мириса пак на Триксон, колку пати го банираат, толку пати отвара нови профили.Пишува со ромски примеси,да не наведе да му делиме совети.Се извинувам за офтопик.
     
    На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    raskinavme

    Триксон не трола скриено, туку јавно :D
     
  10. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    raskinavme

    Ииииииииии 15 години а толку очајна :o :o не ми се верува ц ц ц Деца деца има време кога да се нервирате и да плачете сега уживајте си во годините, а дечковците оставете ги за кога ќе пораснете ;)
     
    На Juicy и unhappyy им се допаѓа ова.
  11. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    raskinavme

    Значи само се отвараат теми без врска :x
    НЕ ми е јасно како може мали девојчиња од 15 години да „сечат“ вени и така да размислуваат како животот за нив тука да запира. Девојче уживај во животот и остави го дечкото кој што ниту те сака ниту те заслужува. Дружи се со другарки на твоја возраст и пак ќе повторам уживај во твоите прекрасни години. Типот не заслужува ни да помислиш на него а во никој случај да се навраќаш пак со него. (Небаре си стара мома па немаш друг избор и ајде да се турка некако :tmi: )
     
  12. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    raskinavme

    Чекај малце имаш 15 години,а врска две и пол годишна?!?!На колку го фати ??на 12-13?? Аман ..а тој колку години има? А врска од 2 ипол години не ми се верува без односи..а затоа можеби и те изневерувал..во секој случај ако стварно имаш 15 години не си го уништувај животот заради еден смрден,никаков мочко кој незнае да цени,животот е пред тебе,знаеш ли колку ке смениш до тогаш до 20 да речиме?заради еден мочко кој те нарекол кучка ке плачиш!?!ма мене да ми речеше така ке ги бркаше забите по Туристичка..не ме ни напрајл,не ме ни одгледал за да ми се понаша како ке му прднит...Млада си,уживај во животот,ке дојдит време и за дечковци и за све..позз
     
    На dzenita и angel92 им се допаѓа ова.
  13. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    raskinavme

    Мене ми е просто чудно како не се омажи до сега?
    Аааааа, 15 години, цццццц, времето ти поминало, стара мома си сега, овој ти бил последна шанса, а сега ќе те земе ли некој? :fubar:
     
    На unhappyy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    raskinavme

    имаш само 15 години
    животот е пред тебе, немој да очајуваш
    и немој да плачеш и да тагуваш
    НЕ ВРЕДИ за некој си толку да се нервираш
     
  15. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    raskinavme

    Ништо,си заебала работа.
    Оди убиј се,исечи вените,само тоа ти преостанува.
    Па и 15 години,машала машала,стара мома ќе останеш,жал ми е. ;(

    Туку девојче,фати книгата,земи некоја боенка избој жити се.
    Не туку се мафтај со дечковци,па и не знаела како да го преболи.
    Типот те мафтал за сите пари,со се кусурот,а ти пиштиш по него уште.
    Ајде,ќе научиш,суров е животот,посебно за девојчики како тебе. :)
     
    На Rock-a-Fella и unhappyy им се допаѓа ова.
  16. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Во потполност се согласувам со ова, меѓутоа ние женските сме такви морони кога ќе се заљубиме,што не гледаме ништо што ни се случува пред очите. Иако се е кристално јасно, ние изгледа се праиме слепи при очи и глуви при уши, се само за да не го изгубиме. Зашто тој треба да бидечовекот на нашиот живот, првиот и последниот. Веројатно премногу касно сфаќаме дека принцот е обичен коњ, за кој не вреди ни една солза, но кога тажиме по него тоа никако не ни е јасно. Вистинска штета е што не ги согледуваме навремено работите, па некои од нас и дозволуваат на ваков мизерен начин да им го газат достоинството
     
    На dzenita му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Majaa96

    Majaa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Значи вака јас со него одев 4 месеци раскинавме а сеуште го сакам. Додека бевме во врска тој многу многу не ми обрнуваше внимание и последниот месец мн ми вртеше грб и не можеше да ме погледне во очи. А сега сите ми викаат дека уште ме сака иако покажува дека не му зна4ам повеќе ништо! плсс кажете ми далии да му пријдам бидејќи сеуште мн мн мн го сакамм кажете ми што да правам?? благодарам од напред
     
  18. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.269
    Паметно :)
    А следен пат, пиши се во еден пост а не во три.
    Прочитај ги правилата на форумот па потоа користи го ;) :hai:

    Како тоа сите ти викаат дека те сака уште? По тоа што го прави некако не ми изгледа како да лудува по тебе. Искрено кажано премногу си мала, за многу многу многу да сакаш некого. Ајде,до утре ќе си најдеш нов ;)
     
    На Majaa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. dzenita

    dzenita Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    kako da ne utre ke si najde drug ne se naoga tuku taka momce
     
  20. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.269
    14 години има девојчето. Што треба да прави? Да седи дома и да плачи и да сечи вени? Па животот тече... Стари моми наоѓаат мажи и швалери а не пак за младо момиче од 14 години.