1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали повторно да бидам со него?

Дискусија во 'Разделби' започната од dzenita, 26 април 2011.

 1. dzenita

  dzenita Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  bev so nego 2 god ipol jas bes taa sto velev ke bide podoboro imav nadez deka ke uspee ovaaa vrska no za zal ne kraj dojde me izneveril 2 pati mozebi i poveke jas mu prostuvav me narece kucka molcev nesav da go zagubam
  i naj kraj mi pobara intimno odnosija jas ne sakav zatoaa sto ne mu veruvav i znam deka ke me ostavi posle toa
  odbrav da odma ponatamu bez nego no mojot zivot bez nego e brazen tezok mi nedostiga gi slusam pesnite sto toj gi sakal ne znam dali me sakal ili samo sum mu bila zlatna rezerva stanav pola covek za ovaa ljubov jas ostanav povredenata i ostavenata a toj MU Bese tolku lesno da me ostavi i da odi po drugi devojki nemozam da mu prostam poveke bi sakala ama ne mozam nemam sili umorna sum od se dosta mi e od bolki i nemozam poveke so bolki i ponizuvajne za sega ne sakam drug ke mi se potrebno 2 god jas taka mislam dali da bidam pak so nego ili
  ve molam vase mislejne
  [mod-kirilica:1hbommfl][/mod-kirilica:1hbommfl]
   
 2. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.216
  Пол:
  Женски
  raskinavme

  воопшто да не ти е мака што сте раскинале.тој не те сака според мене
  извини ако те навредив со ова
  ти си му простила толку пати што докажува дека имаш голема душа и тој не те заслужува.Главата горе и продолжи си со животот.Остави го него, мислам дека го знаеш она се се враќа се се плаќа.
   
 3. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  raskinavme

  Не те сакал..КУЧКА да ме нарече маж ми 100 кучки ќе го изедат.. :swear: Значи те изневерувал и ти раскинал дека не си сакала да имате односи и уште се мислиш дали те сакал?? Верувај ти направил услуга со тоа што те оставил..Овој мене ми личи ко ѓубре од човек. Ти девојко места да тажиш треба да славиш. Сакај се малку повеќе и не дозволувај некој мајмун да те понижува. Овој не заслужува ни здраво да му кажиш, а какво црно враќање. Две години се доволно време да сватиш дали некој е за тебе, овој си игра играчки со тебе и нема ни Љ од љубов овде. :!: Извини ако сум премногу директна, ама ми е криво кога се понижувате за некој мајмуни т.н. фраери. :fubar:
   
  На dzenita му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  raskinavme

  razdelbi/teshko-mi-e-bes-nego-t649/ еве иста тема не морало да отвараш нова ;)


  СОВЕТ : И јас мислам дека тој не те сакал знам дека е тешко да ги слушнеш овие зборови но вистината боли ќе најдеш подобар тој не те заслужува како :
  прво: ако те сакал немало да те изневери
  второ: тој те удрил не знам стварно како си трпела толку време ......... ;)

  Времето ги лечи сите рани
   
 5. sweetylady

  sweetylady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  raskinavme

  Devojce toj tebe ne te zasluzuva,kolku so jas svativ..ti mozes da si najdes mnogu podobar koj vistinski kje te ceni i saka :)
   
  На dzenita му/ѝ се допаѓа ова.
 6. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  522
  raskinavme

  Велиш си одбрала да одиш понатаму без него, значи и самата знаш дека можеш и никој пат немој да се посомневаш во тоа! И пред се имаш 15 години (ако е тоа точно, макар што ми е сомнително си имала врска 2ипол години -ама знаеме ова се "напредни" времиња |( ) ЖИВОТОТ Е ПРЕД ТЕБЕ, УЖИВАЈ!!! ;)
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  raskinavme

  Несакам да коментирам ама ова морам. Дај жити се опрај се и научи се да пишуваш па после сечи вени за некој дечко |(

  Патем... Возраст: 15
  |(
   
 8. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.603
  Пол:
  Женски
  raskinavme

  Офи,овде мириса пак на Триксон, колку пати го банираат, толку пати отвара нови профили.Пишува со ромски примеси,да не наведе да му делиме совети.Се извинувам за офтопик.
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  raskinavme

  Триксон не трола скриено, туку јавно :D
   
 10. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  raskinavme

  Ииииииииии 15 години а толку очајна :o :o не ми се верува ц ц ц Деца деца има време кога да се нервирате и да плачете сега уживајте си во годините, а дечковците оставете ги за кога ќе пораснете ;)
   
  На Juicy и unhappyy им се допаѓа ова.
 11. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  raskinavme

  Значи само се отвараат теми без врска :x
  НЕ ми е јасно како може мали девојчиња од 15 години да „сечат“ вени и така да размислуваат како животот за нив тука да запира. Девојче уживај во животот и остави го дечкото кој што ниту те сака ниту те заслужува. Дружи се со другарки на твоја возраст и пак ќе повторам уживај во твоите прекрасни години. Типот не заслужува ни да помислиш на него а во никој случај да се навраќаш пак со него. (Небаре си стара мома па немаш друг избор и ајде да се турка некако :tmi: )
   
 12. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  raskinavme

  Чекај малце имаш 15 години,а врска две и пол годишна?!?!На колку го фати ??на 12-13?? Аман ..а тој колку години има? А врска од 2 ипол години не ми се верува без односи..а затоа можеби и те изневерувал..во секој случај ако стварно имаш 15 години не си го уништувај животот заради еден смрден,никаков мочко кој незнае да цени,животот е пред тебе,знаеш ли колку ке смениш до тогаш до 20 да речиме?заради еден мочко кој те нарекол кучка ке плачиш!?!ма мене да ми речеше така ке ги бркаше забите по Туристичка..не ме ни напрајл,не ме ни одгледал за да ми се понаша како ке му прднит...Млада си,уживај во животот,ке дојдит време и за дечковци и за све..позз
   
  На dzenita и angel92 им се допаѓа ова.
 13. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.603
  Пол:
  Женски
  raskinavme

  Мене ми е просто чудно како не се омажи до сега?
  Аааааа, 15 години, цццццц, времето ти поминало, стара мома си сега, овој ти бил последна шанса, а сега ќе те земе ли некој? :fubar:
   
  На unhappyy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  raskinavme

  имаш само 15 години
  животот е пред тебе, немој да очајуваш
  и немој да плачеш и да тагуваш
  НЕ ВРЕДИ за некој си толку да се нервираш
   
 15. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  raskinavme

  Ништо,си заебала работа.
  Оди убиј се,исечи вените,само тоа ти преостанува.
  Па и 15 години,машала машала,стара мома ќе останеш,жал ми е. ;(

  Туку девојче,фати книгата,земи некоја боенка избој жити се.
  Не туку се мафтај со дечковци,па и не знаела како да го преболи.
  Типот те мафтал за сите пари,со се кусурот,а ти пиштиш по него уште.
  Ајде,ќе научиш,суров е животот,посебно за девојчики како тебе. :)
   
  На Rock-a-Fella и unhappyy им се допаѓа ова.
 16. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Во потполност се согласувам со ова, меѓутоа ние женските сме такви морони кога ќе се заљубиме,што не гледаме ништо што ни се случува пред очите. Иако се е кристално јасно, ние изгледа се праиме слепи при очи и глуви при уши, се само за да не го изгубиме. Зашто тој треба да бидечовекот на нашиот живот, првиот и последниот. Веројатно премногу касно сфаќаме дека принцот е обичен коњ, за кој не вреди ни една солза, но кога тажиме по него тоа никако не ни е јасно. Вистинска штета е што не ги согледуваме навремено работите, па некои од нас и дозволуваат на ваков мизерен начин да им го газат достоинството
   
  На dzenita му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Majaa96

  Majaa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Значи вака јас со него одев 4 месеци раскинавме а сеуште го сакам. Додека бевме во врска тој многу многу не ми обрнуваше внимание и последниот месец мн ми вртеше грб и не можеше да ме погледне во очи. А сега сите ми викаат дека уште ме сака иако покажува дека не му зна4ам повеќе ништо! плсс кажете ми далии да му пријдам бидејќи сеуште мн мн мн го сакамм кажете ми што да правам?? благодарам од напред
   
 18. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.625
  Допаѓања:
  3.357
  Паметно :)
  А следен пат, пиши се во еден пост а не во три.
  Прочитај ги правилата на форумот па потоа користи го ;) :hai:

  Како тоа сите ти викаат дека те сака уште? По тоа што го прави некако не ми изгледа како да лудува по тебе. Искрено кажано премногу си мала, за многу многу многу да сакаш некого. Ајде,до утре ќе си најдеш нов ;)
   
  На Majaa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dzenita

  dzenita Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  kako da ne utre ke si najde drug ne se naoga tuku taka momce
   
 20. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.625
  Допаѓања:
  3.357
  14 години има девојчето. Што треба да прави? Да седи дома и да плачи и да сечи вени? Па животот тече... Стари моми наоѓаат мажи и швалери а не пак за младо момиче од 14 години.