1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали понекогаш стравувате дека можеби нема да се омажите?

Дискусија во 'Врски' започната од Oluska, 10 март 2010.

 1. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Што ако никогаш не се појави оној вистинскиот со кој треба да го поминам целиот живот :?: Што ако ми е судено да бидам сама :?: Често си ги поставувам овие прашања


  Дали и вие сте го помислиле истото :?:
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Oluska млада си за да мислиш така.
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.867
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  Како и сите други... не верувам дека има девојка која не го помислила тоа... ама не треба да си дозволиш да се оптоваруваш со тоа, вистинскиот ќе си дојде, кога тогаш... ама ти не треба дома да седиш и да го чекаш, на врата нема да ти дојде...

  Имав периоди кога мислев дека ќе ми биде подобро да бидам сама, затоа што ми беше преку глава од себични и лицемерни луѓе... исто така, имаше моменти кога бев толку разочарана од љубовта и мислев дека нема човек за мене на овој свет, дека цел живот ќе го поминам сама и тогаш бев спремна целосно да се посветам на кариерата, на работата, на она што ме чека кога ќе завршам факултет, дури бев и спремна да отидам во друга земја и се да жртвувам за образованието и работата... ама само штом завршив факултет, работите почнаа да се менуваат, во позитивна насока... затоа ќе ти советувам да не се заморуваш со такви размислувања, млада си, има време да го најдеш вистинскиот... уживај во животот и користи го секој ден максимално! ;)
   
  На presiosaP и okcenzi им се допаѓа ова.
 4. mucmuc

  mucmuc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  11
  da i toa pocesto sega nesto me faka takva misla :D :D :D
   
 5. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Па ми се случило да помислам на тоа али не стравувам,здравје ќе видиме ;)
   
 6. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  На овој свет нема вистински ;) .Тоа повеќе се приказни .У животот мора да се компензира,балансира за се у животот .Тоа е многу погрешно денеска што луѓето повеќе ги приметуваат разликите отколу заедничките работи.И судбината сами си ја кроиме.На светот има 3 милијарди мажи сигурно ќе се најде барем еден што ќе те цени и почитува баш каква што си и ти него.Поздрав
   
  На Дугокоси Швалер, eloves, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
 7. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  36
  :clap: :clap: :clap:
  epten dobro kazano.....site nie se stemime kon sovrsenstvo....a toa go nema...ima samo dovolno dobro.....
   
 8. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Одлично кажано... се пронајдов во ова, само што јас сега завршувам факултет, па можда ќе се појави или пак ќе заминам хехе...
   
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  da jas se pronaogam vo temava..ne znam ama nekako ko da ocekuvam deka moze i sama da ostanam.. :? ama iako sekogas ima nekoj da se pojavi..jas sum mnogu razocarana,taka da na momenti pomisluvam bolje sama nego so bilo koj i so nervozi..ne gubam nadez ali ne znam veke..nekako i godinite mi se tie da normalno me plasi ova..sekoj so svoja sreka
   
  На Bogdanaboki и okcenzi им се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Никогаш не сум помислила дека нема да се омажам. Напротив, мене ми се чини кога ќе се мажам уште факултет ќе немам завршено (иако ќе се трудам тоа да не биде така) :lol: :lol:
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Немам ваков страв дека нема да се омажам, повеќе ме плаши помислата дека можеби нема да се омажам за вистинскиот човек, и дека во тој случај ќе страдам... :?
   
  На DenaM му/ѝ се допаѓа ова.
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  lele navistina, toa e uste pogolem strav odkolku toj deka nema da se omazis... ;(
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  e ova sto go pisa..e bas taka..pogolem strav e ova.. :roll:
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Не, не чувствувам страв од немажачка.Не сум размислувала околу ова, рано е.На крај како што е Господ никој не е, секој со својата пишанка и среќа.
   
 15. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  ејј тоа лигавење и патетично самосожалување
  колку ли пати ми врвеле такви мисли низ глава
  секој пат кога му сум лута , велам тоа ти е девојче најверојатно ќе остариш сама никако не оди со маживе :shake:
  ама пролазна фаза ми е тоа :D
   
 16. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  129
  Моментално сум во таква некоја безбезална фаза и понекогаш ме стега филм дека можеби нема да се омажам, а не би сакала да му кажам на некој ДА само поради фактот да не останам немажена. Ама сите тие црни мисли ги припишувам на тоа дека пред околу 2 месеци раскинав со дечкото, па можеби нормално е да помине и некој таков период. Само се надевам дека нема да трае долго. :)

  Само ме нервира кога родителите или пак поблиските роднини ќе кажат ајде што чекаш време ти е, или за година, две треба да си се мажиш, немој стара мома да останеш (не го зборувам ова само за мене, туку и за други примери што сум ги видела). Глупаво ми се таквите коментари, затоа што можеби сега не сакам баш да се мажам, ама за 1 или 2 години кога на пример ќе сакам, можеби нема да имам никој во тој момент. Не сфаќам како не сфаќаат дека мажачка не се планира така. :fubar:
   
  На okcenzi и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 17. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Не ми е страв дека нема да се омажам, страв ми е дека нема да ја најдам сродната душа, другата половина.
   
  На DenaM му/ѝ се допаѓа ова.
 18. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Не се плашам дека нема да омажам а никогаш не сум ни мислела на тоа.Како и секое девојче така и јас како помала сум чекала принц на бел коњ но во реалноста не е така и не е се совршено.Добро кажано не треба да се стремиме кон совршенство затоа што можеби тоа воопшто не постои.Не сум сакал никогаш да се омажам на мали години,сега имам 24години и врска од 9години но си велам уште малку добро ми е вака... :)
   
 19. Pinar

  Pinar Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Хехехе темава е зако. :D Порано нон стоп мислев на оваа тема...Но се во свое време.... Јас си го чекам ЕРГЕНОТ ОД АВСТРАЛИЈА :D :D :D хехехехехе
   
 20. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Уште си се плашам за тоа, и од малечка ми е страв дека ќе останам стара мома. :D Едноставно, додека не видам нема да се смирам. :)