1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали понекогаш стравувате дека можеби нема да се омажите?

Дискусија во 'Врски' започната од Oluska, 10 март 2010.

  1. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Што ако никогаш не се појави оној вистинскиот со кој треба да го поминам целиот живот :?: Што ако ми е судено да бидам сама :?: Често си ги поставувам овие прашања


    Дали и вие сте го помислиле истото :?:
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Oluska млада си за да мислиш така.
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.654
    Пол:
    Женски
    Како и сите други... не верувам дека има девојка која не го помислила тоа... ама не треба да си дозволиш да се оптоваруваш со тоа, вистинскиот ќе си дојде, кога тогаш... ама ти не треба дома да седиш и да го чекаш, на врата нема да ти дојде...

    Имав периоди кога мислев дека ќе ми биде подобро да бидам сама, затоа што ми беше преку глава од себични и лицемерни луѓе... исто така, имаше моменти кога бев толку разочарана од љубовта и мислев дека нема човек за мене на овој свет, дека цел живот ќе го поминам сама и тогаш бев спремна целосно да се посветам на кариерата, на работата, на она што ме чека кога ќе завршам факултет, дури бев и спремна да отидам во друга земја и се да жртвувам за образованието и работата... ама само штом завршив факултет, работите почнаа да се менуваат, во позитивна насока... затоа ќе ти советувам да не се заморуваш со такви размислувања, млада си, има време да го најдеш вистинскиот... уживај во животот и користи го секој ден максимално! ;)
     
    На presiosaP и okcenzi им се допаѓа ова.
  4. mucmuc

    mucmuc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    11
    da i toa pocesto sega nesto me faka takva misla :D :D :D
     
  5. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Па ми се случило да помислам на тоа али не стравувам,здравје ќе видиме ;)
     
  6. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    На овој свет нема вистински ;) .Тоа повеќе се приказни .У животот мора да се компензира,балансира за се у животот .Тоа е многу погрешно денеска што луѓето повеќе ги приметуваат разликите отколу заедничките работи.И судбината сами си ја кроиме.На светот има 3 милијарди мажи сигурно ќе се најде барем еден што ќе те цени и почитува баш каква што си и ти него.Поздрав
     
    На Дугокоси Швалер, eloves, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
  7. kejsi

    kejsi Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    36
    :clap: :clap: :clap:
    epten dobro kazano.....site nie se stemime kon sovrsenstvo....a toa go nema...ima samo dovolno dobro.....
     
  8. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Одлично кажано... се пронајдов во ова, само што јас сега завршувам факултет, па можда ќе се појави или пак ќе заминам хехе...
     
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    da jas se pronaogam vo temava..ne znam ama nekako ko da ocekuvam deka moze i sama da ostanam.. :? ama iako sekogas ima nekoj da se pojavi..jas sum mnogu razocarana,taka da na momenti pomisluvam bolje sama nego so bilo koj i so nervozi..ne gubam nadez ali ne znam veke..nekako i godinite mi se tie da normalno me plasi ova..sekoj so svoja sreka
     
    На Bogdanaboki и okcenzi им се допаѓа ова.
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Никогаш не сум помислила дека нема да се омажам. Напротив, мене ми се чини кога ќе се мажам уште факултет ќе немам завршено (иако ќе се трудам тоа да не биде така) :lol: :lol:
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Немам ваков страв дека нема да се омажам, повеќе ме плаши помислата дека можеби нема да се омажам за вистинскиот човек, и дека во тој случај ќе страдам... :?
     
    На DenaM му/ѝ се допаѓа ова.
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    lele navistina, toa e uste pogolem strav odkolku toj deka nema da se omazis... ;(
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    e ova sto go pisa..e bas taka..pogolem strav e ova.. :roll:
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Не, не чувствувам страв од немажачка.Не сум размислувала околу ова, рано е.На крај како што е Господ никој не е, секој со својата пишанка и среќа.
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    ејј тоа лигавење и патетично самосожалување
    колку ли пати ми врвеле такви мисли низ глава
    секој пат кога му сум лута , велам тоа ти е девојче најверојатно ќе остариш сама никако не оди со маживе :shake:
    ама пролазна фаза ми е тоа :D
     
  16. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Моментално сум во таква некоја безбезална фаза и понекогаш ме стега филм дека можеби нема да се омажам, а не би сакала да му кажам на некој ДА само поради фактот да не останам немажена. Ама сите тие црни мисли ги припишувам на тоа дека пред околу 2 месеци раскинав со дечкото, па можеби нормално е да помине и некој таков период. Само се надевам дека нема да трае долго. :)

    Само ме нервира кога родителите или пак поблиските роднини ќе кажат ајде што чекаш време ти е, или за година, две треба да си се мажиш, немој стара мома да останеш (не го зборувам ова само за мене, туку и за други примери што сум ги видела). Глупаво ми се таквите коментари, затоа што можеби сега не сакам баш да се мажам, ама за 1 или 2 години кога на пример ќе сакам, можеби нема да имам никој во тој момент. Не сфаќам како не сфаќаат дека мажачка не се планира така. :fubar:
     
    На okcenzi и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  17. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Не ми е страв дека нема да се омажам, страв ми е дека нема да ја најдам сродната душа, другата половина.
     
    На DenaM му/ѝ се допаѓа ова.
  18. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Не се плашам дека нема да омажам а никогаш не сум ни мислела на тоа.Како и секое девојче така и јас како помала сум чекала принц на бел коњ но во реалноста не е така и не е се совршено.Добро кажано не треба да се стремиме кон совршенство затоа што можеби тоа воопшто не постои.Не сум сакал никогаш да се омажам на мали години,сега имам 24години и врска од 9години но си велам уште малку добро ми е вака... :)
     
  19. Pinar

    Pinar Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Хехехе темава е зако. :D Порано нон стоп мислев на оваа тема...Но се во свое време.... Јас си го чекам ЕРГЕНОТ ОД АВСТРАЛИЈА :D :D :D хехехехехе
     
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Уште си се плашам за тоа, и од малечка ми е страв дека ќе останам стара мома. :D Едноставно, додека не видам нема да се смирам. :)