1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали понекогаш стравувате дека можеби нема да се омажите?

Дискусија во 'Врски' започната од Oluska, 10 март 2010.

  1. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Da be mora da si godini vo vrska nie so mm bevme tri meseci pa sto mi fali nisto a znam nekoj sto bea so godini vo vrska pa pak ili se svalerisuvaa ili se razvedoa zatoa toa nema pravila
     
    На Дугокоси Швалер и Milobebence им се допаѓа ова.
  2. Passionate23

    Passionate23 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Ич немам страв.Верувам во себе и знам дека тоа ке биде кога ке дојде прав момент. И во последно време слушам мајка ми како збори дека сум требала да забрзам..ОК РОДИТЕЛ...битно јас си знам кога...
     
    На Tanjamm и Milobebence им се допаѓа ова.
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Си поминуваат годините, гледам скоро сите мои врснички се во сериозни врски и сите сакаат да се омажат, да бидат среќни и да имаат фамилија, арно ама други проблеми има што мене ми покренуваат прашања.
    Во денешно време, можноста за пристап кон интернет е возможна во секое време и на секое место, што ги прави луѓето желни да си ги исполнат мрачните перверзии и да се задоволат на страна ако не се задоволни во бракот или во врската, наместо да седнат и да си ги решат проблемите како што треба.
    Мислиш дека познаваш некого, но 100 % не можеш да познаваш никого. Многу е тешко да изградиш доверба, посебно ако имаш докази дека некој ти работи нешто зад грб. Од виртуелноста ќе премине во реалноста и ќе биде многу лошо.
    Денес најтешко е да најдеш дечко што е искрен. Мислам дека секој има излажано за нешто, но најтешко е ако лаже за врската. Убаво е да мислиш дека имаш стабилна врска и дека го сакаш па чекаш тој да ти докаже нешто, ама некако не оди. Веднаш се јавува сомнеж и ако е некоја девојка како мене доаѓа и до докази. Тука е крајот на таквите глупости.
    После две вакви ситуации во кои сум се нашла мислам дека како поминуваат годините се потешко би се решила да стапам во брак, заради тоа што не сакам да ме лаже некој, ниту па да ме прави будала. Не стравувам, само се разочарувам од помислата дека некои луѓе се подли и гнаси.
     
    Последна измена: 18 септември 2016
    На MayDiamonds, Tanjamm, Petar80 и 8 други им се допаѓа ова.
  4. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.677
    Пол:
    Машки
    Ако еден од партнерите лаже, немора да значи дека не те сака,, туку може да сака да сокрие нешто.Најубаво е двајцата да се искрени, ама тешко тоа оди на обете страни.

    Интернетот и социјалните мрежи не само што водат кон други перверзии туку го менуваат и начинот на размислување кај самата индивидуа.Ако некоја нејзин/а пријателка се слика на фенси плажа или слично се појавува желбата и самата индивидуа тоа да си го пружа, па така и перцепцијата во реалноста се губи.

    Мислам дека најпрвин треба да се разговара за погледите кон индината, па да се образложи сегашноста и двајцата партнери да се сложат во истата реална сегашност.

    Најмногу од се што прави раздор во една врска е љубомората... каде е, дали е навистина искрен... и сл.
    И да не се преокупирани со мислата, што другите мислат за нивната врска.
    Убавината е минлива.
     
  5. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Да, страв ми е дека нема да се омажам.
    Не заради тоа што лошо изгледам или имам комплекси туку заради тоа што се разочарав од последната врска. Мислам дека е многу тешко да најдеш дечко кој е спремен да стапи во брак и кој е спремен на компромис.
    Повеќето мажи се неизживеани и бркаат женски кога се во брак. Од таквите ми се лоши.
    Можеби е подобро да не се омажам од колку да сум во брак со некој лажго.
     
    На Konfetka, H.VAGA, littleflower и 5 други им се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl23

    CrazyGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Хм, не. Никогаш немам размислувано, бидејќи знам дека со сигурност еден ден ќе се омажам.
    Еве и да не се омажам, па не е крај на светот :lol:
     
    На Tanjamm и ZbUnEtA* им се допаѓа ова.
  7. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.548
    Пол:
    Женски
    Не ми е страв... од судбината неможеш да избегаш.
     
    На Tanjamm, natemila и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
  8. Gushkalo

    Gushkalo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    464
    Пол:
    Женски
    Ako se omazam toa ne e garancija deka kje bidam srekjna, najvazno mi e da bidam srekjna pa dali mazena ili ne ne e vazno.
     
    На natemila, Aleksandar1212 и NOVAVON им се допаѓа ова.
  9. NOVAVON

    NOVAVON Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    440
    Пол:
    Женски
    Бракот никогаш не ми бил приоритетен во животот. Никогаш не сум се плашела да останам немажена дури јавно со бивши партнери сум споделувала да не се залетуваат дека не сум некоја брачна жена што сонува од малечка да облече бело,да се омажи и толку. Имам желби/амбиции/замисли кои не сакам брачните стеги да ми ги уништуваат.
     
  10. Nut

    Nut Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2016
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    749
    Пол:
    Женски
    Исто:rofl:
     
    На Petar80 и natemila им се допаѓа ова.
  11. m.i.s

    m.i.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    319
    Воопшто не!
    И да не се омажам и стапам во брак со одредена личност нема да правам проблем. Би живееле заедно, би имале деца, би била среќна и без тие венчавки, свадби, ветувања дрн дрн. Стапувањето во брак не ми е никаква гаранција дека ќе останам со тој човек по секоја цена. Битно е да се има почит, разбирање и љубов.
    А и ако е друга ситуацијата, да не најдам човек кој би сакал да биде со мене, да треба да бидам цел живот сама, океј. Целата енергија би ја насочила кон професионален успех и самонадоградба и би имала милион миленици околу себе (многу сакам животни). :D
     
    На MayDiamonds и ZbUnEtA* им се допаѓа ова.
  12. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    Искрено да.
     
  13. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Од она што највеќе се плашиш на крај тоа се случува. Размислувај позитивно и кога ке ти дојде оваа мисла само Ignore/block
    Не треба да стравувате да ќе се омажите или не, никогаш не се знае во животот, понекад работите доаѓаат толку брзо и спонтато се случуваат и на крај во вода целиот страв.
    И на крај ви посакувам добро, среќа и радост, млади девојки сте полесно ви е за разлика од нас машките. ;)
     
    Последна измена: 3 декември 2016
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  14. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Никогаш не се плашев дали ќе се омажам или не. И на крај се омажив многу мала на 18 год...на 19 више имав керќа и убав брак. Но со текот на времето ја изгубивме љубовта и мирот во бракот. Сега имам 28 години и сум сама мајка со една прекрасна ќерка. И више не размислувам за брак. Сега знам дека веќе не сакам да се мажам.....
     
    На Nigredo Odor, ku4ence, elimkd и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Cinderella12

    Cinderella12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2014
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    107
    На кој како му е судено така ќе си дојди тоа.. Нема зошто плашење и јас се плашев па ете се омажив .. на секој ќе му дојди времето кога е пишано
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  16. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Нема пρичина за стρав најлесен чеκоρ е бρаκот е отκаκо ќе го напρавите тој чеκоρ со неκој што недоволно го знаете после тρеба да стρавувате дали е болен у мозоκ пρави лоши ρаботи сите сте свесни κаκви психопати постојат затоа очи отвоρете да не ви биде κасно имам сестρа помала стално и збоρам да внимава со κаκов дечκо иде κамоли неκој маж да и се погоди таκов од пишаното не се бега али неκад сами си го пишуваме со сρеќа неκа ви е
     
    На mynameislove, Milobebence, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Vip83

    Vip83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    240
    Навистина во последно време ме фаќа страв дека ќе останам немажена! Но, си викам нека биде како рекол ГОСПОД.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Колку и да звучи фрустрирачки,си мислам да,речиси сигурна сум дека нема да се омажам.
    Не дека сум немала прилики до сега,или нешто да ми фали,далеку од тоа,но доста пребирлива и неодлучна личност сум,а далеку од совршена.
    Па ако ми било пишано да сум сама тоа е,нема да се форсирам,само колку да не сум сама,што ќе биде нека биде ;)
     
    На MayDiamonds, littleflower, ЕденЧлен и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Paprika

    Paprika Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2016
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    73
    kolku god ste
     
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Иако девојка или жена не се прашува за години,еве да не бидам некултурна,ќе ти одговорам-скоро наполнив 28 :D
    А зошто прашуваш?
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.