1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали се замислувате како невеста?

Дискусија во 'Брак' започната од RainBow, 14 април 2010.

  1. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Мене когс ќе ме прашат размислуваш ли џа свадба за кога ќе бидеш невеста каков ќе ти биде фустанот па што сакаш што неќеш и така натаму и така натаму.?
    Искрено не сум размислувала, како дете можеби да за тоа каде ќе отидам со кој ќе се омажам па каков ќе земам, а сега ме се замарам со тоа и не се замислувам како невеста затоа што мислам дека тоа нема да ми се случи. Еден пријател ми вика сите женски сонуват да станат невести да имат маж деца, па сега сите тоа не сонуват еве јас за такво нешто сега за сега не сонувам и не се ни замислувам а и како прво кога ќе дојде тој момент за тоа и тоа тогаш ќе му ја мислам а пред време да си правам фантазии тоа ме можам па после да се разочарам не поарно вака без мислење оти поубаво ќе си прокарам.
    Поубаво ми е да сум си сама затоа што јас не можам да се замислам да сум во врска со некој а не па невеста а не па и во брак премногу сум наплашена од некои работи.
     
    На Lolo5 и Justicija им се допаѓа ова.
  2. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум се замислувала како невеста што влегува во брак . Никогаш тоа не ме привлекувало.
    Невестата носи бела боја , а јас носам само црна боја .
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.