1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали се цени искреноста?

Дискусија во 'Врски' започната од Superiska, 8 март 2010.

  1. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Уххх, јас сум премногу искрена, дури премногу за мое добро, ама што да правам кога не научив дека во животот треба да знаеш да бидеш и лицемерен, за да можеш да успееш. Сакам кога луѓето се искрени кон мене, го ценам тоа, ама го ценам и начинот на кој некој е искрен. Ако си искрен, тоа не значи дека треба да бидеш и дрзок, безобразен и саркастичен. За све има фин и културен начин како да се каже. Исто така и јас можам да се пофалам дека со партнерот сме искрени еден кон друг и све му кажувам, а и тој на мене. Едноставно, колку и да станува збор за некоја лоша ствар, сакам све до крај да знам, макар тоа ме повредило до срж. Изгледа сум мазохист. :?: Напред искреност! :hai:
     
  2. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Postoi iskrenost ama tie se isklucoci! Inace da se slozuvam deka mn luge deneska se licemerni.........jas sum iskrena licnost, i sum se naviknala da ja zboruvam vistinata sekogas, i imam zaprimeteno deka mnogu licnosti ne me obozavaat zaradi toa (poradi toj fakt imam samo nekolku drugarki),i nekogas si pomisluvam dali e podobro da si iskren ili licemeren?!....Ama kolku i da se trudam da bidam losa......ne mi uspeva........
     
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Искреноста некогаш знае да биде злоупотребена што е многу лошо.
    Јас најповеќе од се ценам искреност, ама тешко дека некому ќе можам целосно да се поверам, не знам чувам некоја резерва.
     
  4. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Јас ги ценам искрените машки.
    Затоа што и јас сум многу искрена...но кој да ја цени мојата искреност, а ? :^)
     
  5. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Најмногу од се ги ценам искрените луѓе. Понекогаш знам да претерам со искреноста до тој степен што би навредила некого (лоша карактеристика ми е тоа), ама не можам да глумам нешто што не сум.
     
  6. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Искреноста е едно од нештата што најмногу ги ценам кај машките.
    Секогаш им кажувам „Биди искрен со мене, не ме лажи за ништо, колку и да боли, немој!“
    Подобро би живеела во болка али барем ја знам вистината, знам се’ како што е, знам дека не сум излажана, дека никој не си играл со мојата доверба! И можам да ја издржам таквата болка, а и токму таа болна вистина полсно се преболува бидејки сепак е вистина, реалност, нешто со што ке се помириме или мора да се помириме!
     
  7. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Овој сега е премноооооогу искрен. :)
    А тоа мене страшно ми се допаѓа ! :lol:
    ...дури и ми се чини дека ми делува како афродизијак :P
     
  8. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    да и тоа многу...
     
  9. sunrise17

    sunrise17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    17
    ги почитувам искрените машки и тоа многуууу :D
     
  10. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
  11. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Ги ценам искрените машки ама никој не е искрен денес. :(
    Мислам на другари. :call:
    Додека на срцкото никад не му се десило да ме излаже бидејки кога ме излажа му бев многу лута и истиот момент си помислив да го избришам од мојот живот, но сватив дека не е се така црно и ако го избришам ке можам ли да го вратам пак... :@ :@ :@ Поминав низ тоа некако и знам дека не ме излажал.Кога некој ке ме излаже јас осекам,имам 6то сетило ;)
     
  12. izgubena5555

    izgubena5555 Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    14
    искреноста е свето нешто за мене! ценам искреност барам искреност и давам искреност. во одредени случаеви ги оправдувам белите лаги на пример еве идам за 5 минути а доагам после 15 но да не се претера :lol: поентата ми е зошто да го лажеш човека кажи му ја вистината тоа е најдобро.... но сепак мислам дека искреноста не се цени дури познавам и личности милион пати вистина со факти да му ја кажеш не и не прифаќа дека е така ццццццц :?:
     
  13. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    МРазам кога некој не е искрен и ме лажи... поубо нека биди искрен и нека ми ја кажи вистината колку и да боли отколку да живеам во заблуда... Ценам и тоа како искреност ;)
     
  14. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    Искреноста мислам дека најмногу се цени, а денес е многу тешко да препознаеш искрени намери, чувства.. Секој само за себе си знае колку е искрен :)
     
  15. Gentleman..D

    Gentleman..D Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    44
    точно и јас така мислам иако јас сум искрена кон сите светов е преполн со неискрени и дволични луѓе :rock:
     
  16. V.e.n.e.r.a

    V.e.n.e.r.a Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Да и тоа многу ја ценам искреноста.Иако ретки се искрените машки. :( :(
     
  17. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    ДА!Ја ценам искреноста и сум му благодарна на господ што ми подари искрен партнер!
    Искреноста отвора многу врати,ја одржува врската помегу луѓето подолга,посрекна,похармонична!
     
  18. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Премногу ценам искрени личности иако се rara avis, денеска никој не цени ни искреност ни ништо секој гледа да те исшутира како вреќа
     
  19. Te.Ic

    Te.Ic Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    21
    Ги ценам и тоа најмногу.
     
  20. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Најмногу од се почитувам и ценам искреност.
    Секогаш сум велела дека повеке ја сакам вистината значи каква и да е, отколку лага.
    Сакам кога машкото е искрено со мене и дури тогаш сметам дека доволно ме цени