1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте во брак и колку му верувате на сопругот?

Дискусија во 'Брак' започната од renata76, 3 јануари 2011.

  1. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    Ја па не знам како некој може да биде во брак ако на партнерот не му верува кога довербата е една од фундаменталните работи за нормален меѓучовечки однос. Нема да се расфрламе со проценти дали биле 10,50 или 99.9 ете нека е во ред доза резерва да се има што се вика од лево на десно око не веруваш а не па на човек ама па до толку некој да каже ич не му верувам? Како ви поминува животот, секој пат коа ќе каже дека иде по леб и млеко а вие сте дома да си мислите- ах сигурно лаже дека е во продавница а уствари е со некоја друга? Налет такво живеење во грч и стрес , која е убавината на таквиот брак?
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.604
    Допаѓања:
    151.814
    Не би да си го иснесувам личниот живот тука а за ваквото мисење сигурно имам добри адути имав порано сега не се си изгуби самиот не живееме заедно едино едно 2месеци во годината да ги собереш
     
    На girl-miri, makedonkamak, rose60 и 6 други им се допаѓа ова.
  3. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Sekoja od nas bi sakala da mu veruva na pratnerot,bez razlika dali ni e maz ili samo decko.
    Nekogas toa veruvanje se slucilo da mi se odbie od glava,ne zboram za od koga sum vo brak.
    Ete jas pokraj neverstvo ne bi preminala i iskreno se nadevam deka gazot na mm ne seta po drugi no i jas kako @ALISA0000 so mm sme po 2 meseci godisno zaedno taka da ostanatite 10 meseci vo godinata nikoj ne moze da mi garantira deka ne prave nesto so sto ke go zagrozi nasiot brak.
    Vo ista drzava da sme iznevereniot sekogas posleden doznava a ne pak kako sto e mm na drug kontinent.
    Jas mu veruvam za mnogu raboti,mnogu pati ima pokazano deka e dobar tatko i soprug,no..sekogas ima no...
    Bi rekla 80% .
     
    На Belgin1, BabyStyle, girl-miri и 15 други им се допаѓа ова.
  4. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    @Bridget
    Па ни Мариз не верувала дека мажот и бракот и се болна точка, ама ете не знаеш кога ќе испадне дека уствари ти се, ама ти не знаеш : ))))))) Треба како возрасни да прифатиме, ама и како возрасни да селектираме што и пред се како ќе се каже. Тоа ми е муабетов.
    Пријателите ти се доволно блиски да ти посочат некои работи и со нив може да се зборуваат поделикатни теми. Кога не си доволно близок си преќутуваш едноставно, освен ако не се побара мислење од тебе, па да се потрудиш да дадеш совет.

    Се разбираме инаку, не сум ни јас за 100% доверба, иако ни на памет не ми паѓа да се замарам со изневерување. Си спијам мирно и кога е излезен сам и кога оди било каде. Но, тоа што јас го мислам и доживувам и тоа што некој друг го мисли и доживува се две различни работи...и ете конкретно не гледам потреба да убедувам никого за такви интимни работи.
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    не сум мажена , ниту планирам да стапам во таа институција , ниту имам доверба во некој :D
     
    На girl-miri, Askopje и EdnaDevojka21 им се допаѓа ова.
  6. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Кратко и јасно - 1.да. 2. не!
    Надолго и нашироко..
    1. сум во брак, значи имаме некаква позадина чим сме дотерале до тука... 14 години делиме живот
    2. Не верувам, тоа е мојот одговор.
    А на муабетите, ако некоја рече му верувам и вистина е така, не значи дека е заслужено, или обратно ако рече не, ич не верувам, дека автоматски е некој преварант па и си го знае..
    Реално е дека и сами на себе не би требало да веруваме, што носи моментот не носи денот..така нешто беше, значи, по мое мислење, и најстабилниот брак, и најстабилната личност може да се разниша.. затоа, верувај но проверувај!
     
    На N.2106, girl-miri, theowndemon и 17 други им се допаѓа ова.
  7. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.550
    Допаѓања:
    59.753
    Зошто би била во брак со него ако имав сомнежи во неговата искреност?
    Довербата не е поради тоа што сме наивни, туку се должи како резултат на односот кој го имаме изградено со љубов, почит и разбирање низ годините заедно.
     
    На makedonkamak, duffi, Daydream и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На joy1, girl-miri, eloves и 11 други им се допаѓа ова.
  9. IvanaPlove

    IvanaPlove Активен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2016
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    ja vidov temata,nov clen sum i bi sakala da si pomuabetime :D:D zenska rabota, inaku jas sum vo vrska podolgo vreme,i imam fateno nekolku sitni lagi,neverstvo ne doaga vo predvid odma bi go ostavila, i sakam da zboruvam za vakvi temi,pogotovo nie zenskite sme mnogu optovareni da recam so vakvi misli ,idei i slicno. Vo zivotot nikogas nisto ne se znae,maz ostava zena nekogas i na 50 godini odi po drugi,imam primer vo familija za toa,denes moderno e na nekoj nacin neverstvoto,ama jas ne sum takov tip.nema nikogas da mu veruvam zosto? bidejki pogolemiot del od mazi ne se za veruvanje,alal da im e na onie postenite mazi dokolku seuste gi ima i nekoj od niv go cita ova. Nikogas ne bi se udirala vo gradi deka on mene nikogas nema da me izneveri.Za brakot mislam deka e ubavo nesto,megjutoa jas poveke bi praktikuvala veruvaj ama proveruvaj. bidejki najgolemite razocaruvanja doagjaaat od onie mazi za koi povekjeto zeni mislat leel maz mi ili decko mi mnogu me saka i nikogas ne bi me izneveril,toa nikogas nemojte da go tvrdite. A se bi bilo sovrseno dokolku bi nemalo neverstva ama site znaeme deka ljubovta ne e sovrsena,sekogas nesto fali
     
    На rose60, ALISA0000, Esmeralda-MD и 3 други им се допаѓа ова.
  10. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Бубале кај мене обратно :
    1. Не
    2. Да
    Кратко и јасно ;)
     
    На girl-miri и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  11. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Неможам да кажам дека му верувам целосно.
    Значи довербата не се однесува само за изневерувањето со друга жена.
    Од тој аспект повеќе му верувам одколку за други работи воопшто.
    Но за губење доверба е потребен еден Миг,а ја градиме цел живот.
     
    На Tajnaotrovna, kjukli, SV1911 и 8 други им се допаѓа ова.
  12. VIK-KIV

    VIK-KIV Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2016
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Во брак веќе не сум од многу причини меѓу кои и слепа доверба во мм па јас најизиграна последна што дознава на крај. Да бракоте е прекрасен кога ќе се погоди соодветен маж а дотогаш....
     
    Последна измена: 19 јуни 2016
  13. Aneta92

    Aneta92 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2016
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.808
    Пол:
    Женски
    Во брак сум скоро 8 месеца , можеби не е многу но сепак.... му верувам на сопругот , не ми дал причина за да не му верувам ама сепак кога ќе ми рече одам со другарите фудбал да гледам (инаку за излегување навечер секогаш излегуваме заедно) како нешто да не ми дава мир , не му го покажувам тоа ама осеќам некој внатрешен немир.
     
  14. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Во брак сум, му верувам 100%.
     
    На galapce, Tajnaotrovna, ♡BuBaLe♡ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Јас на сопствените очи 100% не верувам не па на маж...:D
    Не сакам да мислам на тоа, преокупирани сме со обврски,деца,па така на таа тема не мислам многу
    Ако се сака може секој глупост да направи, работата е дали сака или не, а прилики, шанси и те како има, па дури и на работно место,за време на работа
    Сега моментално е на терен,11 дена, ако почнам да мислам што и како прави тамо, ке забегам... ама нека му ја мисли и он :lol:
     
    На Thallia, girl-miri, makedonkamak и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Mu veruvam kolku mislam jas..drugoto u rezerva..zivot e..sve nosi zivotov..Ne Se drzam do tezata dozivotna garancija haha
     
    На girl-miri, Tajnaotrovna, referentka и 3 други им се допаѓа ова.
  17. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Vo brak sum, veruvam onolku kolku shto mozam.
     
    На MargaritaD^2, Tajnaotrovna, Dzevelekova и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Dzevelekova

    Dzevelekova Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    1.325
    Пол:
    Женски
    И јас сум во брак, сега и со мало ангелче родено пд нашата љубов, исто верувам колку што можам да верувам. Носот дали знаете зошто е помеѓу двете очи? Затоа што едното око не му верува на другото.. Па така да! :^)
     
    На flower30, makedonkamak, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
  19. MargaritaD^2

    MargaritaD^2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    365
    Пол:
    Женски
    vo brak sum vervam da kolku neznam .veruvam deka sme luge i deka ke si ostaneme dosledni na toa sto si go vetivme vo crkva pred boga i pred se megu samite sebe .
    ne deka bese nekoe vetuvanje samo si imame receno deka ako odlucime da si gi vadime ocite so drugi i da si go davame gazo pod kirija da go napravime toa kako civilizirani luge, razvod ,pa krsi glava .a posle razvod od ko sum ja izela ribata koj ke ja lize konzervata ic ne me k..o boli .
    inaku ni na kraj pamet ne mi teknalo jas da go iznevervam nego koga podobro ke si razmislam jas ne barav mazi koga mozev i bev samo so nego ne pa sega vo brak.
     
    Последна измена: 10 јули 2016
  20. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Vo brak sum skoro godina dena i mu veruvam celosno. Imavme vrska na dalecina i nikogas ne mi dal ni najmal povod da se somnevam,isto taka prodolzi i vo brakot. Se nadevam taka ke ostane :l:
     
    На galapce и Dzevelekova им се допаѓа ова.