Дали сте задоволни од вашата коса?

Дискусија во 'Коса' започната од sweetgirl1106, 6 ноември 2012.

 1. sweetgirl1106

  sweetgirl1106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  Насловот е јасен.Јас си ја сакам мојата коса но сепак некогаш знае да биде многу мрсна...Особено шишките!Дали вие сте задоволни од вашата коса?Кажете ги причините зошто ја сакате а зошто не? :emo:
   
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Од квалитетот - да ,од должината никогаш не сум задоволна , ме нервира што ми се мрси на секои 2 дена ,ако правам фризура морам да ставам 3 тона лак ,оти никако не застанува :)
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR, lovesucks и Inna5 им се допаѓа ова.
 3. Kathlin

  Kathlin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  232
  Да беше уште само малку подолга ке бев презадоволна другото се е супер :)
   
 4. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Да! Многу ја засакав во последно време :wasntme: Порано не ја сакав ваква каква што е, ја пеглав за уште поправа да ми е, па си губев време и ја оштетував без потреба. Сакам само малку подолга да ми е
   
 5. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Па задоволна сум...должината-никогаш сум немала подолга коса :$
  се мрси на секои 2 дена но ... :/
  имам виткана коса и порано ја пеглав но сега повеќе си ја сакам виткана :$
   
 6. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.015
  Си ја сакам , коа ја пеглам останува права .. а коа ја виткам останува виткана ...си неам мака ....долга ми е :inlove:
  Единственото нешто што ми пречи е што обавезно ја мијам на 2 дена :|
   
 7. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Супер ми е косава,убава е,само нешто ме нервира:на врвовите не е ниту права ниту виткана и мене глупаво ми изгледа. :lol:
  Ама ме загрижува и што паѓа малку повеќе.... :(
   
 8. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Денес со новава фризура..
  Ќе морам да се навикнам затоа што никогаш не сум ја носела косата вака.
  Може да се каже дека сум задоволна. :)
   
 9. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  1.847
  Ја обожавам.. имам прилично долга, права , кафеава коса . :inlove:
   
 10. rosebush

  rosebush Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  886
  Густа,долга,со боја на мед,но се мрси на 2 дена :) Задоволна сум,иако ме потсеќа на маслодајна репка :)
   
 11. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Да МНОГУ сум задоволна од својата коса!
   
 12. Anngela7

  Anngela7 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Mene mnogu me nervira mojata kosa bidejki nitu e prava nitu e vitkana.. t.e e nikakva. :PP
   
 13. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  Презадоволна сум
  освен некои периоди кога мнг ми пајѓа и во зима од времето почесто ми се појавува првут
   
 14. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.978
  Допаѓања:
  7.863
  Не, многу ми се мрси, ептен ми е танка, изгорена и оштетена од фарбање.......
  Планирам да се шишам кец. :D
   
 15. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Моментално да. До пред еден месец не бев, бидејки ми беше многу оштетена, но ја скратив добри 10-12 сантиметри и сега е супер. А и немам повеќе фарбено па мојата боја си е сега. :inlove:
   
 16. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.566
  Допаѓања:
  684
  Пол:
  Женски
  Pa ne sum bas zadovolna so mojata kosa...imam mn.tenko vlakno,bavno mi raste,brzo se mrsi,na mienje po cel snop vlakna sobiram.So ogled na toa sto ne ja imam farbano cela godina,ne ja peglam i feniram,bi trebalo da bide pozdrava,ama...toa ti e!
   
 17. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  задоволна сум но кога би имала малку повеќе волмен би била уште позадоволна
   
 18. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.271
  Допаѓања:
  14.714
  Задоволна сум. Си ја сакам должината, бојата, формата. :inlove:
   
 19. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  137
  да. иако знае јако да ме нервира. но сепак задоволна, не-задоволна.. тоа ти е
   
 20. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.753
  Допаѓања:
  11.007
  Пол:
  Женски
  Задоволна сум пу пу да не ја урочам ;)