1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте задоволни од вашата коса?

Дискусија во 'Коса' започната од sweetgirl1106, 6 ноември 2012.

  1. strawberry111

    strawberry111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    57
    Бев. :!: Се додека не ми текна да ја скратам бидејќи ми беше малку оштетена и отиде малку повеќе и... сега не ја сакам :( .
    И плус и се лутам затоа што бавно ми расте.
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Па си ја сакам косата затоа што ми е долга,обожавам долга коса.Ама многу ми е оштетена од фарбање.
    Значи-не сум задоволна,ама ја сакам.
     
  3. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Не ,неможам да ја постигнам вистинската боја која ја сакам.
     
  4. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Должината ми е таман,ама веќе ја изгуби формата и не ми личи на ништо а имам фобија од фризери. :puke: Еднаш ме зезнаа,од тоаш не сум појавена на фризер. НЕ не сум задоволна. :|
     
  5. Caliopea

    Caliopea Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    61
    Да, имам сува и плава коса како и густа :)
     
  6. Valenteen

    Valenteen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2012
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    65
    Да , само да ми беше уште малце подолга :)
     
  7. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    не. би сакала да ми е подолга, да расте побрзо и да е скроз права да не морам да ја горам со пегли и 300 глупости за исправување и да не морам да седам дома секој пат кога надвор ќе заврне малку дожд или да е малку влажно времето, веднаш станува грмушка и неможам никако да ја скротам. -.-
     
  8. Imini

    Imini Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    27
    си ја сакам косата ама не сум задоволна баш..
    да престане да паѓа веќе редно време е, да беше малку подолга и тоа е тоа!
     
  9. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Jа мразам ..
     
  10. Oleeenka

    Oleeenka Популарен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    523
    Па во глобала да. Сакам само да ја замолам да не се оштетува толку многу, и да расте побрзо :D :D
     
  11. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    Задоволна сум од мојата,должина на косата,бојата али што ми се мрси многу брзо.. :|
     
  12. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Бев премногу задоволна од косата и многу си ја сакав ама...ја оштетив начисто.Последната година многу ми капе,влакното ми е многу тенко и многу брзо ми се мрси.Да не ја измаијам косата 2 дена...Нема шанси!!!Веднаш се познава.Пред тоа имав многу густа,убава и долга коса ама јас сум си крива....Летото ја миев по 2-3 пати на ден,нон стоп ја пеглав и ја расипав :(
     
  13. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Од бојата да, баш си ја сакам ваква црвена а и убаво ми стои и не планирам да ја менувам во скоро време. Сакам да порасне уште некои 10-тина цм и ќе биде супер.
     
  14. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Делумно сум, ама не можам да кажам дека и целосно, затоа што некогаш ни се води - ни се тера.
    Никогаш ја немам фарбано или експериментирано со фарби на неа, така да ја имам природната боја, костенлива. Јас не сум некој голем љубител на бојава, ама што е тука е, ќе помине некако.

    Имам природно виткана коса, жбун, гнездо и не знам веќе како да ја наречам.
    Е, од овој апспект, не сум уопште задоволна од она што ми го нуди. Не можам ред и крај да и најдам, ниту еден препарат за коса не ми помага, него само ја ,,ублажува'' состојбата на косата. И заради тоа, секој ден порано ја пеглав, а сега ја фенирам. Полесно ми е и поубава форма и давам. Само се уште ја немам најдено совршената четка за фенирање :D.

    Со должината постојано експериментирам, од екстремно долга - до екстремно кратка одам.
    Шишање на само сантиметар,два ми е исто како ништо да не сум и правела и не ми е интересно :D, така да одам од крајност во крајност.
     
  15. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Па да, иако мислам дека ако ми беше за нијанса погуста ќе бев уште позадоволна.
    Инаку имам долга права костенлива коса. Нема потреба ни од пегла, а ни од фен иако сега во зима ја сушам а воедно и ја фенирам поради ладното време. Исто така го има оној здрав сјај што значи задоволна сум и од нејзиниот квалитет. Единствено можеби не ми се допаѓа тоа што брзо се мрси, но што е тука е.:)
     
  16. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    НЕ! НЕ! :x Мнногуу брзо ми се мрсии.. :swear:
     
  17. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Задоволна сум од бојата. Некако е помеѓу црно и кафено,некоја недефинирана нијанса. Од должината сум задоволна така,така. Да беше подолга некои 5 сантими ,ќе бев пресреќна. Формата ми е ептен погодена,и највеќе ми се допаѓа ваква. А нешто што многу ме нервира е,што многу ми е густа,и кога и да се извиткам,испеглам,исфенирам,повеќе од 2-3 саати не ми стои :doh: Исто така многу ми се мрси,ама тоа е повеќе ради мрсната кожа на главата отколку ради пречестото миење.
     
  18. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Искрено да,задоволна сум.Иако многу брзо ми распукуваат врвовите,ама задоволна сум од густината и од должината.Ретко ми се мрси,а и фриезерката ми вика дека сум имала доста квалитетна коса.Иако понекогаш се нервирам што ми е како гнездо кога ќе ја исмијам.Инаку природна ми е малку навиктана,ама никогаш не е носам таква,затоа што сум како подвижна грмушка :D :rofl: :rofl: :rofl: И секогаш е носам фенирана права или пак пеглана,а со тоа многу ми се оштетува косата...и ми распукуваат врвовите. :rofl: :rofl:
     
  19. Cake.pops

    Cake.pops Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    24
    Косата ми е долга густа права и кафена.. Можам да си ги правам сите фризурчиња така да многу задоволна :) :$ :)
     
  20. LolyPoP191

    LolyPoP191 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Да , презадоволна сум . Голема ми е си ја сакам си ја врзувам во репче,си ја фенирам премногу ја сакам. Но треба малку сега да ја скратам да се обнови :D :P