Дали сте истите како што се претставувате во виртуелниот свет и надвор од него?

Дискусија во 'Канта' започната од Mr. Right, 25 септември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.231
  Пол:
  Машки
  Ако веќе има ваква тема избришете ја или ако има слична, нека се спојат

  Денешната технологија од ден на ден зазема сè поголем замав и реалноста речиси ја заменивме со виртуелниот свет. Токму овде, на нашите компјутери и паметни телефони поминуваме подолго време и тие станаа дел од нашето секојдневие. Меѓутоа, некои луѓе се претставуваат исто во реалниот живот како и на интернет, а некои создаваат нов идентитет.

  Дали сте вие личност која има два идентитета, односно во виртуелниот свет се претставувате како една, а надвор од него како друга личност или можеби лично познавате некоја таква личност?

  Се надевам дека темава е интересна и дека ќе развиеме добра дискусија. :)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.282
  Допаѓања:
  49.990
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.