1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте кокета?

Дискусија во 'Насмевка' започната од baba Rada, 11 март 2018.

  1. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    се служам со кокетирање само кога имам некоја мака, сум во незгодна ситуација или ми треба помош, уствари само кога имам корист :) :D
     
    На realGirl, star83, fallenangel и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Да. На дискретен и културен начин. И уште знам тоа да го правам само со маж ми, само тоа веќе не е дискретно и културно:D.
     
    На fallenangel, blonde_supergirl и baba Rada им се допаѓа ова.
  3. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Кокетирањето е женска особина, а јас сум премногу груба за да ја поседувам оваа особина. Инаку @Justicija и јас сум вага, ама немам врска со карактеристиките на овој знак (освен праведноста).
     
    На baba Rada и Justicija им се допаѓа ова.
  4. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Што си подзнак ?
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Не,ич не ме бива.
    Во принцип сум така маалку груба девојка :D
     
    На fallenangel и realGirl им се допаѓа ова.
  6. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Врска немам. Не верувам по хороскопи, па не ме ни интересирало тоа да видам. Важно ни мода ме интересира, ниту пак се негувам како што е карактеристично за вагите. Најмалку ме интересира да привлечам нечие внимание со физички изглед или физички манири. :^)

    П.С: сите викаат (дури и татко ми и маж ми) дека по грешка сум се родила женско. Нешто се помешале лончињата :D
     
    На Јас сум свинче му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Кај и да одам ме частат затоа другарките ми љубоморат,ќе пукнат
     
    На elimkd, marija1907, saren_petel и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Јас се служам со кокетирање кон жените и девојките што работат во Вили ,Седмица или Ројал за да ми стават повеќе компири , ќечап и мајонез.
     
    На Читател, kikin, Doozy и 34 други им се допаѓа ова.
  9. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.251
    Кокетирање со особа која сакаш да ја ќариш, океј.

    Али да се подје*аваш ко најголема очајничка по се мушко ( затоа шо као мала татко ти не те рецкал, или мушките поише и се пуштале на сестра ти или другарка ти ), по дечковци на другарки, по другари на дечко, и најбитно по сите мужи на работа, ШО НАЈВИШЕ МРАЗАМ И СЕ ГАДАМ, е да ми простите и вие, и феминизам и други демократии, али за мене си една најобична дро*а.

    Фмп.
     
    Последна измена: 12 март 2018
    На Читател, Kitty23, cinderella7 и 28 други им се допаѓа ова.
  10. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Како помлада/помала бев срамежлива, но како растам флертувањето ми стана дел од секојдневието и премногу ми е забавно и го обожавам тоа.. Јас не сум јас ако не флертувам со некој барем еднаш во денот.:lol::lol:
     
    На marija1907, elimkd, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Koketirav , nekada davno :D . Dobro , i sega koketiram , ama samo so edna licnost :!: . I kako posledica od koketiranje , mi ostana navika da si go motkam prsteto vo kosa |(
     
    На the drummer, cresa-jagoda, marija1907 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Сите на некој начин кокетираме и машки и женски.
    И ние машките кога испраќаме "благотелечки насмевки", чкрапање со очите "намигнување"... Сакаме да кокетираме.
     
    На cresa-jagoda, baba Rada и elimkd им се допаѓа ова.
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    [​IMG]


    Многу ми е 2006-та тоа трепкање, вртење коса, wanna be - sparkly погледи, што и да е. Дајте нека кажат помладиве нешто ново, ова веќе граничи со клише. :D

    Флертување со секого и секаде - не, фала. Многу незрело ми е таквото однесување. Не сум флертувала ниту со дечковци, not my style.
     
    На kikin, SV1911, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
  14. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.411
    За конзервативка за тебе, ова е доста либерално :rofl: Или у зависност од тоа каде, што ти одговара, па се менуваш? :rofl:

    На темава, никогаш свесно не го правам тоа, ниту пак сакам да го правам, бидејќи се чувствувам многу непријатно во такви ситуации. Не сакам да давам на некој лажни надежи или погрешни импресии, па затоа се држам подалеку од такви работи. Пред некое време се туфкав цела вечер откако едни испратија флаша на масата каде што седев, не сакав да направам ништо да си помислат дека би имале некаква шанса или па да ми пријдат.
    Многу ми е непријатно кога треба да одбивам, или да се однесувам лошо/строго кон некого.
    Имам другарки со став, ако им се трошат пари, слободно нека частат - јас ќе пијам. Ама јас не можам така. Ќе пијам околку колку што можам да си дозволам, и не сакам никој да ми плаќа/да ме части.
    Не сакам да се осеќам како да „должам“ на некого нешто.

    Е сега, кога се запознавам со луѓе, познаници/другари на мои другарки, сакам да разговарам и да ги запознаам. По природа сум многу љубопитна и се ме интересира, не ми е срам да поставам прашање и сл.
    Неколку пати ми се има случено да го сфатат ова мое однесување погрешно, ама јас лично не го сметам за флертување. Само гледам да сум friendly со сите, т.е. со сите кои ми изгледаат како и они да сакаат да се friendly со мене. :talk:
     
    На Yipman2, GoodGirl45, IM.TMKQ и 4 други им се допаѓа ова.
  15. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Од трепкање, глумење дама во неволја, хистерично гласно смеење и менување на глас ми се повраќа.
     
    На Kitty23, cinderella7, kikin и 16 други им се допаѓа ова.
  16. Јас сум свинче

    Јас сум свинче Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    ^ - И јас се смеам кога се смеам гласно и хистерично, заразно, едноставно таква сум, ама далеку од КОКЕтеРКА.
    И кога забележувам дека машките го прават тоа со мене, се обидуваат да ме шармираат, едноставно го негирам тоа. :puke:

    - СПОРЕД мене, тоа некако ми спаѓа во очај... Жеден си за внимание, жеден за да освоиш, присвоиш нешто па почињеш да манипулишеш со народот. А, ако веќе збориме за флертување со машки, ондак...
    Никад никој не ми се допаднал. Ваљда сум повеќе склона кон женски, сеуште мојата сексуална ориентација се зафркава со мене. :(

    PS>FEMALE sum!
     
  17. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Jas toa go pravev vo tinejdzerskite denovi , znaci nekade 2011-2012 ( na moi 15-16 god ) . Sega , vrtam kolkovi koga koketiram , a koketiram epten retko , bidejki na onoj za koj go pravam toa mu e dovolno samo da sednam do nego , ne mu treba flert voopsto :D

    P . S . Go pravam za da ne ni e zdodevno vo krevet :lol:
     
    На the drummer и baba Rada им се допаѓа ова.
  18. Ex Luna Scientia

    Ex Luna Scientia Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    847
    Пол:
    Женски
    Preach.

    Мене искрено не ми треба да кокетирам. Немам потреба апсолутно. Пред да бидам со дечко ми океј - кога некој ќе ми фатеше око се обидував да го заведам да, но никогаш на оној лигав очаен дебилен начин. Доволен ми е интелектот и харизмата и никогаш не ми требало да се лигавам по некого за да го добијам неговото внимание.
    Откога сум со дечко ми, сметам дека тој не заслужува да се однесувам вака ниту за некоја корист (што и да ми треба ќе си средам сама апсолутно ОКО НЕ МИ ТРЕПНУВА ниту глумам светица ниту ништо ама ако за нешто да добијам треба да му излижам газот на некого фигуративно или буквално сеедно - нема да го направам тоа) ниту пак за внимание од друг маж затоа што го имам сето внимание на светот од мажот кој го сакам.
     
    На kikin, kikkki, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
  19. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.343
    Пол:
    Женски
    Порано да кога си бев помлада и слободна :rofl:
    Сега не зафатена дама не кокетира.
    Ама некогаш макар и ништо да не направам ке најде да ми се залепи некој од нигде така како од небо паднат,тоа зборам коа сум без дечко ми излезена.
    Ама јок не ме интересираат повеќе такви работи:rofl:
     
  20. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Чудни изјави прочитав, дури и се мислам дали се искрено кажани или само така истипкани набрзинка:?:

    Како може некој да изјави дека нема потреба од кокетирање или ете флертување, демек фанале дечко или имаат сопруг...и сега стоп, готово,завршена работа..

    Ме чудат и навредливи коментари за кокетите, демек они се дрољи и др.(facepalm)

    Во ред, тенка е границата помеѓу учтивоста и кокетирањето, но сите добро разликуваме што е свесно а што е несвесно кокетирање...не постои човек што не ја употребува оваа уметност, оваа забавна активност за рушење бариери меѓу луѓето, за побрзо зпознавање, за забава, одржување комуникација и ред др. работи.

    луѓе што не кокетираат се нешто дефект и имаат проблем во социјалното однесување или како што ги нарекуваме дека не им се сите овци на број, ладни, арогантни, ни на мртво плачат, ни на живо се смејат...
    Така да дами мои, немојте да бидете толку намчорести:P
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.