1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте кокета?

Дискусија во 'Насмевка' започната од baba Rada, 11 март 2018.

  1. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Мене никогаш не не ме бивало за очи превртување, намигнување, вртење колкови и задница кои си ги имам на претек:$ или за хистерично смеење дури сите останати заводнички се чуделе како сум успеала да ги уловам некои бонбончиња да ми бидат дечковци како за некое скромно, просечно девојче.(waiting)
    Едноставно флертување, претерано наметнување или кокетирање не е мој начин на заведување.8-|
    Мое тајно оружје за заведување е блага насмевка,:) црвен кармин,:makeup: штикли,(hollest)мистериозност, недопирливост, нежност, малку природен сексипил и шарм кој си го поседувам.^_^
    Умрела циганката што ме фалела па морав сама сама да се пофалам,:lol: ама па се што реков вистина е,:!: кој ме познава знае какво девојче сум.:angel:
     
    На Читател, gorde1, realGirl и 10 други им се допаѓа ова.
  2. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски

    Ти си родена душо моја со таа умешност, природна и ненаметлива:*
     
    На hermosa, Yipman2 и fallenangel им се допаѓа ова.
  3. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Благодарам на убавите зборови бабе.:hug::f:
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  4. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Да. Нема ништо лошо во тоа. Најдобра предигра е. А баш е интересна појава. Посебно ако сакаш некому да привлечеш внимание.. И не е никаков грев. Имам аргументи!
     
    На stetoskop и baba Rada им се допаѓа ова.
  5. Baby23Baby

    Baby23Baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    213
    Кокета ми е надимак!
    Обожавам да кокетирам до граница на пристојност.
    Нема ништо посекси во интелегентно флертување каде освен сексапилот се изнесува потенцијалот ( мозочен ) на една дама да заведе со зборови !
     
    На cresa-jagoda, Роберт 7 и baba Rada им се допаѓа ова.
  6. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Ме бива и си кокетирам
     
    На star83, Роберт 7 и baba Rada им се допаѓа ова.
  7. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Ниту имам особина за кокетарско однесување, ниту пак чувствувам потреба да се наметнувам за да привлечам нечие внимание. Не сум личност што може да одигра кокетарска улога зашто тоа бара поинакво однесување од мојот карактер. Кокетарството е способност која не секој може да ја манифестира на начин што ќе ја постигне целта, а сепак ќе биде умешно изведено.
    Кога би можела еден ден да се препуштам на кокетирање тоа би го сторила со шалтерските работници за да го најдам излезот од нивниот лавиринт зашто таму ниту интелект, ниту шарм пали :D
     
    На hermosa, realGirl, Nigredo Odor и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Ја тоа и не знам што е се до дека не прочитав тука, добро нешто знаев ама не до толку. Јас освен што знам да се насмеам онаа блага намевка, ни премногу ни премалку,и да го погледнам во очи друго не знам.
     
  9. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    930
    Допаѓања:
    2.570
    Природно сум поради хороскопскиот знак. Ова кокетирањето им успева само на шармантни луѓе. Многу сакам да бидам уште повеќе, да не речам ептен вешта во ова. :P
     
    На sagittarius989, cresa-jagoda, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Јас па имам проблем, ако некому се насмевнам онака како за благодарам или за здраво(кога ме мрзи да зборам) , значи моментално може да помисли дека ми се допаѓа|(|( . Затоа не кокетирам и се помалку и помалку се смеам, магнет сум за будали само.
    И жабчето си го освоив туку така без вртење прст у коса или намигнување.:inlove:
     
    На Amon Ra, cresa-jagoda и baba Rada им се допаѓа ова.
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Не ме бива за ова. А и не сакам да кокетирам.
     
  12. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Леле стварно, пресмешно и е на госпоѓицата и мора во канта. :D До кога бе ќе сонувате дека светот се врти околу вас?

    Супер е @baba Rada само тебе ти текнуваат вакви опуштени идеи за теми. И онака форумов е поише за вакви муабети, ако е пресериозна темата почнува да станува напната и патетична.
    И јас не сум за кокетирање во смисла на заведување на некој, тоа е бесмислено, освен ако си сингл, ама тогаш или има или нема хемија, кокетирање може и поинаков сигнал да даде.

    Кокетирањето го сметам нешто слично како @bijonse , ама тоа ќе му дојде повеќе како "улизување", или искористување, ама за тоа треба да те бива, да знаеш техника како да го добиеш. Имав другарка ја биваше за ценкање и секогаш добиваше попуст на нешто, без разлика на полот на продавачот, не зборам во сексуална смисла. Јас не знам да се ценкам, секогаш по редовна цена купувам, освен ако не му пронајдам некоја мана на тоа што го купувам па да ми речат ај поевтино ќе ти го дадам.
    Кокетирањето би значело и способност да изманипулираш некого за да го добиеш посакуваното.
    Јас од секогаш сум мразела околишење, туку секогаш сакам да дојдам побргу до главното. На пример ако некој треба да ми каже нешто и сега ми одолговлекува со ред други работи, се нервирам, кажи го главното и готово. Така и овде, ако сакам нешто да добијам, прашувам или правам обид да го земам и готово, а не сега трепкање со очи, паѓање у несвест, лижење на усни... Така нешто и во заведувањето. Не ми трепкај, праќај сигнали, виткај прсти, пукај коски, чешај перут, мрдај со уши. Од самиот поглед се гледа дали некој те привлекува или не. Или му идеш, или ти иде да се запознаете. А тоа одолговлекување и ишарети, е губење време. Џабе си кубела коси ако тој за пола саат се гушка со друга, испаѓаш као глупача после.
    Со еден збор, повеќе сум за директност, отколку за индиректност.
     
    На Vitaly, cresa-jagoda, star83 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски

    Ти не си КОКЕТА ама си права ФАТАЛНА женска.....а тое е уште боља варијанта:*:hug::hug:
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Лелеее се помочав од смеење, кантаааа....:D
    Се осеќам као у фатална привлечност сега, уф уф....
    Дојди да те бубнам цуци буци :*
     
    На Vitaly и baba Rada им се допаѓа ова.
  15. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски

    Цуци муци буци..знаеш дека така се кокетира на форумов..поздрави и честитки.....хахаххахахаа...
    Шерон Стонка може вода да ти носи(ова е вистина)така да си знаеш.
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  16. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Не, за мене оваа е наметнување и желба за внимание.
     
  17. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Овде испадна не флертуваат/кокетираат, а во ФМЌ и СДК нешто друго се пишува. Некаде се лаже! :lol:
     
    На cresa-jagoda, celineparis, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски

    Судејќи по твојот ВНИМАТЕЛЕН избор на слика за аватар, може да ти пишеме- Причај то неким другим :D:D

    :lol:
     
    На realGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Да.Обожавам такво нешто.
     
    На hermosa, baba Rada и sagittarius989 им се допаѓа ова.
  20. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Не е се како што изгледа.
    :D:D
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.