1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали треба СЈО да се распушти?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Tanjamm, 29 јануари 2019.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  11.186
  Што мислите на оваа тема? За мене тие се само уште една банда што се офајди на грбот на овој измачен народ. Резултат нула, плус Катица Јанева покажува невидена ароганција во последните интервјуа. Грујо избега, ДУИ се амнестирани, не пријавиле плати...Многу скандали...Имиџот им отиде во кал.
   
  На SeaMermaid, Alisa22, Youknow и 5 други им се допаѓа ова.
 2. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Што порано да се распушти Сјо толку подобро...Милиони евра одат во нивните џепови а фајде од тоа нема.Само си направија вработувања за најблиските, а државава само тони во долгови...
  Значи да ги нема!
   
  На Heavencanwait, Rama, Shmizla94 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.888
  Допаѓања:
  32.436
  Пол:
  Женски
  Обавезно. За ништо не ги бива.
   
  На Heavencanwait, Rama, Shmizla94 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Машки
  Сега СЈО не им одговара на ДУИ и на СДСМ, и веќе е почната кампања дека треба да се распуштат.
  *До сега добро им оди кампањата на владините ПР мајстори.
   
 5. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  11.186
  Еее луѓе, а се сеќавате ли на Фатиме Фетаи колку мавташе со главата на пресови? Џабе е мавтање, ако работата не се сработи како што треба и не се вратат парите на граѓаните. Тие тоа не го направија и не се способни да го направат.
   
  На Jessnow, Heavencanwait, iki26 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Машки
  Тие не беа за тоа создадени, тие имаа единствена задача да го однесат ВМРО во опозиција.
   
  На Rama и zuto им се допаѓа ова.
 7. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  11.186
  Почнувам и за тоа да мислам. Во секој случај, ни изгубија време, ни ги урнаа сите надежи, и ни потрошија пари за џабе.
   
  На Heavencanwait, iki26, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Машки
  Си имаа они ѕвездени мигови. На дукументарецот ,,Трите" многу јасно сите три знаеја што ќе прават следно ...
   
  На Rama и Tanjamm им се допаѓа ова.
 9. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  11.186
  Да, знам, градоначалник, претседател...Тоа не верувам дека ќе се случи...Впрочем зошто па сакаат политичари да бидат, ако се добри обвинители нели?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Машки
  Ако ти цврсто вееуваш во некој проект, тогаш нема што да помислуваш за следен чекор.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Се согласувам до збор.
  Никакво фајде за нас како граѓани немаше од СЈО, а за нив имаше милионско фајде :D
  Како така бе, ни еден осуден од ДУИ и СДСМ, се сите од ВМРО ;)
  Апла се гледаше дека тераат хајка само против ВМРО(иако беше заслужена хајката)но не е фер што овие од погоре останаа недопрени и чистички ко солза, нешто тука дебело смрди :D
   
  На SeaMermaid и Tanjamm им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  Не само што не треба да се распушти, туку и да им се прошират ингеренциите, а не само да делуваат по она што им достави СДСМ. Сите да им се на дофат, без разлика од која партија.
   
  На Alex.T и candy.cane им се допаѓа ова.
 13. corto.maltese

  corto.maltese Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.029
  Пол:
  Машки
  Никакво распуштање на СЈО!!
  Одлично оди уз нашава моментална ситуација.
  Па така за раја која го избрала црпнатиот опинчар од Муртино за свој лидер, раја која доверба дава на црепови од политичари кои мислат дека Св. Сава е жена, кои вакцинирале па не вакцинирале внуки, раја која секој ден ја цепаат и дрпаат улични кучиња, раја која се напали на чис ајро, а пак диши тесто и раја која за сите овие и куп срања кои и се истураат на глава плаќа за тоа да и се деси, неколкуте милиони годишно за СЈО се мала беба.
  Па зошто, на пример, на Катица шесткашица да и се ускрати играње на маса на скапа новогодишна прослава во хотел Парк, на Фатиме, да речеме, концерт на Аце Лукас, на Бубески и Ленче џипови за нова тура швалерај на предно седиште, а на Боки Бургија, на внукот на Катица и на една сурија неработници и комуњарска сељачана начукани во СЈО, оддавањето на курвалак, скапо пиење, гнетење по кафани и разни државни привилегии.

  Кого дофатија? Штиклирај барем еден. Грујо, Кочан, Латас, Ивона, Канческа, Тодорофф, Камчев, Авировиќ, Мијалков...?
   
  На Abeja, Cka, orevokrsacka и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  11.186
  Синоќа вели Катица на 1тв пратениците да гласаат за продолжување на мандатот. Епа им се јадат народни пари, а не можеле 14% албански разговори на ДУИ да ги преслушаат. На еден куп прашања немаа одговор. На обвинителот Трајче му се јави роднина на човекот кој го изгази Андријана Алачки и тој си призна дека увид не направил, ама бил професионален. Андријана демек лажела, не возела со својата бремена ќерка, ама овој вели да, слушнав и јас такви гласини. Гласини? Обвинител е тој, не се работи за рекла казала. Гнаси, гниди.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  Епа затоа треба да им се прошират ингеренциите, и да не се плетка политика и партии кај ќе стигнат
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  11.186
  Штом се заплетка политика, а нив народот ги плаќа, со СЈО е готово. Ако јас се прашувам, треба и кривично да одговараат. И тие треба да одат зад решетки, милиони трошат. Сигурно примиле поткуп. Се договориле со партиите.

  Требаше да им се дадат тие плати, но под услов да се справат со криминалците, во спротивно парите да му се вратат на народот. Пари за фрлање немаме, време за експерименти кои ќе го прават будали како тие од СЈО, не, немаме. Трпение, немаме!!!
   
 17. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  1.930
  Пол:
  Машки
  Нели СЈО беше тука, правдата да ја дотера и сега што, толку беше?
  Дотерана, истерана е правдата или не е потребна повеќе?
   
  На Rama и Tanjamm им се допаѓа ова.
 18. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.204
  Допаѓања:
  123.999
  Фатиме сакале да ја избркаат, ни еден од нејзините предмети не поминал се е отфрлено.

  Иначе Катица зима 2500 евра месечно плата. Има објавено на Вечер, допис по слободен пристап на информации. Коконата Фатиме нешто помалку.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  11.186
  Премиерот и министрите по 80.000 и 88.000 денари, а овие двојно повеќе. За парите им е, се полакомија. Ништо чудно и да се пазарат и пари да земаат од политичарите. Нема ништо од тоа. Ветер и магла. Не им верувам веќе.
   
 20. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.204
  Допаѓања:
  123.999