1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали тркалото се врти?

Дискусија во 'Врски' започната од MayDiamonds, 2 октомври 2017.

 1. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  1.988
  Доколку постои ваква тема секако може да се премести во канта или доколку сметате дека насловот не е соодветен ги замолувам надлежните модераторки да го променат :)

  За оваа тема бев поттикната од разговор со другарки, отворивме дискусија за нашите искуства па и оние од блиската средина за кои сме сведочеле..
  Верувам дека и на многумина му се случило да засакаат или ете да се заинтересираат за некоја личност да прават напори да бидат со неа нели дружење,флертување и да бидат одбиени од таа личност а потоа после некое време, можеби години по игра на судбината истата таа личност да се заинтересира за нив и да ги прави истите нешта кои претходно ги правела оваа другата со цел да ја придобие..

  Конкретно може да важи и за оние кои биле во подолга врска во која ете едниот партнер бил повеќе загреан од другиот па врската некако прекинала за на крајот повторно по игра на судбината другиот партнер да се заљуби и да сака да се повторно заедно. Сум сведочела на ваква ситуација во која момчето буквално беше спремен да се ожени со девојката која во младоста била лудо вљубена во него а тој ја игнорирал но за жал сето тоа премногу доцна..

  Што мислите дали постои карма во љубовта? Дали тркалото се врти? :^)
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  105.745
  Пол:
  Женски
  Да, дефинитивно се врти. Постои карма и во љубовта, дефинитивно. Од свое искуство зборувам, но навистина не би да навлегувам во детали :)
   
  На Tanjamm, hermosa и MayDiamonds им се допаѓа ова.
 3. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно да.
   
 4. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.889
  Допаѓања:
  14.245
  Пол:
  Женски
  Дa пoстoи се се врти и се се врaќa
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Понекогаш, не секогаш.
  Некогаш велиме дека се врти за да се утешиме, зошто подобро нешто од утеха во тежок момент нема.
  Најлошо е што не може да си сведок на таков настан и да се врти не ќе можеш да дознаеш дали испаднало како што си сакал и замислил, освен ако лошото тебе ти се случува. :)
   
  На blonde_supergirl и Justicija им се допаѓа ова.
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  105.745
  Пол:
  Женски
  @pupi.girl зошто под карма автоматски нешто лошо замислуваш.
  Мене ми се случи ама баш напротив, убаво. Баш како по филмовите со среќен крај :nod:
   
  На eliesaab, Justicija, MayDiamonds и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Можеби затоа што мене ми се вратило со лошо. Бубале мило ми е ако така испаднало, ете ти ќе си пример за добар карма, јас за лоша :D
   
  На Dust, Justicija и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 8. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  Се се врти, се се враќа кога тогаш!
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  105.745
  Пол:
  Женски
  Кој како си ја наредил :wasntme:
   
 10. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.678
  Допаѓања:
  19.053
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со @pupi.girl , не секогаш тркалото се врти , за некои работи е и прекасно да се сврти .. Мене ми се случило само еден бивши да ме контактира чисто од љубопитност да види што правам , кај сум , но не беше загреан како што сум била јас порано .... Постојат (не)луге што ме повредиле гадно , но ниту се вратиле ниту ги фрка нешто , како ништо да не било ... Тоа е од мој личен аспект :)
   
  На blonde_supergirl, esperansa777, EraBon и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Taa

  Taa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  69
  Ох и тоа како... само што ми се јави бившиот хахаха ќе ме барал и утре?! Психијатар?!
   
 12. железната лејди

  железната лејди Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Сигурно се врти, дали сега или за 10 години ќе се сврти сигурно, може и да не е толку важно тогаш ама :party:
   
 13. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.678
  Допаѓања:
  19.053
  Пол:
  Женски
  Ако се врати никоја го нејкела ;)
   
 14. Sar-Ste

  Sar-Ste Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  2.537
  Пол:
  Женски
  Посакувам да е така и во мојот случај, инаку и јас сум сведок на повеќе такви ситуации кога тркалото се има завртено :lol:
   
 15. Feminka192

  Feminka192 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.566
  Пол:
  Женски
  Тркалото се врти ама малку во подруга смисла ќе ги дадам примериве.
  Дечко кој одеше со девојка 2 години и раскина и се исмеваше како патела по него додека тој си се фати со друга за после година време таа другата да му раскине и да му се смее него додека тој ја молеше да се смират.
  Или пак знам случки каде луѓе изневериле па потоа и самите биле изневерени на сличен начин.
   
  На blonde_supergirl, MayDiamonds и Justicija им се допаѓа ова.
 16. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.678
  Допаѓања:
  19.053
  Пол:
  Женски
  Мислиш дека ке си го добиат од други (карма) ?
   
 17. Feminka192

  Feminka192 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.566
  Пол:
  Женски
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.678
  Допаѓања:
  19.053
  Пол:
  Женски
  Сепак не е то то .... Тркалото се врти всушност АКО он се врати а превише те повредил во минатото ..... Тоа што го кажуваш е само карма
   
  На Sar-Ste му/ѝ се допаѓа ова.
 19. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.805
  Допаѓања:
  25.079
  Пол:
  Женски
  Се врти секако . Впрочем како и за сите останати работи во животот .
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.120
  Допаѓања:
  76.413
  Пол:
  Женски
  Многу често, да.