1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали тркалото се врти?

Дискусија во 'Врски' започната од MayDiamonds, 2 октомври 2017.

  1. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    Ете за љубовни врски, може, и тоа пак нема да биде од истиот интензитет со кој ние сме сакале некого. Но има луѓе што силуваат, убиваат па ништо не им се враќа. Можеби само се тешиме вака?
    Јас имам сведочено и на вртење на тркалото но и не, поделено ми е мислењето.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.588
    Допаѓања:
    34.125
    Секој во животот повредил некој, и бил повреден од некого.

    Кармата постои само да се утешиме демек нашата болка е толку битна, абе Универзумот се потресол за нас.
    Ама ако реално погледнеме, ќе испадне дека сите ги стигнала, па ни криви и должни.
    Значи не сме ништо посебно...

    Tоа ти е животот...
     
    На ku4ence, esperansa777, orevka и 3 други им се допаѓа ова.
  3. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Да, искрено верувам во ова, дека за секоја акција си има реакција, и сите наши постапки си носат некои последици, позитивни или негативни. Еве, би го нарекла тоа карма, ме има стигнато и лоша и добра карма, иако секако на добрата и треба повеќе време да дојде. ]:)

    Пример, имав еден дечко пред 5 години, ептен бев затрескана во него, меѓу првите тинејџерски љубови ми беше, ама тогаш не ме рецкаше 2 посто. Затоа, сега едно добри 4 години трча по мене, само сега си се чудам кај ми биле очите тогаш. :shake:
    Во меѓувреме, ми се случуваа доста разочарувања во љубовта, и кога конечно наиде еден добар дечко што ми симнуваше ѕвезди од небо, јас секако го заебав. :| Неколку месеци подоцна, си најдов преубав дечко и навидум ни течеше мед и млеко, на крај дознавам дека имал паралелна врска со мене и кхм, "најдобрата другарка".

    После сета оваа лоша среќа, некое време дадов тајм аут општо на мажи, и било какви авантури, камоли да станува збор за врска. И еве, сега глава не можам да кренам од мажи. :rofl: Ова буквално никогаш ми се нема случено, имам дечко, и во доста прилики кога ќе се запознаам со некој, не можам да го откачам после, дури страв ме фаќа на моменти од ова што се случува. :worried: Ова малку звучеше нескромно, ама така е. Само чувствувам дека кај и да е, пак ќе ми се сврти на лоша карма работава. :drunk:
     
  4. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    кај долгите врски едната страна која оладува најчесто чувствува потреба од промена, возбуда и нешто ново да искуси, донесува брзоплетни одлуки, за на крај да сфати дека тоа не го исполнува, затоа се враќа назад поупорен и загреан од било кога.
    карма дали постои?-не би рекла, за се постои некоја причина и има позадина
     
  5. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Се врти и тоа како!
    Бивша љубов од факултет, врската траеше три години. Потоа таа, не знам и ден денес од кој причини се повлече.
    После петнаесет години се среќаваме, во местото каде студирав, лице во лице.
    Малку муабет и ја прашувам што работи и како живее. Таа вика работам во судот, живеам така. Дали си мажена или не, ја прашувам. Таа вика само тоа не ме прашувај, згрешив што се тргнав од тебе и не можам да си простам. Јас и викам тоа е судбина, самите ако не ја предизвикаме таа сама не доаѓа.
     
    На honey.11 и marchi-cool им се допаѓа ова.
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Тркалото се врти, додека не ја 'потроши' кинетичката енергија :D
    Карма не постои.

    Дали некој одпосле ќе се затреска во тебе? Може да се случи, ама не прави разлика откако ќе 'го одсакаш' ти.
     
  8. Independent Girl

    Independent Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    1.189
    Пол:
    Женски
    Мене па досегашното и туѓо искуство ми покажало дека постои нешто наизглед карма, некоја енергија која кружи ваљда не е коинциденција се тоа а и логика има чак што више.